تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۶ مهر ساعت ۲۳:۲ کد مطلب: 50304
 پاک سازی دره شمخال با حضور کوهنوردان طبیعت گردان و نجاتگران واعضا جوانان / نصب یادمان پدر طبیعت در دره شمخال

سرپرست جمعیت هلال احمر قوچان از پاکسازی دره شمخال این شهرستان با حضور امدادگران و نجاتگران و اعضا جوانان شعبه به مناسبت روز دره های پاک  و همچنین از نصب یادمان دکتر غلامرضا بسکی ( پدر طبیعت ایران ) در این دره خبر داد .

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر قوچان مسعود برازنده با بیان این خبر ادامه داد : اعضا شرکت کننده در این همایش با همکاری باشگاه کوهنودری آساک و جمعی از کوهنوردان و طبیعت دوستان شهرستان در روز 5 مهر ماه و با حضور آقای فرشباف مسئول امور موقوفات مرحوم دکتر غلامرضا بسکی ( پدر طبیعت ایران ) شرکت کردند .

وی با بیان این که هدف اصلی اعضا شرکت کننده در این برنامه اول پاکسازی دره شمخال و همچنین فرهنگ سازی در باره احترام به طبیعت بود گفت : همچنین پوشش امدادی این مراسم بر عهده اعضا هلال احمر بوده است .

احمد میزا خانزاده موسس باشگاه آساک گفت :در ابتدای این برنامه برای قدردانی از زحمات دکتر بسکی پدر طبیعت ایران تندیسی به آقای فرشباف مسئول موقوفات دکتر بسکی اهدا شد و در ادامه نیز در محل چشمه اول دره شمخال و بر روی صخره سنگ نوردی یادمانی برای پدر طبیعت ایران نسب شد.

وی ادامه داد : با توجه به فرهنگ سازی های صورت گرفته در سالیان گذشته میزان حجم زباله ها در دره کمتر بوده که در این برنامه با همت اعضا شرکت کننده تعداد 50 کیسه زباله به میزان 600 کیلو گرم به صورت تفکیک شده جمع آوری و به محل روستا جهت بازیافت آورده شد

همچنین آقای فرشباف مسئول موقوفات مرحوم دکتر بسکی که اولین تجربه حضور خود را در دره شمخال تجربه می کرد و سالیان متوالی کنار پدر طبیعت ایران به طبیعت گردی پرداخته بود گفت : دره شمخال یکی از بهترین و زیبا ترین دره ای ایران می باشد که این فرصتی است برای ایجاد سیستم گردشگری در این شهر و روستا که باید به این امر توجه ویژه ای شود .

وی مهربانی و دوستی با طبیعت را یکی از مهمترین وظایف مردم و به ویژه طبیعت گردان و کوهنوردان عنوان کرد و گفت : تمامی مردم باید به طبیعت احترامی وِیژه بگزارند و قدردان این نعمت خدادادی باشند و برای حفظ آن باید تمام توان و تلاش خود را با انجام کارهای مانند نریختن زباله در طبیعت ، جمع آوری زباله ها ، کاشتن درخت و مراقبت از آنها به کار ببرند .

خبرنگار محمد نصرالهی کلوخی

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی