امروز: ۱۳۹۷/۵/۲۳
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
ارتباط با مرکز
 مدیر مرکز
حسن گودرزی
منوی مرکز
سامانه امدادی ۱۱۲

سایت های مفید
نظرسنجی مرکز EOC

لیست اخبار مرکز
امدادرسانی به 13 حادثه دیده در سه واژگونی خودرو
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی از امدادرسانی به 13 حادثه دیده در سه واژگونی خودروی ام وی ام وپژو 405 و تیبا خبر داد.
۱۳۹۷/۵/۱۶

امدادرسانی به 7 مصدوم برخورد دودستگاه پراید/نجات مصدوم واژگونی تریلی حامل سوخت
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی از امدادرسانی به 7 مصدوم برخورد دو دستگاه پراید در شب گذشته خبر داد.
۱۳۹۷/۵/۱۱

امدادرسانی به چهار مصدوم واژگونی پراید/ 2مصدوم در برخورد موتور سیکلت با پراید
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی از مصدومیت چهارنفر وفوت یک تن در حادثه واژگونی پراید خبر داد.
۱۳۹۷/۵/۷

امدادرسانی به پنج مصدوم برخورد کامیون با زانتیا/چهار مصدوم درواژگونی سمند
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی از امدادرسانی به مصدومین برخورد کامیون با زانتیا در محورشادمهر به کاشمر خبرداد.
۱۳۹۷/۴/۳۱

9مصدوم حوادث جاده ای عصر روز گذشته امدادرسانی شدند
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر استان از امدادرسانی به 9 مصدوم دو حادثه جاده ای واژگونی سمند وبرخورد پراید با پژو 405 در عصر روز گذشته خبر داد.
۱۳۹۷/۴/۲۸

امدادرسانی به 7مصدوم واژگونی پراید/پنج مصدوم دربرخورد پژو405 با تیبا
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی گفت:امدادگران هلال احمر استان از شب گذشته تاصبح امروز به 12 مصدوم دو حادثه جاده ای امدادرسانی نمودند.
۱۳۹۷/۴/۲۶

از امدادرسانی به 3 حادثه واژگونی خودرو تا کمک به مهار آتش سوزی پارک ملی تندوره
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی از امدادرسانی به مصدومین 3 حادثه واژگونی خودرو وهمچنین کمک امدادگران هلال احمر به مهار آتش سوزی در پارک ملی تندوره خبر داد.
۱۳۹۷/۴/۲۴

نجات جان 7 مصدوم در حوادث جاده ای برخورد پژو405 با گاردریل/واژگونی وانت پیکان
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی گفت:برخورد پژو با گاردریل 3 مصدوم و واژگونی وانت پیکان چهار مصدوم به دنبال داشت.
۱۳۹۷/۴/۲۱

امدادرسانی به مصدومین حادثه برخورد ال90 با پراید /ام وی ام با پراید
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی از امدادرسانی به 7 مصدوم حوادث جاده ای روز گذشته خبر داد.
۱۳۹۷/۴/۱۹

پنج مصدوم در حادثه جاده ای برخورد پراید با پژو 405
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی از امدادرسانی به پنج مصدوم حادثه برخورد پژو 405 با پراید در محور تربت حیدریه به مشهد خبر داد.
۱۳۹۷/۴/۱۶
معرفی مرکز
پس از بروز حوادث و سوانح بزرگ در کشورهای مختلف و احساس نیاز به ایجاد ساختارهای سازمانی، مراکزی به منظور مدیریت و هدایت عملیات امداد و نجات در دهه 80 میلادی ایجاد گردید و پس از بروز آتش سوزی های شدید در سازمان های امدادی ایالات متحده، شاهد طراحی و اجرای سامانه های فرماندهی سانحه (ICS) بودیم. این ساختارها به منظور تامین مدیریت واحد در صحنه حادثه و با مشارکت تمام سازمان های عملیاتی و امدادی طراحی و تا به امروز و در بروز حوادث بزرگ و کوچک در سطوح مختلف بهبود یافته است.
پس از فعالیت سامانه فرماندهی سانحه (ICS)، مدیران و فرماندهان عملیات اضطراری به منظور پاسخگویی به نیاز سازمان های همکار و پشتیبان، فقدان فضا و زیر ساختی مناسب به منظور استقرار، نظارت و در صورت نیاز هدایت عملیات امداد و نجات در خارج از مناطق حادثه دیده را به عنوان یک مسئله و موضوع مهم مورد نظر قرار دادند. این نیاز منجر به ایجاد و تشکیل مراکز عملیات اضطراری (EOC) در سطوح مختلف در اوایل دهه 90 میلادی و پس از بروز آتش سوزی های عظیم مناطق شمالی ایالات متحده و جنوب کانادا گردید.
در ایران نیز، پشت سرگذاشتن حوادثی همچون زمین لرزه های بوئین زهرا (1341)، طبس (1357)، رودبار و منجیل (1369)، قائنات و بیرجند (1375)، اردبیل (1375)، چنگوره (1381)، بم (1382) و سایر حوادث مشابه منجر به کسب تجربیات فراوان در فرآیند مدیریت امداد و نجات برای دست اندرکاران حوزه مدیریت حوادث و سوانح و عملیات امداد و نجات در کشورمان گردید. کسب تجربیات عملی و پیشرفت های علمی گسترده در حوزه مدیریت حوادث و سوانح در کشور ایران بخصوص پس از زمین لرزه بم، منجر به احساس نیاز به توسعه و بهبود دانش و ساختار سازمان های امدادی و پاسخگو به سوانح کشور در سالهای قبل گردیده است.
 بر این اساس و با توجه به مسئولیت جمعیت هلال احمر در زمینه ارائه خدمات امداد و نجات در حوادث و سوانح مختلف و بر پایه طرح جامع امداد و نجات کشور، در سال 1388 در ساختار سازمان امداد و نجات واحدی ستادی با عنوان "مدیریت کنترل و هماهنگی عملیات" و در جمعیت هلال احمر در استان های کشور با عنوان "مرکز کنترل و هماهنگی عملیات" پیش بینی و اقدامات لازم به منظور ایجاد و توسعه آنها آغاز گردید.
 شاید در نگاه اول این گونه به نظر بیاید که دو ساختار ICS و EOC کاملا شبیه یکدیگر بوده و کارکرد مشابه دارند. اما باید توجه کرد که سامانه فرماندهی سانحه (ICS) کاملا عملیاتی، در حالی که مرکز عملیات اضطراری (EOC) کاملا ستادی می باشد. 
 
گالری تصویر
سایت های مفید
اطلاعیه ها
نمایش فیلم
اوقات شرعی

لینک های استان