امروز: ۱۳۹۶/۳/۲
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
ارتباط با مسئول حوزه
منوی معاونت
لینک های مرتبط
 
  
 
نظرسنجی
عملکرد بخش های مختلف حوزه را چگونه ارزیابی می کنید؟  
 نمايش نتايج
سامانه و لینک های ستادی
معرفی حوزه معاونت درمان و توانبخشی
نخستين مركز توانبخشي جمعيت در دي ماه 1341 با همكاري سازمان ملل متحد، وزارت بهداري وقت و جمعيت شيروخورشيد سرخ تاسيس گرديد. در اين مركز ضمن ارائه خدمات در زمينه ساخت اعضاء مصنوعي و وسايل كمكي براي معلولين، تكنسين ارتوپدي فني (ارتز و پروتز) نيز تربيت مي‌شد و ارائه آموزش‌ها به دانشجويان به دو زبان انگليسي و فرانسه صورت مي‌گرفت. پس از پيروزي انقلاب اسلامي، معاونت درمان و توانبخشي در جمعيت هلال احمر با 11 مركز تابعه در استان‌ها توسعه يافت و عليرغم جدا گرديدن بيمارستان‌ها، درمانگاه ها و مراكز آموزشي درماني از جمعيت و محول گرديدن اداره آنها به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي فعاليت گسترده اي در حوزه توانبخشي و نيز درمان برون مرزي، شكل گرفت.براساس اساسنامه جمعیت، معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی عهده‌دار وظایف درمانی جمعیت هلال احمر، کمک به امور درمانی داخل کشور به صورت غیرمستقیم و اجرای پروژه‌های درمانی خارج از کشور به صورت مستقیم است. ضمناً نسبت به واکسیناسیون حجاج (مننژیت- آنفولانزا) اقدام می‌نماید و نیز در حوزه توانبخشی مشغول به ارائه خدمات می‌باشد. همچنین جهت ارائه خدمات درمانی به محرومان اقدام به تاسیس درمانگاه و اعزام تیم های سیار پزشکی در مناطق محروم نموده که با استفاده از پزشکان و کادر مجرب نیازهای درمانی بیماران را برطرف می نماید.
 

آخرین اخبار معاونت
حضور 120 دانش آموز در طرح پایش سلامت کودکان
مسئول امور بانوان وخانواده هلال احمر خراسان رضوی از اجرای طرح پایش سلامت کودکان در هفته هلال خبر داد.
۱۳۹۶/۲/۱۷

اقدامات انجام شده توسط حوزه درمان و توانبخشي در حادثه زلزله 16فروردين 96 فريمان
گزارش اقدامات انجام شده توسط حوزه درمان و توانبخشي در حادثه زلزله 16فروردين 96 فريمان
۱۳۹۶/۱/۲۱

فعاليتهاي حوزه درمان و توانبخشي هلال احمر در ايام تعطيلات نوروز
گزارش فعاليتهاي حوزه درمان و توانبخشي هلال احمر در ايام تعطيلات نوروز
۱۳۹۶/۱/۱۴

خدمت رسانی داروخانه هلال احمر در ایام نوروز 96 از ساعت8:30 صبح تا 13 بعد از ظهر
داروخانه جمعیت هلال احمر خراسان رضوی به عنوان تنها داروخانه شبانه روزی هلال احمر در سطح استان در ایام تعطیلات نوروز 96روزانه به450 تا 500 نفر مراجعه کننده سرویس دهی خواهد کرد .
۱۳۹۵/۱۲/۳۰

بررسي راههاي بهينه سازي خدمات توانبخشي در جلسه مشترك با معاون دفتر نمايندگي كميته بين المللي صليب سرخ و هلال احمر
جلسه مشترك بين معاون دفتر نمايندگي كميته بين المللي صليب سرخ و هلال احمر و هيات همراه جهت همكاريهاي مشترك در خصوص پروژه SRS برگزار شد.
۱۳۹۵/۱۲/۱۵
گالری تصاویر