امروز: ۱۴۰۰/۸/۶
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
ولادت باسعادت امام رضا علیه السلام را به تمامی اعضاء و داوطلبان جمعیت استان تبریک عرض می نماییم.
۱۳۹۵/۵/۲۱
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۴۰۰ شنبه ۱ خرداد ساعت ۹:۲۵ کد مطلب: 65032
 افتتاح 15 خانه هلال تربت جام با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور

 

با حضور دبیرکل جمعیت هلال احمر کشور همزمان با افتتاح خانه هلال خرم اباد 15 خانه هلال دیگر در تربت جام نیز افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی دکترمحمد حسن قوسیان مقدم روز پنجشنبه در سفر به شهرستان تربت جام به جایگاه خانه های هلال در سطح کشور اشاره کرد و گفت: هدف از تاسیس و فعالیت خانه‌های هلال، آموزش اصولی و کاربردی اقدامات امدادی به همه شهروندان به طور منظم برای آماده کردن آنها به منظور ارائه سریع و مناسب خدمات لازم به نیازمندان در شرایط بحرانی در سطح محلات شهری و روستاهاست

قوسیان مقدم افزود: سال گذشته افزون بر پنج هزار خانه هلال در سطح روستاهای کشور به بهره برداری رسید.

 

دبیرکل جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران ادامه داد :این جمعیت سعی دارد در یک برنامه میان مدت در تمامی روستاهای کشور خانه هلال ایجاد کند تا از این طریق بتوان به روستائیان در مقابله با حوادث آموزش‌های همگانی داد.

قوسیان مقدم به نقش و جایگاه جمعیت هلال احمر در کمک به سایر کشورها در زمان حوادث مختلف اشاره کرد و افزود: در حال حاضر ۱۹۲ کشور در سراسر جهان جمعیت هلال احمر یا کمیته بین المللی صلیب سرخ دارند که همه با هم در ارتباطند و در هنگام بروز حوادث و بلایای طبیعی به مردم آن نقاط بر حسب وظیفه کمک می کنند.

وی ادامه داد: همزمان با شیوع ویروس کرونا، ۱۷۰ محموله کمک‌های مردمی سایر کشورهای جهان وارد ایران و در بین مردم استان‌های مختلف توزیع شد.

در ادامه سفر دکتر محمد حسن قوسیان مقدم به تایباد، ساختمان اداری، تجاری جمعیت هلال احمر این شهرستان با زیربنایی به مساحت ۱۱۷۵ متر مربع در سه طبقه افتتاح شد که برای بهره برداری نهایی از آن افزون بر ۳۱ میلیارد ریال هزینه شده است.

دکتر سیدمجتبی احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی نیز در آیین افتتاحیه خانه هلال خرم آباد ، با گرامیداشت یاد و خاطره 38 شهید تربت جام گفت : با وجود جوان بودن هلال احمر تربت جام از نظر نیروی انسانی تجارب ارزنده ای و یک فضای کاری خوب علی رغم هه کمبودها و تحریم ها دارد . وی ادامه داد : امروز بصورت همزمان ، ۱۵ خانه هلال دیگر در بخش‌های نصرآباد، بوژگان، پایین جام و مرکزی این شهرستان به بهره‌برداری رسید که زیربنای هر یک از این خانه‌ها ۲۰ تا ۵۰ مترمربع است که برای ساخت آنها ۲ میلیارد ریال هزینه شده است. ۵۰ درصد از هزینه های ساخت این خانه ها از سوی خودیاری اهالی روستاهای منطقه تامین شده است و این خانه‌ها به اقلام زیستی و انواع تجهیزات نجات مجهز هستند.

دکتر احمدی اضافه کرد : در صورت اعلام نیاز ما آمادگی خود را برای تفکیک تربت جام از صالح آباد و ایجاد یک نمایندگی اعلام می کنیم

مرتضی حمیدی فرماندار شهرستان تربت جام با اشاره به 631 نفر شهید گلکون کفن که شهرستان تربت جام تقدیم جمهوری اسلامی ایران نموده است گفت : با وجود تلفیقی بودن دو مذهب مختلف در این شهرستان  مردم با صمیمیت و همدلی با هم زندگی می کنند و همیشه مقید به آرمان های جمهوری اسلامی ایران هستند و همیشه در همه حوادث در کنارهم حضور دارند

وی افزود : این شهرستان شرایط اقیمی خاصی دارد و گاهی با 20 دقیقه بارندگی 20 میلیمتر باران و 20 میلیارد خسارت دارد لاکن در سیل اخیر با این حجم بارندگی فقط 5 منزل مسکونی را آب گرفت و ما کمترین خسارت را در این شهرستان داشتیم

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی