امروز: ۱۳۹۵/۱۲/۴
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
ارتباط با مسئول حوزه
منوی معاونت
لینک های مرتبط
 
  
 
نظرسنجی
عملکرد بخش های مختلف حوزه را چگونه ارزیابی می کنید؟  
 نمايش نتايج
سامانه های ستادی
معرفی حوزه معاونت درمان و توانبخشی
نخستين مركز توانبخشي جمعيت در دي ماه 1341 با همكاري سازمان ملل متحد، وزارت بهداري وقت و جمعيت شيروخورشيد سرخ تاسيس گرديد. در اين مركز ضمن ارائه خدمات در زمينه ساخت اعضاء مصنوعي و وسايل كمكي براي معلولين، تكنسين ارتوپدي فني (ارتز و پروتز) نيز تربيت مي‌شد و ارائه آموزش‌ها به دانشجويان به دو زبان انگليسي و فرانسه صورت مي‌گرفت. پس از پيروزي انقلاب اسلامي، معاونت درمان و توانبخشي در جمعيت هلال احمر با 11 مركز تابعه در استان‌ها توسعه يافت و عليرغم جدا گرديدن بيمارستان‌ها، درمانگاه ها و مراكز آموزشي درماني از جمعيت و محول گرديدن اداره آنها به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي فعاليت گسترده اي در حوزه توانبخشي و نيز درمان برون مرزي، شكل گرفت.براساس اساسنامه جمعیت، معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی عهده‌دار وظایف درمانی جمعیت هلال احمر، کمک به امور درمانی داخل کشور به صورت غیرمستقیم و اجرای پروژه‌های درمانی خارج از کشور به صورت مستقیم است. ضمناً نسبت به واکسیناسیون حجاج (مننژیت- آنفولانزا) اقدام می‌نماید و نیز در حوزه توانبخشی مشغول به ارائه خدمات می‌باشد. همچنین جهت ارائه خدمات درمانی به محرومان اقدام به تاسیس درمانگاه و اعزام تیم های سیار پزشکی در مناطق محروم نموده که با استفاده از پزشکان و کادر مجرب نیازهای درمانی بیماران را برطرف می نماید.
 

آخرین اخبار معاونت
حضور تيم BHCU جمعيت هلال احمر استان در مانورمنطقه بکران سمنان
اين مانور به منظور آمادگي تيم هاي BHCU استانهاي خراسان رضوي، سمنان، خراسان شمالي و گلستان در منطقه بکران سمنان برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۱/۲۳

ارائه خدمات داروخانه هلال احمر به صورت روزانه
معاون درمان وتوانبخشی هلال احمر استان خراسان رضوی از ارائه خدمات داروخانه هلال احمر به صورت روزانه ازابتدای اسفندماه خبر داد.
۱۳۹۵/۱۱/۲۱

برخورداری بیش از 100هزار نفر از خدمات داروخانه هلال احمر استان درسال 95
معاون درمان وتوانبخشی هلال احمر استان خراسان رضوی از افزایش 30 درصدی فروش دارو در سال 95 خبر داد.
۱۳۹۵/۱۰/۲

بررسي مسائل و مشكلات مراكز درماني در يازدهمين جلسه امور اجرايي بهداشتي استان
يازدهمين جلسه كميته امور اجرايي بهداشتي درماني هلال احمر استان خراسان رضوي برگزار و به مسائل و مشكلات مراكز درماني رسيدگي شد.
۱۳۹۵/۹/۲۱

گزارش فعاليتهاي حوزه درمان و توانبخشي هلال احمر خراسان رضوي و برنامه هاي آينده اين حوزه هيات مديره
در چهارمين جلسه هيات مديره استان گزارش فعاليتهاي حوزه درمان و توانبخشي توسط دكتر شهامتي معاون درمان و توانبخشي ارائه شد.
۱۳۹۵/۹/۲۱
گالری تصاویر