تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۲ فروردين ساعت ۱۶:۱۶ کد مطلب: 46522
 مشارکت 200 نفر ساعت جمعیت هلال احمر بجستان در ایام نوروز 98
رئیس جمعیت هلال احمر بجستان گفت: 200 نفر ساعت جمعیت هلال احمر بجستان در ایام نوروز 98 مشارکت و همکاری داشتند.
شهرستان بجستان در فاصله ۲۷۸ کیلومتری جنوب مشهد واقع شده است و یکی از بخش‌های فعال این شهرستان در طرح نوروزی ۹۸ بجستان جمعیت هلال احمر این شهرستان است.
در ادامه با مسئولان جمعیت هلال احمر بجستان گفت‌وگو کردیم که در ادامه می‌خوانید:
رئیس جمعیت هلال احمر بجستان گفت: در این شهرستان در طرح نوروزی ایمنی و سلامت برگزار می‌شود و در ورودی شهر یک پایگاه امداد و نجات  جاده ای داریم که به‌صورت شبانه روزی مشغول فعالیت هستند و پایگاه این شهرستان در هر پست روزانه  5 نفر حضور مستمر دارند و 17 نفر در ایام نوروز با جمعیت هلال احمر بجستان همکاری دارند.
اصغر قادری افزود: آمبولانس، ست نجات، خودرو های امدادی، پرستار، نجات گر در پایگاه امداد و نجات جاده‌ای این شهرستان داریم همچنین غرفه دوستدار کودک در این پایگاه قرار دارد که مربیان غنچه ها، کودکان را همراهی می‌کنند که در این غرفه میز نقاشی و صندلی برای نقاشی کودکان قرار داده شده است که کودکان بتوانند استفاده کنند.
وی ادامه داد: پایگاه‌های سلامت در این شهرستان داریم که شامل کنترل وزن تست قند و فشار خون برای شهروندان نوروزی اجرا می‌شود و همچنین پذیرایی کتاب در این پایگاه داشته‌ایم کتاب زندگی نامه امام رضا(ع) و نقشه‌های گردشگری استان را هم بین اختیار مسافران توزیع شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر بجستان گفت: پک‌های که توسط جمعیت هلال احمر استان در اختیار ما قرار گرفته بین مسافران نوروزی توزیع شده است.
قادری بیان کرد: بسته حمایتی دارویی به مبلغ 15 میلیون تومان جهت کمک‌های دارویی به نیازمندان در نظر گرفته شده است که مبلغ 5 میلیون تومان آن بین نیازمندان توزیع شده و 10 میلیون تومان آن هم در حال شناسایی نیازمندان هستیم که بعد از شناسایی بین آن‌ها تقسیم و پرداخت خواهد شد.
وی گفت: بسته حمایتی شامل ماکارانی، برنج بین 20 خانواده نیازمند و زنان سرپرست خانوار توزیع شده است.
وی گفت: همچنین اعزام مروجان سلامت به روستاهای محروم در این شهرستان داشتیم که با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی استان به روستاهای محروم رفتند.
 
مسئول امداد و نجات بجستان گفت: یک پایگاه جاده‌ای و امدادی با نام شهید فرقانی در این شهرستان داریم که در کیلومتر 8 فیض‌آباد بصورت 24 ساعت فعالیت دارند که در طرح نوروزی از 25 اسفند ماه 97 شروع شده و تا 17 فروردین امسال ادامه خواهد داشت و فعلاً حادثه جاده‌ای در این پایگاه گزارش نشده است.
محسن قادری ادامه داد: این پایگاه مجهز به آمبولانس ست نجات و خودروی کمک‌دار در این پایگاه امداد و نجات بین شهری است.
 
*توزیع 20 بسته حمایتی بین نیازمندان بجستان
مسئول امور جوانان و داوطلبان بجستان گفت: 20 بسته حمایتی شامل برنج، لوبیا، نخود، عدس، رب و سویا به ارزش 300 هزار تومان بین نیازمندان و زنان سرپرست خانوار شهر توزیع شده است.
عزت ارفعی افزود: مروجان سلامت در این پایگاه علاوه بر امداد جاده‌ای و حضور در پایگاه به زائران و مسافران خدمت‌رسانی جاده‌ای کردند.
وی بیان کرد: در این پایگاه غرفه کودک داریم که نقاشی هلال، نقاشی خانواده، مسابقه عکاسی خانواده هلال را هم در این غرفه برگزار کردیم؛ همچنین آبجوش به مسافران می دهیم و درایستگاه سلامت خدمات بانداژ، کنترل وزن ارائه شده است.
مسئول امور جوانان و داوطلبان بجستان گفت: همچنین نقاط پر خطر را به مسافران آموزش می‌دهیم و اقامت گردی و بوم‌گردی همچنین غذاهای سنتی و جاهای دیدن و گردشگری شهرستان و استان را به مسافران نوروزی معرفی می‌کنیم.
ارفعی افزود: در اقدامات فرهنگی دعای سفر را بین مسافران توزیع کردیم و همچنین آموزش چهره‌به‌چهره آموزش کمک‌های اولیه را داشتیم.
وی بیان کرد: صندوق جمع‌آوری کمک‌های مردمی هم داریم که تا کنون 340 هزار تومان جمع شده است و همچنین برای اقدامات پیشگیرانه 50 کسیه خاک پر کردند.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی