امروز: ۱۴۰۱/۳/۲پربیننده‌ترین ها
گفتگو
معرفی حوزه معاونت امداد و نجات
این معاونت به عنوان محوری ترین حوزه جمعیت هلال احمر در پاسخگویی و امدادرسانی در حوادث و بلایای طبیعی که مطابق با اساسنامه جمعیت هلال احمر و همچنین طرح جامع امداد و نجات کشور از مهمترین وظایف هلال احمر محسوب می شود، شناخته شده است. معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی توانسته است با ظرفیت سازی و ایجاد زمینه مناسب، سطح توان عملیاتی و پاسخگویی خود را تا حدود بسیار مطلوبی ارتقاء بخشیده و آماده پاسخگویی به هنگام و مناسب در حوادث و سوانح در سطح استان و کلانشهر مشهد باشد
۱۳۹۹/۱۱/۹

برگزاری دومین کارگروه تخصصی امداد و نجات
برگزاری دومین کارگروه تخصصی امداد و نجات در مقر EOC مشهد
۱۳۹۴/۴/۷

آغاز غبار روبی مساجد همراه با شروع ماه مبارک رمضان
همزمان با شروع ماه مبارک رمضان طرح غبار روبی از نمازخانه پایگاه عملیات آغاز شد
۱۳۹۴/۳/۲۸

دوره آمادگی مهارتی نجاتگر یکم و ایثار برادران و خواهران در شهرستانهای قوچان و مشهد برگزار شد
همچنین دوره تخصصی آوار خواهران بمدت 6 روز در مرکز آموزشهای تخصصی با حضور 25 نفر از نجاتگران خواهر شهرستان های استان برگزار گردید.
۱۳۹۴/۳/۱۷

برگزاری اردوی توان افزایی تیم توانا جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی
اردوی توان افزایی تیم توانا جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی در ارتفاعات زو از کوه های آب و برق در اردیبهشت ماه 94 برگزار شد
۱۳۹۴/۳/۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۸ يکشنبه ۱۲ خرداد ساعت ۱۲:۵۱ کد مطلب: 47270
 امدادرسانی به 125 نفر در اثر آبگرفتگی ناشی از سیل فریمان ، درگز و تربت جام

125 نفر به‌دلیل بارش‌های سیل آسای شهرستان‌های  فریمان تربت‌جام و درگز امدادرسانی شدند.

سخنگوی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت : از بامداد دیروز تا صبح امروز به 125 نفر از مردم روستاهای شهرهای فریمان، درگز و تربت‌جام امدادرسانی شد.

مجتبی محمودی افزود: طبق اعلام مرکز هماهنگی و کنترل عملیات هلال احمر استان در ساعات واپسین شب گذشته تا صبح امروز تعدادی از روستاهای فریمان مانند کته و شمشیر ، رخنه گل ، باغ عباس ، قلندرآباد و نیز روستای قلعه سرخ تربت جام ، دچار سیل شده بود که تخلیه آب چند باب منزل مسکونی انجام شد.

وی اظهار خوشبختی کرد: اعزام تیم ارزیاب امدادی در روستای رخنه گل و کته شمشیر فریمان نشان از پایین بودن سطح خسارتها داشت.

سخنگوی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت : شب گذشته در روستای قلندرآب فریمان یکدستگاه پراید در سیلاب گرفتار شده بود که سرنشینان آن توسط نجاتگران هلال احمر رهاسازی و به محل امن هدایت شدند

وی ادامه داد : 11 نفر در روستای قلعه نو فریمان که در محاصره آب رودخانه بودند نیز توسط نجاتگران، امدادرسانی شدند  و در روستای باغ عباس این شهر نیز 4 خانوار در محاصره سیلاب بودند که به 12 نفر امدادرسانی شد.

به گفته وی، درپی بارشهای سیل آسا در درگز ، تخلیه آب 6 باب منزل، یک مدرسه و مرکز بهداشت این شهر و نجات جان 74 حادثه دیده انجام شد.

 

محمودی در خاتمه توضیح داد : 4 خانوار 15 نفره در روستای چاپشلو و کلاه گرنی درگز دچار سیلاب شده بودند  که بعد از امدارسانی به 15 نفر و تخلیه آب منازل آسیب دیدگان، 23 تخته پتو 8 تخته موکت  نیز توزیع گردید .

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی