امروز: ۱۳۹۶/۷/۴
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
ارتباط با مسئول حوزه
منوی معاونت
لینک های مرتبط
 
  
 
نظرسنجی
عملکرد بخش های مختلف حوزه را چگونه ارزیابی می کنید؟  
 نمايش نتايج
سامانه و لینک های ستادی
معرفی حوزه معاونت درمان و توانبخشی
نخستين مركز توانبخشي جمعيت در دي ماه 1341 با همكاري سازمان ملل متحد، وزارت بهداري وقت و جمعيت شيروخورشيد سرخ تاسيس گرديد. در اين مركز ضمن ارائه خدمات در زمينه ساخت اعضاء مصنوعي و وسايل كمكي براي معلولين، تكنسين ارتوپدي فني (ارتز و پروتز) نيز تربيت مي‌شد و ارائه آموزش‌ها به دانشجويان به دو زبان انگليسي و فرانسه صورت مي‌گرفت. پس از پيروزي انقلاب اسلامي، معاونت درمان و توانبخشي در جمعيت هلال احمر با 11 مركز تابعه در استان‌ها توسعه يافت و عليرغم جدا گرديدن بيمارستان‌ها، درمانگاه ها و مراكز آموزشي درماني از جمعيت و محول گرديدن اداره آنها به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي فعاليت گسترده اي در حوزه توانبخشي و نيز درمان برون مرزي، شكل گرفت.براساس اساسنامه جمعیت، معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی عهده‌دار وظایف درمانی جمعیت هلال احمر، کمک به امور درمانی داخل کشور به صورت غیرمستقیم و اجرای پروژه‌های درمانی خارج از کشور به صورت مستقیم است. ضمناً نسبت به واکسیناسیون حجاج (مننژیت- آنفولانزا) اقدام می‌نماید و نیز در حوزه توانبخشی مشغول به ارائه خدمات می‌باشد. همچنین جهت ارائه خدمات درمانی به محرومان اقدام به تاسیس درمانگاه و اعزام تیم های سیار پزشکی در مناطق محروم نموده که با استفاده از پزشکان و کادر مجرب نیازهای درمانی بیماران را برطرف می نماید.
 

آخرین اخبار معاونت
بازدید مدير توانبخشي فيزيكي صليب سرخ از مرکز هلال احمر استان
مدير توانبخشي فيزيكي كميته بين المللي صليب سرخ و هيات همراه امروز از مركز جامع توانبخشي هلال احمر خراسان رضوی بازديد نمودند.
۱۳۹۶/۶/۲۱

تقدیر از پزشکان و داروسازان هلال احمر استان بمناسبت روز پزشک و داروساز
مراسم تقدیر از پزشکان وداروسازان هلال احمر استان مصادف با ولادت شیخ الرئیس ابوعلی سینا و روز پزشک وهمچنین حکیم وشیمیدان بزرگ ایرانی زکریای رازی با حضور مدیرعامل ومسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در محل مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر استان برگزار شد.
۱۳۹۶/۶/۲

تبريك روز پزشك
۱۳۹۶/۶/۱

تزریق واکسن مننژیت به 8293 زائر حج تمتع خراسان رضوی
مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی گفت: با اعزام بیش از 50 تیم واکسیناسیون 8293 زائر حج تمتع امسال در مقابل بیماری مننژیت واکسینه شدند.
۱۳۹۶/۵/۱۵

انجام معاينات سلامت عوامل كاروانهاي حج و واكسيناسيون حجاج
همايش بزرگ بازآموزي پزشكان حج در دهم تيرماه 96 به مدت سه روز در سالن همايشهاي بيمارستان فارابي برگزار و معاينات سلامت بيش از 200 نفر از عوامل محترم كاروان ها در درمانگاه امام خميني (ره) جمعيت مشهد انجام شد.
۱۳۹۶/۵/۱۵
گالری تصاویر