تاریخ: ۱۳۹۹/۹/۳
امدادرسانی نیروهای هلال احمر خراسان رضوی به 73 مورد حادثه
امدادرسانی نیروهای هلال احمر خراسان رضوی به 73 مورد حادثه

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی از امدادرسانی نیروهای هلال احمر به 73 مورد حادثه طی یک ماه گذشته در استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ، دکتر سیدمجتبی احمدی با اشاره به حوادث یک ماه گذشته بیان کرد: طی این مدت نیروهای هلال احمر به 73 مورد حادثه امدادرسانی کرده‌اند.

وی افزود:  51 مورد از خدمات امدادی در حوادث جاده‌ای، 11 مورد در حوادث شهری، هشت مورد در حوادث کوهستان و یک مورد در حوادث اتش سوزی در جنگل و 2 نفر خدمات امدادی ارائه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی با بیان اینکه در مأموریت‌های ماه گذشته به204نفر امدادرسانی شده است، افزود:131 نفر از این افراد در در این حوادث مصدوم شدند که 48 نفر مصدومین انتقالی توسط جمعیت 31 نفر امدادرسانی در محل و 2 نفر درمان سرپایی شدند.

وی با بیان اینکه 254 نیروی هلال احمر در قالب86 تیم عملیاتی به این حوادث امدادرسانی داشته‌اند، افزود: همچنین 87 خودرو امدادی شامل 57 دستگاه آمبولانس و 18 خودروی نجات و 12 خودرو کمکدار سبک در این حوادث به کارگیری شده است.

احمدی ادامه داد : با توجه به برودت هوا و شروع فصل سرما و گستردگی شیوع کرونا، از شهروندان خواستاریم از مسافرت‌های غیر ضروری پرهیز کنند..

وی اظهار کرد: رعایت کلیه پروتکلهای بهداشتی ، استفاده از ماسک ، پرهیز از تجمعات و رعایت فاصله اجتماعی می تواند تاثیرزیادی در جلوگیری از مبتلا شدن به ویروس منحوس کرونا گردد