امروز: ۱۴۰۱/۲/۲۹پربیننده‌ترین ها
گفتگو
معرفی حوزه معاونت امداد و نجات
این معاونت به عنوان محوری ترین حوزه جمعیت هلال احمر در پاسخگویی و امدادرسانی در حوادث و بلایای طبیعی که مطابق با اساسنامه جمعیت هلال احمر و همچنین طرح جامع امداد و نجات کشور از مهمترین وظایف هلال احمر محسوب می شود، شناخته شده است. معاونت امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی توانسته است با ظرفیت سازی و ایجاد زمینه مناسب، سطح توان عملیاتی و پاسخگویی خود را تا حدود بسیار مطلوبی ارتقاء بخشیده و آماده پاسخگویی به هنگام و مناسب در حوادث و سوانح در سطح استان و کلانشهر مشهد باشد
۱۳۹۹/۱۱/۹

برگزاری دومین کارگروه تخصصی امداد و نجات
برگزاری دومین کارگروه تخصصی امداد و نجات در مقر EOC مشهد
۱۳۹۴/۴/۷

آغاز غبار روبی مساجد همراه با شروع ماه مبارک رمضان
همزمان با شروع ماه مبارک رمضان طرح غبار روبی از نمازخانه پایگاه عملیات آغاز شد
۱۳۹۴/۳/۲۸

دوره آمادگی مهارتی نجاتگر یکم و ایثار برادران و خواهران در شهرستانهای قوچان و مشهد برگزار شد
همچنین دوره تخصصی آوار خواهران بمدت 6 روز در مرکز آموزشهای تخصصی با حضور 25 نفر از نجاتگران خواهر شهرستان های استان برگزار گردید.
۱۳۹۴/۳/۱۷

برگزاری اردوی توان افزایی تیم توانا جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی
اردوی توان افزایی تیم توانا جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی در ارتفاعات زو از کوه های آب و برق در اردیبهشت ماه 94 برگزار شد
۱۳۹۴/۳/۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۲ دي ساعت ۱۳:۴۸ کد مطلب: 67968
 جلسه برنامه ریزی و هماهنگی در خصوص مجتمع امدادی نیشابور

جلسه برنامه ریزی و هماهنگی در خصوص اردوگاه و مجتمع امدادی نیشابور در ساعت 10 صبح روزچهار شنبه 22 دیماه 1400 در دفتر معاونت امداد و نجات استان با حضور آقایان رامین جنگی و رضا مومنی کارشناسان سازمان امداد ونجات کشور و غلامرضا صیادی معاون امداد و نجات استان خراسان رضوی و روئسای ادرات عملیات و لجستیک برگزار گردید.

 

غلامرضا صیادی معاون امداد و نجات هلال احمر استان گفت: 

با توجه به اینکه سیاست جمعیت هلال احمر در راستای ایجاد انبارهای اقماری و فضاهای تخصصی امدادی در اطراف کلان شهرها می باشد در همین راستا با همکاری جمعیت هلال احمر شهرستان نیشابور 12 هکتار زمین جهت ساخت اردوگاه و مجتمع امدادی در نظر گرفته شده است که پس از نظریه کارشناسان سازمان امداد ونجات و حوزه عمران مراحل ساخت اردوگاه و مجتمع امدادی در قالب بودجه تعریف شده،  انجام خواهد شد .

از مهمترین امتیازات این مجتمع  وجود زیرساخت های آب ، برق ، گاز و راه آهن در شهرستان و دسترسی سایر شهرستا نهای استان و همچنین در مسیر کولیدر اصلی مشهد به تهران  می باشد که می توانند  در مباحث امدادی و حوادث، شهرستان های استان را نیز پوشش دهد .

 

رضا مومنی کارشناس سازمان امداد ونجات کشور نیز در این جلسه بیان نمودند : با توجه به بازدید میدانی از فضای در نظر گرفته شده، آیتم های مورد نظر جهت راه اندازی اردوگاه و مجتمع امدادی را دارا بوده و در صورت انتقال سند به نام جمعیت هلال احمر ، فرآیند صدور مجوزها نیز توسط جمعیت هلال احمر مرکز انجام خواهد شد .

 

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی