تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۴ مرداد ساعت ۸:۴۵ کد مطلب: 58723
روابط عمومی جمعیت هلال احمر شهرستان تایباد:
 برگزاری پنجشنبه های توان افزایی نجاتگران در پایگاههای امدادجاده ای شهرستان تایباد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر ، غلامرضا صیادی رئیس جمعیت هلال احمر تایباد گفت: پنج شنبه های توان افزایی نجاتگران با شعار (( حضور پرتوان در حوادث با توان افزایی پنج شنبه ها))  از ابتدای تیرماه سال جاری به صورت هفتگی (پنج شنبه ها) در محل پایگاه های جاده ای شهید عباسیان و شهید تکلو جمعیت هلال احمر شهرستان تایباد در راستای آمادگی نیروها و با حضور نجاتگران مستقر در این پایگاه ها برنامه ریزی و برگزار می گردد .

وی افزود: از ابتدای این طرح نجاتگران مباحثی همچون کار با کیف احیاء ، استفاده از دستگاه ساکشن ، اکسیژن تراپی و کار با برانکارد آمبولانس را آموختند.

صیادی گفت : این توان افزایی ها تنها به امدادگران و نجاتگران برادر معطوف نشده بلکه خواهران نجاتگر نیز از این طرح استقبال و به تمرین پرداخته و در جلسات آموزشی که با رعایت پروتکل های بهداشتی صورت  می گیرد نجاتگران خواهر هر هفته با مباحثی همچون تمرین و بازآموزی سر فصل های امداد و کمک های اولیه ، آشنایی با انبارها و اتاق آماده عملیات ، کار با ست نجات ، آشنایی با آمبولانس و تجهیزات آمبولانس و ... به تمرین می پردازند.

این تمرین ها که از سال های قبل تبیین و برنامه ریزی گردیده و در دوشنبه های هر هفته برگزار می گردید از سال جدید همزمان با دستورالعمل پنج شنبه های توان افزایی پایگاهای جاده ای این برنامه به این روز موکول گردید.

هدف از برگزاری این تمرین ها ارتقاء سطح علمی امدادی و حفظ روحیه دوستانه ، جذب و نگهداری اعضاء ، تقویت کار گروهی ، افزایش سرعت عمل پاسخگویی امدادگران و نجاتگران در حوادث می باشد

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی