امروز: ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
ارتباط با مسئول حوزه
منوی معاونت
لینک های مرتبط
 
  
 
نظرسنجی
عملکرد بخش های مختلف حوزه را چگونه ارزیابی می کنید؟  
 نمايش نتايج
معرفی حوزه معاونت درمان و توانبخشی
نخستين مركز توانبخشي جمعيت در دي ماه 1341 با همكاري سازمان ملل متحد، وزارت بهداري وقت و جمعيت شيروخورشيد سرخ تاسيس گرديد. در اين مركز ضمن ارائه خدمات در زمينه ساخت اعضاء مصنوعي و وسايل كمكي براي معلولين، تكنسين ارتوپدي فني (ارتز و پروتز) نيز تربيت مي‌شد و ارائه آموزش‌ها به دانشجويان به دو زبان انگليسي و فرانسه صورت مي‌گرفت. پس از پيروزي انقلاب اسلامي، معاونت درمان و توانبخشي در جمعيت هلال احمر با 11 مركز تابعه در استان‌ها توسعه يافت و عليرغم جدا گرديدن بيمارستان‌ها، درمانگاه ها و مراكز آموزشي درماني از جمعيت و محول گرديدن اداره آنها به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي فعاليت گسترده اي در حوزه توانبخشي و نيز درمان برون مرزي، شكل گرفت.براساس اساسنامه جمعیت، معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی عهده‌دار وظایف درمانی جمعیت هلال احمر، کمک به امور درمانی داخل کشور به صورت غیرمستقیم و اجرای پروژه‌های درمانی خارج از کشور به صورت مستقیم است. ضمناً نسبت به واکسیناسیون حجاج (مننژیت- آنفولانزا) اقدام می‌نماید و نیز در حوزه توانبخشی مشغول به ارائه خدمات می‌باشد. همچنین جهت ارائه خدمات درمانی به محرومان اقدام به تاسیس درمانگاه و اعزام تیم های سیار پزشکی در مناطق محروم نموده که با استفاده از پزشکان و کادر مجرب نیازهای درمانی بیماران را برطرف می نماید.
 

آخرین اخبار معاونت
ديروز طي مراسمي از همكار بازنشسته آقاي هادي شهسواري با حضور مديرعامل محترم و معاونين تقدير گرديد.
چه غرورآفرینند آن عزیزانی که در کمال صداقت و درستکاری، بیش از سی سال از بهترین سال های عمر خود را در سنگر خدمت گذراندند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۳

دوره تخصصی ADLS/ATLSویژه پزشکان هلال احمر آغاز شد
مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی گفت:دوره تخصصی اقدامات پیشرفته در تروما واحیا قلبی با حضور 30 نفر از پزشکان هلال احمر به میزبانی هلال احمر خراسان رضوی در محل هتل فرهنگ وهنر مشهد آغاز به کار کرد.
۱۳۹۶/۱۲/۵

دوره آموزشی بقاء در شرايط سخت تيم هاي درمان اضطراري برگزار شد
معاون درمان وتوانبخشی هلال احمر خراسان رضوی ازحضورتیم درمان اضطراری هلال احمر استان در دوره آموزشی بقاء در شرايط سخت تيم هاي درمان اضطراري منطقه شرق كشور در خراسان شمالی خبر داد.
۱۳۹۶/۱۱/۳۰

افتتاح بخش جدید فیزیوتراپی مرکز توانبخشی هلال احمر خراسان رضوی
بخش جدید فیزیوتراپی مرکز توانبخشی هلال احمر خراسان رضوی با حضور مدیر عامل و معاونان هلال احمر استان صبح امروز در محل مرکز توانبخشی هلال احمر مشهد افتتاح شد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۹

حضور تیم های درمان اضطراری هلال احمرسبزوار در مانور منطقه ای خراسان جنوبی
معاون درمان وتوانبخشی هلال احمر خراسان رضوی گفت:مانور تیم های درمانی اضطراری منطقه ای در خراسان جنوبی با حضور تیم درمان اضطراری هلال احمر سبزوار انجام شد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۹
گالری تصاویر
لینک های استان