پربیننده‌ترین ها
گفتگو
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۸ پنج شنبه ۲ خرداد ساعت ۱۴:۴۳ کد مطلب: 47133
 تست فشارخون در دانشگاه پیام نورسبزوار

همزمان با شروع روز جهانی فشار خون و در راستای پیشگیری از مبتلاشدن به بیماری های خطرناک ام‌آی و یا انفارکتوس میوکارد (سکته قلبی و مغزی) به همت کانون هلال احمر دانشگاه پیام نور سبزوار از کلیه کارکنان ، اساتید و برخی از دانشجویان این دانشگاه تست فشار خون به عمل آمد .
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر  سبزوار به مناسبت روز جهانی فشار خون و در راستای اجرای طرح سلامت کارکنان و ارباب رجوعان 30 اردیبهشت ماه 1398، کنترل فشار خون بصورت رایگان از کارکنان، اساتید و برخی از دانشجویان این مجموعه بعمل آمد .
این برنامه با هماهنگی واحد فرهنگی و دانشجویی و به همت کانون هلال احمر دانشگاه برگزار شد .
بر اساس این گزارش ، در این پایگاه پس از بررسی و غربالگری مراجعین، توضیحات ضروری در رابطه با فشار خون، توسط امدادگران دانشجوی آموزش دیده زیر نظر سازمان امداد و نجات هلال احمر شهرستان سبزوار، داده شد و اگر افراد در مرحله ورود یا خطر بیماری دیابت یا فشار بودند به پزشک معالج ارجاع داده شد .
مدیر فرهنگی دانشگاه هدف از اجرای این طرح را بالا بردن سطح آگاهی های عمومی پرسنل و دانشجویان و کاهش مراجعات غیر ضروری به مراکز درمانی با خود مراقبتی بیشتر در راستای طرح ملی جامعه سلامت عنوان کرد . علاوه بر آن با توزیع بروشور هایی در رابطه با بیماری تیروئید اطلاعاتی به مراجعین داده شد .

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی