امروز: ۱۳۹۷/۵/۲۳
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
ارتباط با مسئول حوزه
منوی معاونت
لینک های مرتبط
 
  
 
نظرسنجی
عملکرد بخش های مختلف حوزه را چگونه ارزیابی می کنید؟  
 نمايش نتايج
معرفی حوزه معاونت درمان و توانبخشی
نخستين مركز توانبخشي جمعيت در دي ماه 1341 با همكاري سازمان ملل متحد، وزارت بهداري وقت و جمعيت شيروخورشيد سرخ تاسيس گرديد. در اين مركز ضمن ارائه خدمات در زمينه ساخت اعضاء مصنوعي و وسايل كمكي براي معلولين، تكنسين ارتوپدي فني (ارتز و پروتز) نيز تربيت مي‌شد و ارائه آموزش‌ها به دانشجويان به دو زبان انگليسي و فرانسه صورت مي‌گرفت. پس از پيروزي انقلاب اسلامي، معاونت درمان و توانبخشي در جمعيت هلال احمر با 11 مركز تابعه در استان‌ها توسعه يافت و عليرغم جدا گرديدن بيمارستان‌ها، درمانگاه ها و مراكز آموزشي درماني از جمعيت و محول گرديدن اداره آنها به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي فعاليت گسترده اي در حوزه توانبخشي و نيز درمان برون مرزي، شكل گرفت.براساس اساسنامه جمعیت، معاونت بهداشت، درمان و توانبخشی عهده‌دار وظایف درمانی جمعیت هلال احمر، کمک به امور درمانی داخل کشور به صورت غیرمستقیم و اجرای پروژه‌های درمانی خارج از کشور به صورت مستقیم است. ضمناً نسبت به واکسیناسیون حجاج (مننژیت- آنفولانزا) اقدام می‌نماید و نیز در حوزه توانبخشی مشغول به ارائه خدمات می‌باشد. همچنین جهت ارائه خدمات درمانی به محرومان اقدام به تاسیس درمانگاه و اعزام تیم های سیار پزشکی در مناطق محروم نموده که با استفاده از پزشکان و کادر مجرب نیازهای درمانی بیماران را برطرف می نماید.
 

آخرین اخبار معاونت
کاروان سلامت هلال احمر خراسان رضوی به سیستان اعزام شد
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: کاروان اقلام و تیم های امدادی این استان با عنوان کاروان سلامت و نیکوکاری در قالب طرح نذر آب به نام امام مهربانی ها به شهرستان زهک در استان سیستان و بلوچستان اعزام شد.
۱۳۹۷/۵/۱۳

داروخانه‌های هلال احمر سابقه 68 ساله دارند
معاون بهداشت درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر اظهار کرد: تشکیل جمعیت هلال احمر در کشور قدمت ۹۵ ساله دارد و اولین داروخانه جمعیت ۶۸ سال پیش در قزوین افتتاح شده است.
۱۳۹۷/۵/۱۰

راه‌اندازی عملیاتی کلینیک فیزیوتراپی مرکز جامع توانبخشی هلال احمر در مشهد
معاون بهداشت، درمان و توانبخشی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: با تجهیز کامل بخش‌ مرکز فیزیوتراپی و تکمیل فرآیند جذب کارشناسان مجرّب، کلینیک فیزیوتراپی مرکز جامع توانبخشی هلال احمر استان بدون هرگونه افزایش تعرفه و قیمتی نسبت به سال گذشته در مشهد راه‌اندازی شد.
۱۳۹۷/۵/۱

دیدار نمایندگان کمیته بین المللی صلیب سرخ با مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی
مشاور بخش معلولیت کمیته بین المللی صلیب سرخ و نماینده بهداشت دفتر نمایندگی این کمیته در تهران صبح امروز با مدیرعامل و جمعی از معاونان هلال احمر خراسان رضوی در ساختمان صلح استان دیدار نمودند.
۱۳۹۷/۴/۲۷

دیدار نماینده بهداشت دفتر نمایندگی صلیب سرخ در تهران با معاون توانبخشی هلال احمر استان
نماینده بهداشت دفتر نمایندگی کمیته بین المللی صلیب سرخ در تهران با معاون بهداشت و درمان وتوانبخشی هلال احمر خراسان رضوی صبح امروز در محل مرکز توانبخشی دیدار نمود.
۱۳۹۷/۴/۶
گالری تصاویر
لینک های استان