تاريخ: ۱۳۹۷ چهارشنبه ۱ فروردين ساعت ۱۰:۳ کد مطلب: 39054
 بجستان کم حادثه ترین شهر خراسان رضوی بوده است
رئیس جمعیت هلال احمر بجستان گفت: شهرستان بجستان با وجود آنکه پل ارتباطی 9 استان کشور به خراسان رضوی بوده است، اما خوشبختانه کم حادثه ترین شهر استان بوده است.
اصغر قادری در گفت و گو با خبرنگار ستاد خبری جمعیت هلال احمر خراسان رضوی اظهار کرد: شهرستان بجستان در هجدمین طرح هلال بهشت یک پایگاه ثابت با حضور 5 امدادگر و پرستار و یک پزشک دارد و برنامه های این مجموعه از 25 اسفند ماه تا 15 فروردین ماه به صورت شبانه روزی ادامه می یابد.
وی افزود: در مجموع 20 نیروی امدادی در طول طرح همکاری دارند و مجموعه های مختلف شهرستانی اعم از فرمانداری، نیروی انتظامی، امدادخودرو، اورژانس 115، میراث فرهنگی، آموزش و پرورش و دیگر دستگاه های شهرستان همکاری لازم را با هلال احمر بجستان دارند.
رئیس جمعیت هلال احمر بجستان با اشاره به اینکه ایمن ترین سفرهای نوروزی را در این نقطه استان شاهد بودیم، گفت: شهرستان بجستان با وجود آنکه پل ارتباطی 9 استان کشور به خراسان رضوی بوده است، اما خوشبختانه کم حادثه ترین شهر استان در طرح نوروزی 96 بود و امیدواریم در طرح نوروزی 97 نیز بدین شکل باشد.
محسن قادری مسئول امدادونجات جمعیت هلال احمر بجستان گفت: در ایام طرح نوروزی 97 حوزه امدادونجات شهرستان بردسکن روزانه 7 نفر به مدت 20 روز فعال هستند که در مجموع طرح 140 نفر روز می شود.
وی افزود: تجهیزات امدادی جمعیت هلال احمر بجستان در این ایام شامل یک دستگاه آمبولانس، یک ست نجات و یک پیکاب دو کابین بوده که در ایستگاه امدادی این شهرستان مستقر هستند.
عزت ارفعی جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر بجستان گفت: شعار امسال حوزه جوانان هلال احمر با عنوان «ایمنی و سلامت» انتخاب شده است و خدمات به گونه ای ارائه می شود که فضاهای مناسب فرهنگی و تفریحی در اختیار خانواده ها قرار بگیرد و در این فضا مکان بازی کودکان و استراحت والدین و رانندگان فراهم شده است.
وی افزود: کمپین «نه به تصادفات جاده ای»، برقراری ایستگاه سلامت و راه اندازی پایگاه مبارزه با مواد مخدر از جمله اقدامات شاخص صورت گرفته در حوزه جوانان جعیت هلال احمر شهرستان بجستان در طرح نوروزی 97 بوده است و در این بخش روزانه 150 مراجعه کننده داریم.
جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر بجستان با اشاره به اینکه در حوزه داوطلبان این شهرستان طرح مروجان سلامت و فرشتگان رحمت فعال شده است،‌ گفت: در قالب این طرح و با مشارکت خیران نیک اندیش ویزیت و درمان رایگان در دستور کار قرار گرفته است و به طور متوسط روزانه بیش از 200 مراجعه کننده در این حوزه داریم.
ارفعی گفت: توصیه ما به مردم این است که جاده را جزئی از سفر بدانند و در هر حالت و شرایطی رانندگی نکنند تا خدایی نکرده دچار حادثه نشده و به سلامت به مقصد برسند.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی