تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۹ اسفند ساعت ۱۰:۲۰ کد مطلب: 46185
 برگزاری المپیاد آماده مرحله شهرستانی در شهرهای نیشابور، تربت حیدریه و سبزوار

المپیاد آماده (المپیاد مهارت های امدادی دادرسان هلال احمر ) در مرحله شهرستانی در شهرستان های نیشابور ، تربت حیدریه و سبزوار برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، اسماعیل شاه بیکی معاون مدیر عامل و رئیس هلال احمرنیشابور گفت: هفتمین المپیاد آماده مرحله شهرستانی در اردوگاه شهید رجائی برگزار که در این مسابقات ۱۱ آموزشگاه دخترانه و ۷ آموزشگاه پسرانه که از مرحله منطقه ای به شهرستانی راه پیدا کرده بودند در دوبخش مجزا در آیتم های حمل مصدوم،ارزیابی علائم حیاتی،cpr، پناهگیری به رقابت پرداختند.

وی در ادامه افزود: این المپیاد در دو روز ۵ بهمن ماه ویژه دادرسان دختر و ۶ بهمن ماه ویژه دادرسان پسر با نظارت خانم اشرف زاده کارشناس مسئول دانش آموزی و خانم باتقوا کارشناس معاونت جوانان استان در بخش دختران و آقای فاضلی نماینده معاونت امور جوانان استان در بخش پسران برگزار گردید.

رقابت امدادی بیش از ۸۰۰ دانش آموز در مسابقات آماده

رضا مومن زاده معاون مدیر عامل و رئیس هلال احمر تربت حیدریه گفت : بیش از ۸۰۰ دانش آموز از ۴۰ آموزشگاه سطح شهرستان در دو بخش پسران و دختران در مسابقات آماده امسال حضور دارند .

وی افزود: درسال تحصیلی جاری بیش از ۲۵۰۰ دانش آموز در ۷۲ واحد آموزشی آموزش های ۸ گانه طرح دادرس شامل ارزیابی و کنترل علائم حیاطی ، Cpr ، اسکان اضطراری، پناهگیری و خروج اضطراری ، اطفای حریق، شکستگی، پانسمان ،بانداژ، خونریزی ،آتل بندی ، حمل مصدوم را فرا گرفته اند .

مسئول مرکزامورجوانان هلال احمر تربت حیدریه نیز از همکاری ادارات آموزش و پرورش شهرستان های تربت حیدریه و زاوه و بخش های کدکن و رخ در اجرای شایسته طرح دادرس تقدیر نمود .

مسعود سعادت نژاد در ادامه با اشاره به برگزاری المپیاد درون مدرسه ای آماده در ۷۲ کانون دانش آموزی هلال احمر در سطح شهرستان خبر داد .

وی گفت: تعداد ۴۰ تیم برتر از مدارس مجری طرح به مرحله منطقه ای و شهرستانی این المپیاد راه یافته اند که در رقابتی جذاب آموزه های فراگرفته را به عرصه مسابقه گذاشته اند .

همچنین سرداور مسابقات ضمن ابراز رضایت از کیفیت بالای تیم ها به لحاظ فنی به تشریح آیتم های مسابقات پرداخت .

حسین غلامی افزود : المپیاد در دو بخش آزمون کتبی و عملی برگزار می گردد که ۹۰ امتیاز مربوط به بخش کتبی و ۲۰۰ امتیاز شامل ( حمل مصدوم گروهی ۵۰ امتیاز – حمل مصدوم انفرادی ۵۰ امتیاز – احیای قلبی ریوی ۳۵ امتیازارزیابی و کنتل علائم حیاتی ۱۵ امتیاز – پناهگیری و خروج اضطراری ۵۰ امتیاز ) می باشد

گفتنی است تیم های برتر مرحله شهرستانی در دو بخش دختران و پسران به مرحله استانی المپیاد که در تابستان سال آینده برگزار خواهد شد راه پیدا خواهند کرد

سوت پایانی مسابقات دادرس در سبزوار

محمد علی جباری ثانی معاون مدیر عامل و رئیس جمعیت هلال‌احمر سبزوار بیان کرد: طرح دادرس با هدف افزایش سطح ایمنی و کسب آمادگی برای مقابله با حوادثی نظیر زلزله و مخاطرات طبیعی از سوی دانش‌آموزان برگزار می‌شود که تحقق این هدف مشروط به مشارکت همه دستگاه‌ها به‌ویژه آموزش‌وپرورش است.

وی با اشاره به اینکه مهم‌ترین رسالت جمعیت هلال‌احمر کشور کاهش آلام جامعه بشری و تلاش برای حفظ جان انسان است، تصریح کرد: تشکیل تیم‌های دانش‌آموزی برای مقابله با حوادث منجر به کاهش خطرپذیری مدارس در هنگام حادثه می‌شود.

وی اضافه کرد: درسبزوار ۴۰۰دانش آموز در بخش دختران و پسران و درقالب تیم های۱۴با یکدیگر به رقابت پرداختند.

وی اظهار کرد:با حضور بیش از ۴۰مربی پرورش یافته هلال احمردر مدارس سطح شهرستان مباحث لازم درس داده شده است

جباری ادامه داد: پس از برگزاری آزمون کتبی تیم‌های شرکت کننده در آزمون عملی تحت عنوان «دانش‌آموز آماده درروز های. سخت» در آیتم‌های پناه گیری و خروج اضطراری، حمل مصدوم و cpr شرکت کردند.

رئیس جمعیت هلال احمر سبزوار عنوان کرد: در این المپیاد علاوه بر اینکه دانش‌آموزان با نحوه امدادرسانی به آسیب دیدگان آشنا شده و میزان فراگیری و آمادگی خود را مورد سنجش قرار دادند، با انتقال این مفاهیم به خانواده‌های خود آنان را نیز برای مقابله با حوادث و بلایای طبیعی آماده می‌کنند.

گفتنی است، در پایان این المپیاد در بخش دختران مدرسه نمونه برادران یزدی به مربیگری سمیه پور موحد و در بخش پسران مدرسه سربداران به مربیگری وحید کیانی حائز مقام اول شهرستانی شده و به مسابقات استانی راه پیدا کردند.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی