امروز: ۱۴۰۱/۳/۱پربیننده‌ترین ها
گفتگو
معرفی حوزه معاونت امداد و نجات
این معاونت به عنوان محوری ترین حوزه جمعیت هلال احمر در پاسخگویی و امدادرسانی در حوادث و بلایای طبیعی که مطابق با اساسنامه جمعیت هلال احمر و همچنین طرح جامع امداد و نجات کشور از مهمترین وظایف هلال احمر محسوب می شود، شناخته شده است. معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی توانسته است با ظرفیت سازی و ایجاد زمینه مناسب، سطح توان عملیاتی و پاسخگویی خود را تا حدود بسیار مطلوبی ارتقاء بخشیده و آماده پاسخگویی به هنگام و مناسب در حوادث و سوانح در سطح استان و کلانشهر مشهد باشد
۱۳۹۹/۱۱/۹

برگزاری دومین کارگروه تخصصی امداد و نجات
برگزاری دومین کارگروه تخصصی امداد و نجات در مقر EOC مشهد
۱۳۹۴/۴/۷

آغاز غبار روبی مساجد همراه با شروع ماه مبارک رمضان
همزمان با شروع ماه مبارک رمضان طرح غبار روبی از نمازخانه پایگاه عملیات آغاز شد
۱۳۹۴/۳/۲۸

دوره آمادگی مهارتی نجاتگر یکم و ایثار برادران و خواهران در شهرستانهای قوچان و مشهد برگزار شد
همچنین دوره تخصصی آوار خواهران بمدت 6 روز در مرکز آموزشهای تخصصی با حضور 25 نفر از نجاتگران خواهر شهرستان های استان برگزار گردید.
۱۳۹۴/۳/۱۷

برگزاری اردوی توان افزایی تیم توانا جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی
اردوی توان افزایی تیم توانا جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی در ارتفاعات زو از کوه های آب و برق در اردیبهشت ماه 94 برگزار شد
۱۳۹۴/۳/۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۱۸ خرداد ساعت ۱۳:۳۶ کد مطلب: 47301
 بسته حوادث تعطیلات ۴۸ ساعت گذشته هلال احمر خراسان رضوی/

از تصادف موتورسوار با یک چهارپا تا گیر کردن فرد بر روی دیواره کوه و حوداث جاده ای

♦معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت : طی اعلام برخورد یک دستگاه موتورسیکلت با یک حیوان اهلی چهارپا در کیومتر 35 جاده کلات به مشهد یک نفر مصدوم شد که فرد مصدوم جهت انتقال تحویل نیروهای اورژانس گردید.
اسماعیل بهمن آبادی افزود : همچنین روز گذشته و طی یک عملیات 6 ساعته دو تیم کوهستان هلال احمر جوان  17ساله دوچرخه سواری را که از ارتفاعات شیرباد سقوط کرده بود نجات و به مرکز درمانی طالقانی مشهد منتقل کردند.
وی ادامه داد: از سوی دیگر عصر روز جمعه و در اثر برخورد پژوپارس با عابر پیاده در شهرستان داورزن یک تیم عملیاتی از پایگاه کاهک فرد 68 ساله که به دلیل ترومای سر مصدوم شده بود را به مرکز درمانی داورزن منتقل کردند .
بهمن آبادی ادامه داد : واژگونی موتورسیکلت در کیلومتر 20 محور باغچه به مشهد ساعت 21:16 دقیقه هم 3 مصدم برجای گذاشت که در این حادثه دختر بچه 5 ساله به‌خاطر ترومای سر به بیمارستان امدادی شهید کامیاب مشهد منتقل شد.
معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان بااشاره به حادثه دیگری گفت: تصادف پژو 405 با پراید در کیلومتر 7 تربت حیدریه به دولت آباد ساعت 21:50 دقیقه شب گذشته منجر به مصدومیت 6 نفر شد که 3 نفر مصدوم خانم به دلیل پارگی تمور ، درد شکم و حالت تهوع به مرکز درمانی رازی تربت حیدریه منتقل شدند.
وی گفت : واژگونی یک دستگاه خودرو دنا در کیلومتر 70 سبزوار به شاهرود نیز منجر به مصدوم شدن 3 نفر و انتقال یک نفر به دلیل ترومای دست شد
وی اضافه کرد : واژگوی یکدستگاه پژو 206 نیز هم در کلومتر 12 قوچان به مشهد حادثه آفرید .
معاون امداد و نجات هلال احمر استان افزود: در این حادثه 3 نفر مصدوم شدند که فردی 28 ساله به دلیل مصدوم شدن از ناحیه زانو و ستون فقرات توسط نجاتگران پایگاه امام زاده ابراهیم به مرکز درمانی منتقل گردید.
وی به برخورد پژو 405 با گاردریل هم اشاره کرد و گفت: این حادثه در کیلومتر 65 نیشابور به مشهد به وقوع پیوست که در این حادثه فرد فوت شده توسط تیم امدادی هلال احمر رهاسازی و تحویل نیروی انتظامی شد و 2 فرد مصدوم دیگر به اورژانس تحویل گردید.
بهمن آبادی از گرفتارشدن فردی روی دیواره کوه در ارتفاعات روستای گوارشک در روز پنجشنبه ساعت 10 صبح خبر داد.
وی یادآوری کرد: این فرد 23 ساله که در ارتفاعات گیر افتاده بود توسط تیم کوهستان هلال احمر شناسایی و امدادگران بعد از برپایی کارگاه فنی کوهستان به فرد مصدوم دسترسی پیداکرده و وی را به پایین کوه منتقل کردند.
بهمن آبادی، اخرین خبر را به سقوط از ارتفاع یک گردشگر در دره شمخال بین منطقه زو و  درونگر در درگز روز چهارشنبه اشاره کرد و گفت: گروه کوهنوردی 20 نفره که عازم این منطقه بودند با اعلام سقوط یک خانم 38 ساله از ارتفاعات ساعت 11 ظهر ، تیم کوهستان هلال احمر بلافاصله اعزام و بعد از چند ساعت تلاش به فرد مصدوم دسترسی پیداکرده و او را نجات و تحویل اورژانس دادند.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی