امروز: ۱۴۰۲/۹/۱۸
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۴۰۱ سه شنبه ۲۹ شهريور ساعت ۱۴:۰ کد مطلب: 70464
 دبیرکل جمعیت هلال احمر:آمادگی لازم برای ارائه خدمات به زائران رضوی در دهه پایانی صفر وجود دارد
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی؛سردار دکتر یعقوب سلیمانی روز سه شنبه در نشستی که با موضوع هماهنگی و برنامه‌ریزی خدمات هلال احمر در دهه پایانی ماه صفر برگزار شد افزود: با هماهنگی‌های انجام شده هیچ گونه دغدغه‌ای در این زمینه نداریم و تلاش بر این است که زائران امام رضا(ع) در این ایام اذیت نشوند و رفاه حال آنان فراهم شود. وی ادامه داد:برای ایجاد ظرفیت اسکان و ارائه خدمات به زایران، استفاده از جوانان در قرارگاه خادم الرضا(ع) در حال انجام است و در این خصوص ابلاغ شده است که مسوولیت کار با استان خراسان رضوی باشد و تدبیر شده است که تیم های امداد و هلال احمر در مقرهای مشخص شده حضور یابند و تا غروب امروز بخش عمده ای از چادرها در این محل ها نصب و برپا شوند. دبیر کل جمعیت هلال احمر گفت:امنیت، برق، تغذیه، سرویس بهداشتی و آب به عنوان زیرساخت‌های نصب چادر در زمینه اسکان زائران باید فراهم و تلاش شود بهداشت در این چادرها رعایت شود و برای رفاه حال زائران این چادرها کاملا تمیز و مرتب باشند. سلیمانی افزود:پیش بینی ظرفیت اسکان پنج هزار زائر در پارک‌های شهر مشهد شده است اما باید نصب و برپایی چادرها در این مکان‌ها به تناسب سرویس بهداشتی، آب، برق و امنیت صورت گیرد. وی ادامه داد: در دهه پایانی صفر پیش بینی می‌شود حدود ۶ میلیون زائر در مشهد حضور یابند و برای مدیریت درست این امر باید صدا و سیما با اطلاع رسانی درست به این امر کمک کند و همچنین در این راستا تدوین یک بسته فرهنگی نیاز است تا مبتنی بر آن ریل گذاری و حرکت شود و همکاری‌ها صورت گیرد. دبیر کل جمعیت هلال احمر گفت: از ۲ میلیون و ۴۰۰ خدمت پزشکی ارائه شده هلال احمر در اربعین امسال بیشترین خدمات به بیماران دارای بیماری زمینه‌ای بوده است. سلیمانی افزود: نقش دولت در بحث اسکان و پذیرایی زائران شاید کمتر از پنج درصد باشد و بیشترین نقش را خود مردم ایفا می کنند اما دولت نقش مهمی در تامین امنیت زائران دارد لذا برای مشارکت مردم در بحث اسکان زائران باید فرهنگ سازی صورت گیرد. وی اضافه کرد: با توجه به این که مشهد قطب مذهبی و پایتخت معنوی ایران به شمار می‌رود از این رو هلال احمر به عنوان مرجع ترویج خط مشی امام رضا(ع) باید تمام توان خود را در این زمینه به کار گیرد.
رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: طرح همسفران خورشید به منظور ارائه خدمات به زائران امام رضا(ع) همزمان با دهه پایانی صفر توسط جمعیت هلال احمر و به میزبانی خراسان رضوی در حال اجراست.

در ادامه مهدی ولی‌پور روز سه شنبه در نشستی که با موضوع هماهنگی و برنامه‌ریزی خدمات هلال احمر در دهه پایانی ماه صفر در مشهد برگزار شد، افزود: طرح همسفران خورشید ۲ دهه است که توسط جمعیت هلال احمر همزمان با دهه پایانی صفر اجرا می‌شود، اما امسال این طرح با ابلاغ دبیر کل جمعیت هلال احمر کشور، به میزبانی خراسان رضوی و با پشتیبانی استان‌های معین اجرا می گردد.

وی بیان کرد: برای اجرای طرح مزبور تاکنون برای هماهنگی و برنامه‌ریزی‌های بیشتر در خصوص خدمات دهه پایانی صفر پیش جلساتی با حضور معاون اول رییس جمهور، وزیر کشور، استاندار خراسان رضوی، شهرداری و فرمانداری مشهد برگزار شده است.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر گفت: در راستای اسکان و ارایه خدمات به زایران در هفت نقطه از شهر مشهد هفت نفر از مسوولان شعب کمیته امداد و نجات و هلال احمر از استان‌های معین شامل استان‌های خراسان جنوبی، شمالی، تهران و البرز، قم یزد، گلستان ، سمنان به همراه ۲ تیم امدادی و تعدادی چادر در این نقاط مستقر شده‌اند.

ولی‌پور افزود: مسوولان شعب باید از برپایی و نصب چادرها در مکان هایی که فاقد چهار شرط مهم و اصلی اعم از امنیت، سیستم سرویس بهداشتی، آب و برق باشد خودداری کنند و تنها در مکان‌های دارای این شرایط چهارگانه چادرها را برای اسکان زایران بر پا کنند .

وی خاطر نشان کرد: بر اساس آنچه در سازمان جمعیت هلال احمر برنامه‌ریزی شده است، تاکنون ۲۰ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس، یک فروند بالگرد در محل‌های مشخص شده مستقر شده‌اند، همچنین امروز برای اسکان زائران ۲۰ هزار چادر فصلی و مسافرتی به استان خراسان رضوی ارسال می‌شود.

رییس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر اظهار داشت: امسال به دلیل ۲ سال فاصله‌ای که به خاطر شیوع ویروس کووید ۱۹ ایجاد شد با کاهش ومهار این بیماری و نیز با قرار گرفتن در فصل تابستان و تعطیلی مدارس، حضور ۶ تا ۸ میلیون جمعیت زایر را در استان خراسان رضوی پیش بینی شده است که در این راستا باید برنامه ریزی‌ها به گونه‌ای باشد که حداکثر ارایه خدمات بهینه به زایران پیاده و سواره صورت گیرد.
 

 فعالیت ۱۸۰۰ نیروی امداد و نجات به زائران امام رضا(ع) در دهه پایانی صفر

سرپرست معاونت امداد و نجات خراسان رضوی نیز در این نشست گفت: در دهه پایانی ماه صفر، هزار و ۸۰۰ نیروی امداد و نجات و هلال احمر به صورت روزانه به زائران امام رضا(ع) ارائه خدمت می‌کند.

رسول زارع افزود: در دهه پایانی صفر با استقرار ۶۰ دستگاه آمبولانس، ۲ دستگاه اتوبوس آمبولانس، ۳۰ دستگاه خودرو نجات، ۴۰ دستگاه خودروی امدادی، تعداد ۲ فروند بالگرد در ۶ محور اصلی و محورهای فرعی تحت پوشش معاونت امداد و نجات خراسان رضوی به زائران امام رضا(ع) ارائه خدمت خواهند می‌شود.

وی ادامه داد: فعالیت  ۱۰۷ پایگاه ثابت، سیار و قرارگاهی برای ارائه خدمات به زائران، پوشش اسکان مورد نیاز فرمانداری مشهد در فضاهای باز و پارک های اصلی شهر مشهد با پوشش حدود ۵۰ هزار چادر برای اسکان زائران، پشتیبانی خدمات درمانی با نیروهای اورژانس و فوریت‌ها در محل های اسکان زائران پس از ورود زائران از محورهای اصلی و فرعی به مشهد از دیگر اقدامات در این زمینه خواهد بود.

 
 
 
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی