امروز: ۱۴۰۱/۳/۲پربیننده‌ترین ها
گفتگو
معرفی حوزه معاونت امداد و نجات
این معاونت به عنوان محوری ترین حوزه جمعیت هلال احمر در پاسخگویی و امدادرسانی در حوادث و بلایای طبیعی که مطابق با اساسنامه جمعیت هلال احمر و همچنین طرح جامع امداد و نجات کشور از مهمترین وظایف هلال احمر محسوب می شود، شناخته شده است. معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی توانسته است با ظرفیت سازی و ایجاد زمینه مناسب، سطح توان عملیاتی و پاسخگویی خود را تا حدود بسیار مطلوبی ارتقاء بخشیده و آماده پاسخگویی به هنگام و مناسب در حوادث و سوانح در سطح استان و کلانشهر مشهد باشد
۱۳۹۹/۱۱/۹

برگزاری دومین کارگروه تخصصی امداد و نجات
برگزاری دومین کارگروه تخصصی امداد و نجات در مقر EOC مشهد
۱۳۹۴/۴/۷

آغاز غبار روبی مساجد همراه با شروع ماه مبارک رمضان
همزمان با شروع ماه مبارک رمضان طرح غبار روبی از نمازخانه پایگاه عملیات آغاز شد
۱۳۹۴/۳/۲۸

دوره آمادگی مهارتی نجاتگر یکم و ایثار برادران و خواهران در شهرستانهای قوچان و مشهد برگزار شد
همچنین دوره تخصصی آوار خواهران بمدت 6 روز در مرکز آموزشهای تخصصی با حضور 25 نفر از نجاتگران خواهر شهرستان های استان برگزار گردید.
۱۳۹۴/۳/۱۷

برگزاری اردوی توان افزایی تیم توانا جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی
اردوی توان افزایی تیم توانا جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی در ارتفاعات زو از کوه های آب و برق در اردیبهشت ماه 94 برگزار شد
۱۳۹۴/۳/۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۱۱ خرداد ساعت ۱۴:۱۷ کد مطلب: 47253
 بیش از 40 خانوار گرفتار شده در سیلاب قوچان امداد رسانی شدند

بیش از 40 خانوار گرفتار شده در سیلاب قوچان امداد رسانی شدند

رئیس جمعیت هلال احمر قوچان از امداد رسانی به بیش از ۴۰ خانوار آسیب دیده از سیل در اثر بارندگی های اخیر در سه روستای این شهرستان خبر داد.

سعید فکوری رئیس جمعیت هلال احمر قوچان گفت: در پی بارندگی‌های دو روز گذشته در این شهرستان بیش از ۴۰ خانوار در سه روستای یدک، عمارت و چیتگر حادثه دیدند که توسط مأمورین هلال احمر قوچان امداد رسانی شدند.

وی افزود: در این راستا نیروهای عملیاتی ساعت ۲ بامداد پنجشنبه به روستای چیتگر اعزام و عملیات تخلیه آب از خانه‌های این روستا را انجام دادند.
وی با بیان اینکه بیشترین خسارات وارد شده مربوط به روستای یدک می باشد اظهار داشت: ساعت ۲۱ شب گذشته چهار تیم عملیاتی به این روستا اعزام شدند که با تلاش شبانه روزی امدادگران و نجاتگران هلال احمر قوچان، تخلیه آب از ۳۰ واحد مسکونی این روستا انجام و به بیش از ۱۰۰ نفر از افراد حادثه دیده امدادرسانی شد.
فکوری گفت: در حال حاضر ۲ تیم عملیاتی در روستای عمارت مستقر شده و ارائه خدمات به عشایر آن منطقه را بر عهده دارند.

رئیس جمعیت هلال احمر قوچان با بیان اینکه در این امداد رسانی، ستاد مدیریت بحران شهرستان، راهداری، آتش نشانی، پلیس راه و اداره آب و برق شهرستان نیز جهت سرعت بخشیدن به امداد رسانی حضور داشتند، افزود: تاکنون ۱۵ شل آب معدنی و ۱۵۰ قرص نان برای توزیع بین عشایر روستای عمارت ارسال شده است.

وی اظهار داشت: چهار دستگاه موتور پمپ و لجن کش برای تخلیه آب منازل روستای یدک و ۲ دستگاه دیگر در روستای چیتگر مورد استفاده قرار گرفته است.

وی گفت: در این عملیات بیش از ۳۰ نفر از کارکنان، امدادگران و نجاتگران این مرکز با ۶ دستگاه خودرو عملیاتی آمبولانس، پیکاب و یونیماگ حضور داشتند.

شهرستان ۱۸۰ هزار نفری قوچان در ۱۳۷ کیلومتری مشهد قرار دارد.

 

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی