پربیننده‌ترین ها
گفتگو
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۷ آذر ساعت ۸:۲۶ کد مطلب: 52060
 برگزاری کارگاه آموزشی مهارت های زندگی در تایباد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر ، غلامرضا صیادی رئیس جمعیت هلال احمر تایباد با اشاره به اینکه هدف اصلی از برقراری ارتباط انتقال پیام است گفت : این پیام می تواند به صورت کلامی و غیر کلامی منتقل شود و هرگونه اشکالی در انتقال پیام می تواند باعث اختلال در ارتباط گردد. برای مثال ممکن است پیام به صورت کامل منتقل نگردد و یا اینکه یک نفر پیامی را ارسال کند ولی فرد مقابل مفهوم دیگری را دریافت نماید یا حتی کسی پیامی را بفرستد ولی دیگری هیچ پیامی دریافت نکند که از این موارد معمولا  به عنوان سوء تفاهم یاد می شود.

وی، با اشاره به اینکه یک ارتباط ناموثر باعث ایجاد سوء تفاهم، ایجاد نارضایتی، احساس تنهایی و تعارض در افراد خانواده و جامعه می شود، گفت: ارتباط ناموثر می تواند در طول زمان اعتماد به نفس فرد را مختل کند و احساس درماندگی و در نتیجه باعث آسیب های روانی و اجتماعی شده و نیز توانایی فرد برای مقابله با مشکلات زندگی را کاهش بدهد.

غلامرضایی مدرس این دوره نیز از نحوه ارتباط و تعامل انسان ها با یکدیگر در جامعه و خانواده و همچنین چگونگی برقراری ارتباط موثر توضیحاتی ارائه کرد.

وی در این خصوص گفت: در بحث مهارت های زندگی ۱۰ مولفه جهانی تعریف شده است که برای بیان و ارائه آن به چندین جلسه و کارگاه نیاز است تا علاقمندان بتوانند به یک درک کلی از این مهارت ها برسند.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی