پربیننده‌ترین ها
گفتگو
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۹ شنبه ۵ مهر ساعت ۹:۵۰ کد مطلب: 59134
 گزارش ماهانه -6 (شهریورماه 99)/ محک آمادگی و پاسخگویی هلال احمری‌ها

دکتر کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر در ششمین گزارش عملکرد ماهانه خود نوشت:بالاخره به آخرین ماه تابستان رسیدیم. شهریور؛ ماه شلوغ و پرترافیکی برای سرخ و سفیدپوشان هلال احمر بود.

بالاخره به آخرین ماه تابستان رسیدیم. شهریور؛ ماه شلوغ و پرترافیکی برای سرخ و سفید پوشان هلال احمر بود.ماهی پر از فراز و نشیب های بسیار که در آن قرار بود آمادگی و پاسخگویی هلال احمری ها محک زده شود.

تجلیل از مقام مدافعان سلامت

به مناسبت سالروز میلاد فیلسوف بزرگ، ابوعلی سینا و روز پزشک، آیین تجلیل از مقام شامخ مدافعان سلامت با حضور سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه، دکترسعید نمکی وزیر بهداشت، سردار غلامرضا سلیمانی فرمانده سازمان بسیج مستضعفان و جمعی از مسئولان، نخبگان و پیشکسوتان نظام سلامت برگزار شد.

در این آیین از شهدای دستگاه های اجرایی در بخش سلامت و خانواده امدادگر شهید "عباس شیرزی دخت" نیز که در امدادرسانی به بیماران مبتلا به کرونا به مقام شامخ شهادت نائل آمده بود، تجلیل شد.

کارمند و مدیر تراز انقلاب اسلامی

دومین جشنواره کارمند تراز انقلاب اسلامی با حضور دکتر نوبخت معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه و بودجه، رئیس سازمان بسیج مستضعفان، فرمانده سپاه حضرت محمدرسوال‌الله(ص)، نماینده ولی فقیه در بسیج اقشار کشور و دیگر مدیران و مسئولان و با تاکید مقام معظم رهبری که فرمودند: "مدیر و کارمند تراز انقلاب اسلامی، کسی است که همه زندگی‌اش را در حیطه وظایف و توانمندی‌هایش، صرف مشارکت در اداره امور کشور کرده است" در سالن همایش‌های بین‌المللی صدا و سیما برگزار شد.

در این جشنواره که به‌منظور محقق کردن دولت اسلامی، تداوم انقلاب، افتخار به گذشته و تشویق مدیران و کارکنان وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها در راستای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی برگزار شد، از کارکنان و مدیران برتر دستگاه‌های اجرایی تقدیر و تجلیل شد.

بنده هم به نمایندگی از کارکنان، امدادگران، نجات گران و داوطلبان جمعیت هلال‌احمر در این جشنواره تندیس مدیر تراز انقلاب را دریافت کردم.

حضور در برنامه زنده«سلام، صبح بخیر»

 چهارم شهریورماه بود که برای صحبت در باره اینکه مجری اصلی کمک رسانی به هموطنان در حوادث غیرمترقبه هلال احمر است به برنامه زنده «سلام، صبح بخیر» که از شبکه یک سیما پخش می شد، دعوت شدم.

در این برنامه به مردم کشور این تضمین را دادم که در صورت بروز حوادث در هر استان، تنها کمتر از 7 ساعت برای ارسال محموله و کمک به هموطنان زمان ببرد.

افزایش 2 میلیون ریالی حق مسکن مشاغل خدماتی بامدرک دیپلم و زیر دیپلم

 از زمان برعهده گرفتن مسئولیت جمعیت هلال احمر، همه دغدغه و هم و غم من بر افزایش دریافتی، مشاغل خدماتی بود، بنابر این دغدغه همیشگی، دستور برقراری افزایش کمک هزینه مسکن از اول تیرماه 99، از مبلغ یک میلیون ریال به سه میلیون ریال را صادر کردم.

بررسی سرفصل‌های همکاری برای انعقاد تفاهم‌نامه مشترک میان هلال‌احمر و دانشگاه علوم پزشکی ایران

نشست مشترک مسئولان جمعیت هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی ایران با بنده به عنوان رئیس جمعیت هلال احمر، دکتر کوهپایه زاده رئیس دانشگاه علوم پزشکی ایران و جمعی از معاونان دو مجموعه در راستای بررسی مفاد تفاهم نامه همکاری مشترک میان دو مجموعه برگزار شد.

در این نشست مشترک مسئولان جمعیت هلال احمر و دانشگاه علوم پزشکی ایران، رئوس و سرفصل های همکاری میان دو مجموعه به منظور تدوین تفاهم نامه همکاری مشترک را بررسی کردند.

دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری

دوشنبه 17 شهریورماه روز پر ترافیک کاری برایم بود، چون هم با استاندار چهارمحال و بختیاری دیدار داشتم و هم باید در جلسه کارگروه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب شرکت می کردم. بنابراین میزبان استاندار چهارمحال و بختیاری در دفتر کارم بودم. در این دیدار پیرامون مطالبات، خدمات و فعالیت‌های هلال احمر در این استان گفت و گو کردیم.

جلسه کارگروه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب جمعیت هلال احمر

جلسه کارگروه گسترش فرهنگ عفاف و حجاب جمعیت هلال احمر صبح دوشنبه 17 شهریورماه با حضور دبیر شورای سیاستگذاری عفاف و حجاب وزارت کشور، دبیرکل جمعیت هلال احمر، روسای سازمان های جوانان و داوطلبان و جمعی از مدیران ارشد هلال احمر برگزار شد تا بتوانیم همفکری و همکاری بهتری برای جامه عمل پوشاندن به این ضرورت دینی اتخاذ کنیم.

افزایش امتیاز سختی شرایط محیط کار نجاتگران شاغل در پایگاه‌های کل کشور

 امتیاز سختی شرایط محیط کار نجاتگران شاغل در پایگاه‌های کل کشور اعم از (قرارداد انجام کار معین، پیمانی و رسمی) که از حداقل حقوق و مزایا برخوردار اند، از اول مهرماه سال جاری افزایش می یابد.

این اقدام با موافقت با پیشنهاد اداره کل منابع انسانی و تحول اداری جمعیت هلال احمر مبنی بر افزایش امتیاز سختی شرایط محیط کار تا سقف 4 هزار و 500 امتیاز، محقق شد. امیدواریم با افزایش امتیاز سختی شرایط محیط کار نجاتگران شاغل در پایگاه های کل کشور بخشی از زحمات و تلاش های این عزیزان را جبران کنیم.

بازدید سرزده از داروخانه مرکزی هلال‌

صبح یک روز نیمه تعطیل تصمیم گرفتم از داروخانه مرکزی هلال احمر به شکل سر زده بازدید کنم، در این بازدید با مراجعان این داروخانه از نزدیک گفت و گو کردم. تمام تلاش ما، افزایش کیفیت خدمات و تکریم مردم است.

شان حضور ما در هلال احمر به منظور خدمت به مردم است بنابراین تمام تلاشمان؛ افزایش کیفیت خدمات و تکریم مردم به عنوان ولی نعمت خود است.

اعلام مانور زلزله فرضی بیخ گوش پایتخت

ساعت 22:18 دقیقه 20 شهریورماه، مانور زلزله فرضی (ساعت صفر) در سطح حادثه ۲ و امدادرسانی به ۴۰۰ خانوار  در البرز اجرا شد.

در حاشیه برگزاری این مانور و با حضور در مرکز کنترل عملیات هلال احمر البرز اعلام کردم که انتظار دارم تمام کسانی که مسئولیت برعهده گرفتند در محل مسئولیت خود حضور دائم و سکونت داشته باشند. لازم است که نواقص کار عملیاتی در مانورهای تمرینی، شناسایی و به سرعت رفع شوند.در مواقع بحران، نیروهای امدادی هلال احمر باید اولین افرادی باشند که در محل حادثه حضور می‌یابند.

سفر  به سیستان و بلوچستان و بازدید از اجرای طرح نذر آب ۳ در مناطق محروم

به منظور بازدید از اجرای طرح نذر آب 3 در مناطق محروم استان سیستان و بلوچستان و نحوه خدمت رسانی به مردم به این استان سفر کردم. دیدار با نماینده ولی فقیه در استان، بازدید از پایگاه‌های امدادی، دیدار با استاندار، دیدار با فرمانده قرارگاه قدس جنوب شرق کشور از دیگر برنامه‌های سفرم به این استان پهناور بود.

‏امسال برای سومین سال متوالی طرحنذر آب توسطجمعیت هلال احمر در استان‌های سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان جنوبی و کرمان از نیمه شهریور تا هفته اول مهر اجرا می شود. در این طرح، سه محور حمایت‌های معیشتی، خدمات درمانی(با پیوست ویروس کرونا) و برخورد با تنش‌های آبی به شکل استقرار تانکر، تصفیه آب و لوله کشی برای دسترسی مردم به آب آشامیدنی سالم اجرایی می‌شود.

حضور در برنامه زنده 18:30 شبکه خبر

یکشنبه23شهریورماه را مهمان برنامه زنده گفت و گوی 18 و 30 شبکه بین المللی خبر بودم، در این برنامه به تشریح اقدامات هلال احمر در زمینه اجرای طرح نذر آب3 در استان‌های دچار تنش آبی و همچنین آمادگی هلال احمر برای مواجهه با انواع حوادث از حیث تامین اقلام انبارهای امدادی پرداختم.

بازدید از باشگاه خبرنگاران جوان

صبح 24 شهریورماه 99 را با  باشگاه خبرنگاران جوان وعده داشتم. در بدو ورود به این خبرگزاری مورد استقبال اعضای جوان این خبرگزاری وابسته به صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران، قرار گرفتم  و ضمن گفت و گو با آقای عباس هنرمند رئیس باشگاه خبرنگاران، از بخش های مختلف این خبرگزاری بازدید کردم.

همه افرادی که در هلال احمر حضور دارند و داوطلب هستند به دنبال خدمت کردن هستند، پوشش رسانه‌ای اخبار و خدمات داوطلبانه جمعیت هلال‌احمر توسط باشگاه خبرنگاران جوان می‌تواند رویکرد بهتر و دقیق تری داشته باشد. روابط باشگاه خبرنگاران جوان با جمعیت هلال احمر بسیار خوب بوده است، برگزاری دوره‌های آموزشی و انتشار اولین خبرها از حوادث از جمله حوزه هایی است که باشگاه خبرنگاران با کمک هلال‌احمر نسبت به انجام آن اقدام کرده است.هم افزایی رسانه و جمعیت هلال‌احمر می‌تواند بسیار مفید باشد و تاثیرگذاری‌اش در جامعه بیشتر خواهد بود.

امضای تفاهم نامه همکاری میان جمعیت هلال احمر و بانک ملت

در جلسه ای با حضور مدیرعامل بانک ملت، تفاهم نامه همکاری جمعیت هلال احمر با این بانک صبح روز چهارشنبه 26 شهریورماه امضا شد. در این جلسه  بر پرداخت تسهیلات ویژه به امدادگران، جوانان و داوطلبان تاکید کردم.

با توجه به اینکه تسهیلاتی که برای امدادگران، داوطلبان و جوانان هلال احمر پرداخت می شود، مبلغ 5 میلیون تومان است، درخواست کردیم تا مبلغ تسهیلات برای این افراد افزایش پیدا کند. وقتی امدادگری با 500 تا 700 هزار تومان در ماه که حق ایاب و ذهاب وی محسوب می شود، در خوشی و ناخوشی در حال خدمت به مردم است، لازم است تا مبلغ وام و تسهیلاتی که به امدادگران، جوانان و داوطلبان پرداخت می شود، افزایش پیدا کند.هر جایی که عنوان تسهیلات و وام مطرح می شود باید برای اختصاص آن به امدادگران نگاه ویژه ای داشته باشیم و اولویت ویژه برای این افراد در نظر گرفته شود. چرا که در سال های آینده در مقابل عدم انجام کارهایی که باید برای این افراد انجام می‌دادیم و اقدامی انجام ندادیم در پیشگاه خداوند متعال و مردم مسئولیم.

افتتاح 21 پروژه امدادی، درمانی و توانبخشی و 1400 خانه هلال

27 شهریورماه برای ما هلال احمری ها که از جان و دل برای راه اندازی پروژه های بهداشتی، درمانی، توانبخشی و خانه هلال احمر مایه گذاشته بودیم، روز سرنوشت سازی بود. روزی که 21 پروژه امدادی، بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر و یک هزار و 400 خانه هلال با حضور وب کنفرانسی دکتر حسن روحانی رئیس جمهوری افتتاح شد.این مراسم به صورت زنده از سوی شبکه بین المللی خبر پخش می شد.رئیس جمهوری در این مراسم از تجهیز انبارها و افتتاح خانه‌های هلال از هلال احمری ها قدردانی کرد.

نخستین جلسه پنجمین دوره شورای‌عالی هلال‌احمر

یکشنبه 30 شهریورماه ساختمان صلح جمعیت هلال احمر میزبان اعضای شورای عالی این جمعیت در پنجمین دوره بود، اولین جلسه پنجمین دوره شورای‌عالی هلال‌احمر تشکیل و در این جلسه از اعضای دوره چهارم این شورا با اهدای لوح، تقدیر شد. رسیدگی به وضعیت امدادگران، اولویت جلسه اول شورای عالی هلال احمر بود.

بازدید از مجتمع دارویی درمانی هلال ایران

31 شهریور 99 از مجتمع دارویی و درمانی هلال ایران  بازدید کردم. کسانی که این مراکز را هدیه کردند، قصد شان این بوده که بخشی از بار هلال احمر را کم کنند. امروز به خاطر تنگناهای مالی و تحریم هایی که به اوج خود رسیده است شاهد محدویت هایی در این مراکز هستیم.

بخشی از اهداف جمعیت هلال احمر از طریق خدمات همین مراکز درمانی و توانبخشی بدست می آید . ما در هلال احمر به دنبال سود ثانوی نیستم، به کار خود اطمینان داریم و می خواهیم کارها در همه بخش های هلال احمر خوب انجام شود .

شهریور هم به پایان رسید با پایان این ماه، کشور از سیطره آفتاب گرم و سوزان خارج می شود و فصل باران و برف، سیل و آبگرفتگی، برف و کولاک فرا میرسد. ما هلال احمری ها باید خود را برای کمک به هموطنان در زمان بروز حوادث جوی آماده کنیم....

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی