تاریخ: ۱۴۰۰/۱/۲۲
امدادرسانی هلال احمر تربت حیدریه به ۱۲۵ نفر در سال ۹۹
در طول سال گذشته به ۱۲۵ نفر توسط امدادگران هلال احمر تربت‌ حیدریه در حوادث مختلف امدادرسانی شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر تربت حیدریه؛سعید فکوری گفت: پارسال با توجه به شرایط خاص کشور از لحاظ شیوع کرونا خدمات هلال‌احمر نیز  در بخشهایی با شرایط متفاوت برگزار شد.


وی افزود:در این بین ۱۲۵ نفر در حوادث مختلف مصدوم و ۴ نفر فوت شدند که توسط امدادگران هلال احمر این شهرستان خدمات امدادی دریافت کردند.

معاون مدیرعامل و رئیس هلال احمر تربت حیدریه ادامه داد: ۸۳ حادثه در طول پارسال داشتیم که پایگاه امداد و نجات گرماب با خدمات رسانی به ۴۹ حادثه بیشترین ماموریت را انجام داد.

فکوری بیان کرد: در حوزه جوانان ۸۴هزار نفر از خدمات این واحد در مراسمات مختلف استفاده کردند.

او تصریح کرد: شرکت در غربالگری نوروز ۹۹،انجام طرح‌های نذر سلامت،طرح آمران سلامت،ناظران سلامت،شوق رویش از جمله برنامه های بود که توی،واحد جوانان شعبه برگزار شد.


رئیس هلال احمر تربت‌ حیدریه تاکید کرد: در حوزه آموزش نیز بیش از ۱۱۱ دوره آموزشی توسط این واحد در شرایط سخت کرونایی برگزار شد تا سطح آمادگی آحاد مردم را برای مواجهه در حوادث بالا ببریم.

فکوری اظهار کرد: حوزه داوطلبان با حمایت های خیرین عملکرد خوبی در پی فرمایش مقام معظم رهبری در انجام رزمایش مواسات و همدلی داشتند.


معاون مدیرعامل و رئیس هلال احمر تربت حیدریه گفت:بیش از ۸میلیارد ریال توسط واحد داوطلبان در بخشهای مختلف مانند خرید جهیزیه،تهیه اقلام بهداشتی و بسته‌های غذایی و تهیه دارو صورت گرفت.
او افزود: پروژه‌ خیر ساز پایگاه امداد و نجات بین جاده‌ای گرماب۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته  و تاکنون با  رایزنی با خیرین ادامه پیدا کرده و از همین جا هم درخواست می‌کنیم که خیرین در این زمینه به ما کمک کنند. رئیس هلال احمر تربت حیدریه ادامه داد: پارسال از محل اعتبارات ملی یک میلیارد و ۵۰۰میلیون ریال برای بهسازی پایگاه امداد و نجات کامه هزینه شده که امسال نیز مابقی کار انجام خواهد شد.

فکوری بیان کرد: یکی از نیاز های منطقه  انبار  بزرگ جنوب استان است مطالعات آن  صورت گرفته و به  اطلاع  فرماندار و نماینده شهرستان‌ رسیده  است.


او تصریح کرد: اجرای پروژه مجتمع تجاری و اداری و فرهنگی یکی از پروژهای مهم شهرستان است که  جلسه‌ای با  نماینده شهرستان و  رئیس جمعیت هلال احمر کشور صورت گرفته که در  صورت تایید نهایی طرح  پروژه قابل اجرا خواهد بود.

رئیس هلال احمر تربت حیدریه تاکید کرد:
پارسال بیشتر از ۱۰هزار بسته غذایی در طرح‌های فرشتگان رحمت،همای رحمت  و ایام محرم بین نیازمندان توزیع شد.

فکوری اظهار کرد: همچنین بیش از ۱۰هزار و ۵۰۰ بسته بهداشتی،۱۷هزار و ۵۰۰ ماسک و ۶هزار و ۵۰۰ پرس غذای گرم  با کمک خیرین در شهرستان های تربت حیدریه و زاوه در بین نیازمندان توزیع شد.

رئیس هلال احمر تربت حیدریه گفت: در ایام کرونا جمعیت هلال احمر با کمک خیرین اقدام به در اختیار گذاشتن کپسول اکسیژن و ونتیلاتور  به خانواده‌های مستمند بصورت امانت کرده است.