تاریخ: ۱۴۰۰/۵/۱۴
ارائه آموزش های امدادی جمعیت هلال احمر به بیش از ۶۰۰ نفر در چهارماهه نخست سال ۱۴۰۰
معاون مدیرعامل و رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تربت حیدریه گفت: در چهار ماهه  ابتدای سال ۱۴۰۰ بیش از ۶۰۰ نفر از دوره های عمومی و تخصصی هلال احمر شهرستان و اموزش های همگانی بهره مند شدند.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر تربت حیدریه ؛ سعید فکوری معاون مدیرعامل و رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان تربت حیدریه  گفت :  جمعیت هلال احمر با برنامه ریزی های مستمر تلاش می کند با آموزش افراد علاقه مند و ارائه آموزش های عمومی و تخصصی در جهت ارتقای آگاهی آنان در برابر حوادث و سوانح و داشتن جامعه ای مقاوم گام بردارد.

وی گفت: ارتقاء دانش و ايجاد مهارت‌‌‌‌هاي لازم در زمينه  آشنايي با سوانح و حوادث و امداد و كمك هاي اوليه و همچنین ترويج فرهنگ خود امدادي و دگرامدادي يكي از مهمترين عوامل ارتقاء توانمندي هاي افراد جامعه در مقابل بروز حوادث و كاهش اثرات زيانبار آن است.

فکوری در ادامه  گفت:  در چهار ماهه ابتدای سال جاری ۱۸۰ نفر دوره امداد و کمک های اولیه ۲۲ ساعته ، ۱۶۰ نفر دوره مهارت های پایه داوطلبی ، ۳۴ نفر دوره پشتیبانی در عملیات
۳۵ نفر دوره مقدماتی نجات را گذرانده اند .

وی افزود : تعداد  ۸۰ نفر از اعضای کانون های دانشجویی هلال احمر نیز در این مدت به صورت حضوری و مجازی دوره امداد و کمک‌های اولیه ۲۲ ساعته را گذرانده اند .

گفتنی است ۹۵ نفر از روستائیان عزیز روستاهای  فهندر ، حاجی یار و  منظر و ۲۵ نفر از پرسنل اداره  فنی و حرفه ای شهرستان دوره های آموزش همگانی مخاطرات را فرا گرفتند .