تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۶ تير ساعت ۱۰:۱ کد مطلب: 47581
 دیدار سرپرست و معاونین جمعیت هلال احمر مشهد مقدس با فرماندار

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان مشهد مقدس ‌‌؛ دراین دیدار ابتدا سید جمال زرگر سرپرست جمعیت هلال احمر مشهد مقدس ضمن تبریک و خیر مقدم و آروزی توفیق به فرماندار جدید شهرستان مشهد مقدس به ارائه گزارشی از عملکرد و همچنین اهداف و برنامه های جمعیت با توجه به فعالیت های بشردوستانه این جمعیت پرداخت و گفت:جمعیت هلال احمر مشهد  مقدس در حوزه های مختلف شامل، جوانان، داوطلبان و امداد و نجات فعالیت‌های مختلفی دارد که می توان گفت ، در زمینه ثبت نام و آموزش افراد سنین 5 تا 29 سال در حوزه جوانان ، شامل غنچه های هلال، کانون های دانش آموزی، کانون های دانشجویی و کانون های طلاب در سازمان جوانان، ثبت نام و آموزش در مهارت‌های داوطلبی اعم از فعالیت های بشردوستانه ، برپایی چادرهای سلامت ، تست و کنترل فشار خون و جمع آوری کمک های مردمی که در سیل اخیر در گلستان و خوزستان در حوزه داوطلبان انجام شد ، فعالیت‌های خوبی داشته است.

وی در ادامه گفت : به طور کلی این بخش ها، نیروها را با توجه به آموخته های که از قبل فرا گرفته اند برای حضور در حوزه امداد و نجات آماده و مهیا می کنند.

زرگر در ادامه افزود : ما در حوزه امداد و نجات چهار شاخه داریم که شامل امداد کوهستان ، امداد جاده ای و امداد در سیلاب و آوار، که همکاران ما در حوزه آموزش و پژوهش سعی می کنند ، آموزش های کافی را اعم از 22 ساعته امداد وکمک های اولیه گرفته تا آموزش های 8 ساعته عمومی و آموزش های تخصصی، به افرادی که جذب شده اند انتقال دهند تا در زمان حوادث و مدیریت بحران از این آموزش استفاده لازم شود.

در ادامه این دیدار محمد رضا هاشمی با قدردانی از زحمات و تلاش‌های شبانه روزی وخدمات خدا پسندانه جمعیت هلال احمر گفت:کسانی که در مجموعه هلال احمر فعالیت می کنند افرادی هستند که در کل سال در 24 ساعت در حال خدمت رسانی و کمک‌رسانی می باشند به طور کلی می توان اشاره کرد به فعالیت های این نهاد در ایام تعطیلات و سفرهای نوروزی و تابستانی، حوادث طبیعی و غیر طبیعی و در کنار اینها خدمت رسانی به 30 میلیون زائر در طول سال و همچنین کاروان های پیاده رضوی که این قابل تقدیر است.

فرماندار مشهد در ادامه افزود حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، طوفان حوادث غیر انسان ساز هستند که در این زمینه آموزش های لازم ، و بالا بردن سطح آمادگی مردم و حضور به موقع نیروهای امدادی هلال احمر ، قطعا می تواند تاثیر بسزایی در کاهش خسارت های جانی و آلام بشری داشته باشد.

وی افزود : در حادثه کرمانشاه شخصیتهای آمده بودند برای کمک به مردم و جمع آوری کمک های مردمی که یک سری اتفاقاتی افتاد که مردم به آنها اعتماد نکردند و تنها منبع مورد اعتماد مردم، هلال احمر بود، سعی کنید اعتماد مردم را از دست ندهید.

هاشمی با اشاره به حوادث غیر طبیعی بیان داشت : این حوادث که شامل تصادفات جاده ای می باشد، حوادث انسان ساز است که حضور به موقع شما در این سوانح می تواند یک زندگی رانجات دهد، به طور کلی کار شما کار عشق است اگر در کار شما عشق وجود نداشته باشد و به درستی انجام نشود و اگر در حادثه بالای سر مصدوم یک دقیقه دیرتر حاضر شوید قطعا جان یک انسان به خطر می افتد. 

وی گفت : در حوادث فکر کنید کسی که برایش اتفاق افتاده است از بستگان شماست سعی کنید تمام تلاش خودتان برای نجات جان یک مصدوم انجام دهید و این چیزی نیست جز عشق به کار و قطعا در این کار هیچ سرمایه ای بزرگتر از دعای مردم و رضای خدا نیست، دعای مردم یکی از نعمت های ناشناخته است و این یک فرصت است که تاثیر آن درزمانی خودش رانشان می دهد که گرهی از کار شما در مشکلی باز می‌شود. سعی کنید این فرصت را از دست ندهید.

هاشمی در پایان افزود فرمانداری مشهد در کنار جمعیت هلال احمر است‌، قطعا نیازها و مشکلاتی است که سعی می کنیم تا حدودی آنها را مرتفع کنیم. درپایان از خداوند متعال آرزو دارم ان شاء الله سالی بدون حادثه در پیشرو داشته باشیم.

 

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی