تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۱۵ فروردين ساعت ۱۰:۲۲ کد مطلب: 46552
 مشارکت ۹۵ نیروی جمعیت هلال احمر شهرستان کاشمر در طرح نوروزی ایمنی و سلامت سال ۹۸
رئیس جمعیت هلال احمر کاشمر گفت: ۹۵ نیروی جمعیت هلال احمر کاشمر در طرح نوروز ۹۸ این شهر مشارکت دارند.
شهرستان کاشمر، در شرق ایران و جنوب غربی خراسان رضوی و در فاصله ۲۴۰ کیلومتری مشهد مقدس واقع شده است.
کاشمر چهارمین شهر زیارتی کشور و دومین شهر زیارتی در سرزمین خورشید است‌ که در طول سال به‌ویژه ایام نوروز پذیرای زائران بسیار است.
یکی از مجریان طرح خدمات سفر نوروزی ۹۸ این شهرستان نیروهای خدوم جمعیت هلال احمر کاشمر هستند که در ادامه به سراغ مسئولان این نهاد مردمی در کاشمر رفتیم که در ادامه می‌خوانید:
احمد رضاپور، رئیس هلال احمر کاشمر به خبرنگار ما اظهار کرد: شهرهای کاشمر، خلیل‌آباد و کوهسرخ جزو حوزه استحفاظی جمعیت هلال احمر کاشمر بوده و در ایام نوروز ۹۸، ۵ ایستگاه جوانان شامل ۳ ایستگاه در کاشمر، یک ایستگاه در خلیل‌آباد و یک ایستگاه در کوه‌سرخ فعال است.
وی افزود: در حوزه امداد و نجات هم ۲ ایستگاه ثابت و سیار شامل یک ایستگاه ثابت در جاده کاشمر به خلیل‌آباد و بردسکن و یک ایستگاه سیار در بخش کوه‌سرخ راه‌اندازی شده است.
رئیس جمعیت هلال احمر کاشمر ادامه داد: در ایام نوروز ۹۸ روزانه در حوزه امداد و نجات ۷ نفر و در حوزه جوانان ۱۸ نفر و در مجموع ۲۵ نفر در پایگاه‌های جمعیت هلال احمر کاشمر فعال هستند.
رضاپور افزود: در مجموع ۹۵ نفر شامل ۷۰ نیروی جوان و ۲۵ نیروی نجاتگر و امدادگر در این ایام همکاری دارند و از مجموع ۹۵ نیروی فعال این شهرستان ۱۵ نفر از آن‌ها نیز جزو نیروهای داوطلبان جمعیت هلال احمر کاشمر هستند.
رئیس جمعیت هلال احمر کاشمر یادآوری کرد: کاشمر به عنوان دومین شهر زیارتی استان و چهارمین شهر زیارتی کشور پذیرای زائران و مسافران زیادی در این ایام است و خوشبختانه با وجود ترددهای بالا، پایین‌ترین حوادث کشور و استان را داشتیم.
رضاپور گفت: نام این شهر جزو شهرهای کم‌حادثه استان و کشور به ثبت رسیده است و علت آن نقش موثر مجموعه‌های مختلف به‌ویژه جمعیت هلال احمر در فرهنگ‌سازی‌های ایجاد شده در حوزه‌های مختلف به‌ویژه رانندگی مطمئن و عدم رانندگی در شرایط خستگی و خواب‌آلودگی بوده است.
وی اضافه کرد: طرح مروجان سلامت و فرشتگان رحمت یکی از طرح‌های موفق جمعیت هلال احمر کاشمر در حوزه داوطلبان بوده و در آستانه سال نو هدایای مردمی به ارزش ریالی ۸۰۰ میلیون ریال به محرومان و نیازمندان این شهرستان اهدا شد.
فعالیت ۲۵ نیروی هلال احمر کاشمر در طرح امداد و نجات نوروزی
مسول امداد و نجات کاشمر گفت: ۴ پایگاه امداد و نجات در شهرستان داریم که یکی از آنها پایگاه امداد و نجات در منطقه کوهستانی کوهسرخ است و یک پایگاه امداد و نجات نیز در شهرستان خلیل‌آباد (یادمان شهدای کندو) در مسیر جاده‌ای کاشمر به سمت بردسکن واقع شده است.
امید جندقی با بیان اینکه ۲۵ نیروی هلال احمر کاشمر به‌صورت ۲۴ ساعته در این پایگاه‌ها حضور دارند، افزود: برای مدیریت در سیلاب های اخیر در ۷ فروردین ماه امسال براثر سیلاب خانه‌های روستای ایور در شهر کاشمر برای حفظ سلامت جان مردم این روستا تخلیه شد.
توزیع ۱۰۰ بسته حمایتی در میان نیازمندان کاشمر
مسول امور داوطلبان جمعیت هلال احمر کاشمر گفت: در طرح فرشتگان رحمت در شهرستان کاشمر یکصد بسته حمایتی تهیه شد که بین افراد کم‌برخوردار این شهرستان توزیع و تقدیم شد.
واعظی بیان کرد: همچنین کمک‌های نقدی مردم به مبلغ ۷۰ میلیون ریال جمع آوری شده است که در قالب ۱۰۰ بسته حمایتی به ارزش ۷۰۰ هزار ریال تقدیم نیازمندان و زنان سرپرست خانوار شد و شامل ۷ قلم برنج، ماکارانی، روغن، قند، رب، سویا، عدس بود.
واعظی گفت: همه‌ساله یک غرفه ایستگاه سلامت در جوار آستان امامزاده سیدمحمد ایجاد می‌شود و تندیس سلامت مسافران نوروزی را داریم که در طی طرح نوروزی کنترل فشارخون و تست قندخون برای مسافران نوروزی انجام می‌شود.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی