امروز: ۱۴۰۱/۳/۲پربیننده‌ترین ها
گفتگو
معرفی حوزه معاونت امداد و نجات
این معاونت به عنوان محوری ترین حوزه جمعیت هلال احمر در پاسخگویی و امدادرسانی در حوادث و بلایای طبیعی که مطابق با اساسنامه جمعیت هلال احمر و همچنین طرح جامع امداد و نجات کشور از مهمترین وظایف هلال احمر محسوب می شود، شناخته شده است. معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی توانسته است با ظرفیت سازی و ایجاد زمینه مناسب، سطح توان عملیاتی و پاسخگویی خود را تا حدود بسیار مطلوبی ارتقاء بخشیده و آماده پاسخگویی به هنگام و مناسب در حوادث و سوانح در سطح استان و کلانشهر مشهد باشد
۱۳۹۹/۱۱/۹

برگزاری دومین کارگروه تخصصی امداد و نجات
برگزاری دومین کارگروه تخصصی امداد و نجات در مقر EOC مشهد
۱۳۹۴/۴/۷

آغاز غبار روبی مساجد همراه با شروع ماه مبارک رمضان
همزمان با شروع ماه مبارک رمضان طرح غبار روبی از نمازخانه پایگاه عملیات آغاز شد
۱۳۹۴/۳/۲۸

دوره آمادگی مهارتی نجاتگر یکم و ایثار برادران و خواهران در شهرستانهای قوچان و مشهد برگزار شد
همچنین دوره تخصصی آوار خواهران بمدت 6 روز در مرکز آموزشهای تخصصی با حضور 25 نفر از نجاتگران خواهر شهرستان های استان برگزار گردید.
۱۳۹۴/۳/۱۷

برگزاری اردوی توان افزایی تیم توانا جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی
اردوی توان افزایی تیم توانا جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی در ارتفاعات زو از کوه های آب و برق در اردیبهشت ماه 94 برگزار شد
۱۳۹۴/۳/۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۵ اسفند ساعت ۷:۲۶ کد مطلب: 2709
 برگزاری گردهمایی علمی کاربردی معاونین امداد و نجات جمعیت هلال احمر سراسر کشور در استان قم

بیانیه پایانی گردهمایی علمی کاربردی معاونین امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور
با عنایت به اسناد بالادستی،سیاستهای کلان،توصیه های نماینده محترم ولی فقیه و تأکیدات ریاست محترم جمعیت هلال احمر و مقارن با آغاز طرح ملی امداد و نجات نوروزی 1394 و در راستای دستیابی به اهداف عالیه جمعیت های ملی عضو فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر،بدینوسیله تمامی عوامل ستادی و عملیاتی جمعیت هلال احمر فعال در حوزه امداد و نجات متعهد می گردیم:
1-حوزه امداد و نجات جمعیت هلال احمر را به حوزه ای آماده،نظام مند،کارآمد،چابک و پاسخگو بدل نماییم
2- به عنوان اولین نفرات پاسخگو در کلیه حوادث و سوانح،در زمان ارائه خدمات امداد و نجات،امانتداری و اخلاق امدادی را سرلوحه خدمات خود قرار دهیم.
3-با هم افزایی،تعامل و همراهی با سایر دستگاههای دخیل در امدادرسانی همچون سازمان مدیریت بحران،اورژانس،پلیس،راهداری و دیگر دستگاههای اجرایی از فعالیتهای موازی خودداری نماییم .
4- برای ارتقاء و دانش محوری و بالابردن مهارت نیروهای پایگاههای امداد و نجات ، مراکز پاسخگویی اضطراری،مرکز پشتیبانی عملیات و لجستیک وسایر مراکز امدادی و برنامه ریزی ،تلاش نماییم
5- به منظور ارتقاء سطح خدمات امدادی و بهینه سازی عملیات امداد و نجات ،از تکنولوؤی های برتر دنیا الگوبرداری و استفاده نماییم
6- برای خدمات و زحمات سرمایه های داوطلبی جمعیت که همان امدادگران و نجاتگران فعال در پایگاهها ،پستها، و مراکز امدادی هستند احترام ویژه ای قائل باشیم.
7- به منظور بهبود خدمات انسان دوستانه جمعیت هلال احمر و ارتقاء سطح کیفی و کمی عملیات امداد و نجات برای حیطه ی سرمایه های انسانی و امکانات
8- نسبت به پاسخگویی سریع ، موثر و کارآمد در تمامی حوادث و سوانح احتمام ورزیم.
9- با عنایت به سیاستهای اقتصاد مقاومتی در انجام تمامی فعالیتهای عملیاتی و زیرساختی و و ارائه خدمات امداد و نجات صرفه و صلاح جمعیت هلال احمر را لحاظ نماییم.
10- به منظور ارتقاء جایگاه جمعیت هلال احمر در اذهان عمومی، نسبت به توسعه کیفی و کمی پایگاههای امداد و نجات و تقویت مراکز پاسخگویی اضطراری 112 اقدام نماییم.
11- به منظور تحقق شعار هر خانواده ایرانی یک امدادگر نسبت به توسعه آموزش های همگانی به صورت ویژه برنامه ریزی و فعالیت نماییم.
12- ظرفیت های امدادی و لجستیکی موجود در کشور را مطابق با استاندارد های موجود ساماندهی و تکمیل نماییم.
13-در جهت کاهش زمان پاسخگویی در حوادث و سوانح،خدمات امداد هوایی را به صورت کارآمد در کشور توسعه دهیم
14- کار گروه های تخصصی امداد و نجات و آموزش همگانی کشور را فعال تر و علمی تر، همگام با سیاست های ابلاغی سازمان امداد و نجات برگزار نماییم.
15- با تجزیه و تحلیل عملیات های امداد و نجات به صورت روزانه ،ماهیانه و دوره ای، نقاط قوت و ضعف خود را مورد بررسی ،سنجش و ارزشیابی قرار دهیم.
16- از توان عملیاتی تمامی سازمان های درون جمعیتی برای ارائه بهترین خدمات امدادی بهره ببریم.
17- تمامی ظرفیت ها و توان عملیاتی موجود در دیگر سازمانهای جمعیت را در ارائه خدمات و عملیات امداد و نجات نوروزی به کار ببندیم.
                                                                                                    انشاء ا..
                                                                 معاونین امداد و نجات کشور ، شرکت کننده در گردهمایی
                                                                                        اسفند ماه 1393 - استان قم
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی