تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۱۲ فروردين ساعت ۱۶:۴ کد مطلب: 46521
 توزیع 100 بسته مواد غذایی حمایتی بین افراد کم برخوردار در سبزوار
رئیس جمعیت هلال احمرسبزوار گفت: 100 بسته مواد غذایی حمایتی بین افراد کم برخورداراین شهرستان  توزیع شد.
همزمان با آغاز سفرهای نوروزی و اجرای طرح ایمنی و سلامت جمعیت هلال احمر در سراسر کشور، جمعیت هلال احمر سبزوار نیز با راه اندازی پایگاه های امداد و نجات به ارائه خدمات امدادی و جاده ای می پردازد.
شهرستان سبزوار در 230 کیلومتری غرب شهر مشهد واقع شده است که یکی از بخش های فعال این شهرستان در طرح نوروزی 98 جمعیت هلال احمر این شهرستان است. 
با مسئولان جمعیت هلال احمر این شهرستان گفتگویی کردیم که در ادامه می خوانید: 
رئیس جمعیت هلال احمرسبزوار گفت: شهرستان سبزوار دارای 4 پایگاه امدادی و جاده ای است که در ایام نوروز 2 پایگاه آن مربوط به جوانان داوطلب جمعیت هلال احمر این شهرستان است.
محمد علی جباری با بیان اینکه  پایگاه های این شهرستان به صورت شبانه روزی فعالیت دارند، افزود: روزانه 18 نیروی جمعیت هلال احمر این شهرستان مشغول فعالیت هستند و در پایگاه های امدادی و جاده ای به مسافران و زائران ارائه خدمت می کنند.
وی با اشاره به اینکه 40 بسته حمایتی بین افراد کم برخوردار این شهرستان توزیع شده است، ادامه داد: اقلام بسته های مواد غذایی توزیع شده شامل روغن،ماکارونی و برنج بوده که در مجموع با کمک خیرین 100 بسته مواد غذایی بین این خانواده ها کم برخوردار توزیع شده است.
وی درخصوص افزایش حوادث جاده ای این شهرستان گفت: امسال از لحاظ تعداد حادثه در جاده های این شهرستان افزایش حوادث را داشتیم که در آمار فوتی‌های طرح نوروزی سال گذشته 7 نفر بودند که نسبت به سال گذشته 20 درصد افزایش تلفات جاده ای داشته ایم.
رئیس جمعیت هلال احمر سبزوار گفت: محور سبزوار شاهرود به‌خاطر مسافت طولانی و فاقد جاذبه توریستی و گردشگری بودن این جاده و توقف نکردن رانندگان در این مسیر و زودتر رسیدن به مقصد استراحت نمی کنند و تصادفات این جاده افزایش پیدا می کند.
جباری افزود: یکی از عملیات های سخت درطرح نوروزی ایمنی و سلامت نوروز امسال که این پایگاه اعزام نیرو داشتیم تصادف شدید یک خودرو پراید و یک خودروی پژو پارس بود که از 14 سرنشین این خودروها تعداد 4 نفر فوتی داشتیم و 10 نفر آنها مصدوم و به مراکز درمانی منتقل شدند. 
جباری در ادامه به اقدامات فرهنگی پایگاه های جمعیت هلال احمر این شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: پاسخگویی به سوالات شرعی، برپایی نماز جماعت ظهر و عصر، برگزاری موسیقی محلی توسط نوازندگان محلی سبزوار، برپایی غرفه دوست دار کودک و غنچه های هلال از دیگر برنامه های فرهنگی پایگاه های این شهرستان است.
وی با اشاره به اینکه توسط یک خیر نیک اندیش سبزواری یک تن شیرینی تهیه شده و به منطقه سیل زده آق قلا ارسال شده است، بیان کرد: توسط خیر نیک اندیش سبزواری تعداد یک هزار بسته شیرینی به وزن یک تن و ارزش ریالی 200 میلیون ریال به سیل زدگان آق قلا در استان گلستان ارسال شد.
رئیس جمعیت هلال احمر سبزوار با اشاره به تصادف صبح امروز در جاده شاهرود به سبزوار گفت: بلافاصله پس از اطلاع حادثه تیم عملیات جاده ای جمعیت هلال احمر سبزوار با حضور 3 نیروی امدادگر و نجاتگر به همراه یک دستگاه آمبولانس به محل حادثه اعزام شدند.
 جباری ادامه داد: واژگونی 2 خودرو سواری در کیلومتر 200 محور شاهرود به سبزوار اتفاق افتاد که از طرف جمعیت هلال احمر شهرستان اعزام نیرو داشتیم و 2 نفر دراین حادثه مصدوم شدند و به مراکز درمانی منتقل شدند.
 
فعالیت های فرهنگی پایگاه های سبزوار
مسئول امور جوانان جمعیت هلال احمر سبزوار گفت: شهرستان سبزوار دارای 2 پایگاه ایمنی و سلامت مسافران است که شامل غرفه دوست دار کودک است و برای کودکان پیش دبستانی آماده سازی شده تا کودکان با نقاشی و رنگ آمیزی سرگرم شوند و در مسیر راه خسته نشوند و همچنین فضایی برای رانندگان و مسافران ایجاد شده که بین راه توقف کرده و استراحت داشته باشند.  
زمانی ادامه داد: در پایگاه های این شهرستان ایستگاه سلامت به مسافران خدماتی مانند تست فشار خون، تست قند خون گرفته می شود و همچنین بسته های کمک های اولیه  که با مشارکت یکی از بانک ها تهیه شده است، توزیع می شود.
وی بیان کرد: از خدمات فرهنگی دیگراین پایگاه ها توزیع بروشور، نقشه های بوم گردی و برگزاری رقابت دارت و فوتبال دستی نیز می باشد.
 
ارائه خدمات امدادی و جاده ای به مسافران نوروزی
مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر سبزوار با اشاره به اینکه در پایگاه های جاده ای و امدادی این شهرستان 4 دستگاه آمبولانس و ست نجات مستقر می باشد، ادامه داد: در شهرستان سبزوار 4 پایگاه فعال است که 2 پایگاه به صورت ثابت و 2 پایگاه موقت داریم که به صورت شبانه روزی به زائران و مسافران نوروزی خدمات جاده ای و امدادی ارائه می کنند.
رضا وحدت با بیان اینکه در پایگاه های امداد و نجات 26 نفر از جمعیت هلال احمر مشارکت دارند، ادامه داد: درپایگاه های این شهرستان 26 نیروی جمعیت هلال احمر مشارکت دارند که بصورت 24 ساعته به خدمت رسانی مشغول هستند.
 
توزیع بسته غذایی بین افراد کم برخوردارسبزوار
مومنی، مسئول امور داوطلبان جمعیت هلال احمر سبزوار افزود: 40 بسته مواد غذایی شامل برنج، ماکارونی و اقلامی مشابه به ارزش 20 میلیون تومان بین افراد کم برخورداراین شهرستان توزیع شد.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی