امروز: ۱۴۰۱/۹/۱۳
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۴۰۱ چهارشنبه ۳۰ شهريور ساعت ۸:۳۶ کد مطلب: 70466
 آمادگی و تجهیز ۱۰۷ پایگاه امداد جاده‌ای جمعیت هلال احمر برای خدمت رسانی به زائران رضوی
مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت: در راستای خدمت رسانی به زائران حضرت علی بن موسی الرضا (ع) ۱۰۷ پایگاه امداد جاده‌ای این جمعیت در مسیرهای منتهی به مشهد که محور اصلی خدمت رسانی طرح همسفران خورشید است آماده و تجهیز شده است.

دکتر محسن ذاکریان روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود:یکی از وظایف اصلی ما در جمعیت هلال احمر امدادرسانی در حوادث و بلایا اعم از سیل و زلزله است و در این گونه اتفاق‌ها مردم و همه دستگاه‌ها به کمک ما می‌آیند و امروز موضوع روزهای پایانی ماه صفر نیز از همین جنس است.

وی ادامه داد: آنچه نیاز امروز استان خراسان رضوی است خلا جدی در حوزه اسکان زائران است که مشابه آن را در ایام عید نوروز در مشهد شاهد بودیم که با افزایش چندبرابری حضور زائران در دهه پایانی صفر به ویژه در روز شهادت امام رضا (ع) نیز به چشم خواهد آمد بنابر این برای مدیریت بهینه این مساله همه سازمان‌ها ظرفیتهایشان را پای کار آورده اند و برای اسکان زائران از ظرفیت مدارس، مراکز ورزشی، پارک‌ها , اقامتگاه‌ها استفاده خواهد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت: اگرچه مساله زیارت، به جز در بخش امداد و نجات جاده‌ای، مساله‌ای است که به طور مستقیم مربوط به هلال احمر نیست اما امروز عکس آن است و جمعیت هلال احمر در راستای خدمت رسانی به زائران امام رضا(ع) در این ایام در کنار سایر دستگاه ها با ۱۰۰ درصد به میدان آمده است تا مردمی بودن و تعلق خاطر خود را به نظام و مردم ثابت کند که پای کار بودن مسوولان هلال احمر و امداد و نجات در این ایام نیز نشان دهنده این امر است.

ذاکریان افزود: همچنین در ایام پایانی ماه صفر در حوزه جوانان جمعیت هلال احمر، ۵۰۰ نفر از داوطلبان جوان از سراسر استان خراسان رضوی در طرحی تحت عنوان "قرارگاه خادمان حضرت رضا(ع)" برای خدمت رسانی به زائران امام رضا(ع) مشارکت خواهند کرد و در ماموریت‌های مختلف در این روزها با ارایه خدماتی همچون ویلچررانی زایران، حضور در مراحل اسکان زائران، هدایت زائران و ارائه خدمات امدادی به زایران، ایفای نقش خواهند کرد.

وی ادامه داد: همچنین در این ایام مجموعه‌ای از پزشکان و کادر درمان داوطلب هلال احمر با هماهنگی و همکاری معاونت داوطلبان استان خراسان رضوی و همچنین معاونت درمان علوم پزشکی مشهد یک پایگاه جامع را در مجاورت حرم مطهر رضوی برای ارائه خدمات درمانی به زائران راه اندازی کرده اند تا کارهای مکمل را ارایه دهند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت: علاوه بر آن از ظرفیت جمعیت مردم خراسان رضوی و مشهد که منازل خود را برای اسکان زایران در سامانه‌ها ثبت کرده‌اند استفاده خواهد شد تا بهترین خدمت رسانی به زایران علی بن موسی الرضا(ع) در این ایام صورت پذیرد.

ذاکریان  با بیان این که جمعیت هلال احمر در صورت نیاز آمادگی لازم برای اسکان اضطراری زائران را دارد ادامه داد: در حوزه استان خراسان رضوی درخواست آمادگی برای ۴۰۰ هزار اسکان از جمعیت هلال احمر کشور شده است ولی ما متناسب با ظرفیت و زیرساختها حداکثر توان خود را به کار می‌بندیم تا در این امر مشارکت کنیم.

وی ادامه داد: با دستور رییس جمعیت هلال احمر و رییس سازمان امداد و نجات، تمام توان و ظرفیت از هفت استان معین تحت عنوان طرح همسفران خورشید جمع‌آوری شده است تا در حوزه برپایی چادرهای امدادی یا مسافرتی متناسب با کمپ‌هایی که برای زائران دیده شده و تجهیز آنها با پتو و موکت، همکاری شود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت: به منظور اسکان زائران در کمیته ستاد اسکان مشهد در هفت نقطه از این شهر که زیرساخت‌های لازم اعم از امنیت، آب ، برق و سرویس بهداشتی توسط مجموعه شهری فراهم شده است، این چادرها با حضور مسوولان امداد و نجات و هلال احمر از  استان های خراسان شمالی، خراسان جنوبی، تهران، البرز، قم، گلستان، یزد، سمنان، به همراه ۲ تیم همراه نصب و برپا می‌شود چرا که اصل حضور هلال احمر در این صحنه یک حضور اضطراری است و در اضطرارها باید ظرفیتهای هلال احمر برای اسکان به کارگیری شود.

ذاکریان افزود:بنای مدیریت استان خراسان رضوی بر این است که در موضوع اسکان زائران ابتدا ظرفیت ها و زیرساخت های استان که عدد قابل توجهی است در اولویت قرار گیرد و از ظرفیت های هلال احمر را در مراحل بعدی استفاده شود تا مدیریت امر به خوبی صورت گیرد.

وی ادامه داد: اگر در نقاط مشخص شده زیرساخت های امنیت، آب، برق و سرویس بهداشتی که مورد تاکید است وجود نداشته باشد ما از ارائه خدمت در آن مناطق صرف نظر می‌کنیم و تنها در مناطقی که این زیر ساخت ها موجود باشد به ارائه خدمت می پردازیم که دراین راستا بناست با شهرداری جلسه ای داشته باشیم تا نقاط دارای شرایط را در اختیار ما قرار دهند.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی