تاریخ: ۱۳۹۹/۱۲/۲
ارائه خدمت به بیش از200هزار نفر در طرح ملی ناظران سلامت
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی از ارائه خدمت به دویست ویک هزار 734 نفر در طرح ملی ناظران سلامت و پوشش بیش از 50هزار مکان توسط اعضای داوطلب و جوان هلال احمر خراسان رضوی درسه ماه اخیر خبرداد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی از ارائه خدمت به دویست ویک هزار 734 نفر  در طرح ملی ناظران سلامت و پوشش بیش از 50هزار مکان توسط اعضای داوطلب و جوان هلال احمر خراسان رضوی درسه ماه اخیر خبرداد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی، دکتر سید مجتبی احمدی با اشاره به  اینکه این طرح با هدف نظارت بر رعایت پروتکل های بهداشتی توسط اصناف انجام می شود اظهار کرد: طرح ناظران سلامت تا پایان سال جاری با همکاری مشترک وزارت بهداشت همزمان در تمامی شعب خراسان رضوی اجرا می شود وپنجاه و چهار هزارو 759 مکان مورد بازدید قرار گرفته است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی  با اشاره به اینکه شش هزارو 107 نفر روز در این طرح مشارکت داشتند، افزود: از این تعداد 4603 نفر روز از اعضا جوانان و1504 نفر روز از اعضا داوطلبان بوده اند.

دکتر سید مجتبی احمدی با تشریح عملکرد گروه‌‌های داوطلب و جوان هلال احمر استان در زمینه بازدید از اصناف و اماکن مبتنی بر رعایت دستورالعمل های بهداشتی گفت: در طرح ناظران سلامت که پس از اجرای موفق طرح آمران سلامت در حال اجرا می باشد در قالب همکاری جوانان، داوطلبان و امدادگران هلال احمر با بازرسان سلامت محیط و کار دانشگاه های علوم پزشکی استان در زمینه کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل های بهداشتی در راستای صیانت از سلامت هموطنان و قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا اجرایی شده است.

به گفته دکتر احمدی، ارزیابی اماکن و اصناف، آموزش و فرهنگسازی با ارائه توصیه های بهداشتی و ترویج فرهنگ پیشگیری از بیماری و حمایت‌های بهداشتی درمانی از افراد دارای بیماریهای زمینه ای و آسیب‌ پذیر در مواجهه با کوئید ١٩ و توزیع ماسک و مواد شوینده از عمده اهداف و برنامه های این طرح است.