امروز: ۱۳۹۷/۹/۲۲
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
ارتباط با مرکز
 مدیر مرکز
حسن گودرزی
منوی مرکز
سامانه امدادی ۱۱۲

سایت های مفید
نظرسنجی مرکز EOC

لیست اخبار مرکز
یک کشته و 2 مصدوم در برخورد پراید با تریلی/امدادرسانی به 3 مصدوم واژگونی پراید
مسئول مرکز کنترل عملیات و هماهنگی جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی گفت: برخورد یک دستگاه خودرو پراید با یک دستگاه تریلی در جاده رشتخوار به تربت حیدریه یک کشته و 2 مصدوم به جا گذاشت.
۱۳۹۷/۹/۲۲

امدادرسانی به 8حادثه دیده در دو حادثه جاده ای
مسئول مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی از امدادرسانی به هشت حادثه دیده در دو حادثه جاده ای واژگونی خودرو خبر داد.
۱۳۹۷/۹/۱۵

امدادرسانی به 2 مصدوم واژگونی پراید
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی از امدادرسانی به 2 مصدوم حادثه واژگونی پراید در محور قوچان به درگز خبر داد.
۱۳۹۷/۹/۱۰

رهاسازی ونجات جان 3 مصدوم برخورد پراید با نیسان/امدادرسانی به مصدومین انحراف پراید
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی گفت:حادثه برخورد پراید با نیسان سه مصدوم وسه فوتی به دنبال داشت.
۱۳۹۷/۹/۶

امدادرسانی به 10 مصدوم دو حادثه واژگونی خودرو
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی از امدادرسانی به 10 مصدوم در دو حادثه واژگونی خودرو درمحورهای خراسان رضوی خبر داد.
۱۳۹۷/۹/۱

رهاسازی ونجات جان پنج مصدوم حادثه واژگونی پراید
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی از انجام عملیات رهاسازی ونجات جان پنج مصدوم در حادثه واژگونی پراید خبر داد.
۱۳۹۷/۸/۲۸

4 مصدوم در برخورد رخ به رخ دو دستگاه موتور سیکلت
رئیس مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی از امدادرسانی به چهار مصدوم حادثه برخورد دودستگاه موتور سیکلت در محور رشتخوار به جنگل خبر داد.
۱۳۹۷/۸/۲۷

واژگونی خودرو در جاده خواف چهار نفر را مصدوم کرد
رئیس مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی گفت: واژگونی یک دستگاه خودرو پراید در جاده خواف به قاین چهار نفر را مصدوم کرد.
۱۳۹۷/۸/۲۴

12مصدوم ویک فوتی در حادثه واژگونی اتوبوس مسافربری
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی از امداد رسانی به دوازده مصدوم حادثه واژگونی اتوبوس مسافربری تهران به مشهد خبر داد.
۱۳۹۷/۸/۲۰

امدادرسانی به 9 مصدوم دو حادثه واژگونی خودرو
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی از امدادرسانی به 9 مصدوم در دوحادثه واژگونی خودرو ال نود وپژو 405 خبر داد.
۱۳۹۷/۸/۱۳
معرفی مرکز
پس از بروز حوادث و سوانح بزرگ در کشورهای مختلف و احساس نیاز به ایجاد ساختارهای سازمانی، مراکزی به منظور مدیریت و هدایت عملیات امداد و نجات در دهه 80 میلادی ایجاد گردید و پس از بروز آتش سوزی های شدید در سازمان های امدادی ایالات متحده، شاهد طراحی و اجرای سامانه های فرماندهی سانحه (ICS) بودیم. این ساختارها به منظور تامین مدیریت واحد در صحنه حادثه و با مشارکت تمام سازمان های عملیاتی و امدادی طراحی و تا به امروز و در بروز حوادث بزرگ و کوچک در سطوح مختلف بهبود یافته است.
پس از فعالیت سامانه فرماندهی سانحه (ICS)، مدیران و فرماندهان عملیات اضطراری به منظور پاسخگویی به نیاز سازمان های همکار و پشتیبان، فقدان فضا و زیر ساختی مناسب به منظور استقرار، نظارت و در صورت نیاز هدایت عملیات امداد و نجات در خارج از مناطق حادثه دیده را به عنوان یک مسئله و موضوع مهم مورد نظر قرار دادند. این نیاز منجر به ایجاد و تشکیل مراکز عملیات اضطراری (EOC) در سطوح مختلف در اوایل دهه 90 میلادی و پس از بروز آتش سوزی های عظیم مناطق شمالی ایالات متحده و جنوب کانادا گردید.
در ایران نیز، پشت سرگذاشتن حوادثی همچون زمین لرزه های بوئین زهرا (1341)، طبس (1357)، رودبار و منجیل (1369)، قائنات و بیرجند (1375)، اردبیل (1375)، چنگوره (1381)، بم (1382) و سایر حوادث مشابه منجر به کسب تجربیات فراوان در فرآیند مدیریت امداد و نجات برای دست اندرکاران حوزه مدیریت حوادث و سوانح و عملیات امداد و نجات در کشورمان گردید. کسب تجربیات عملی و پیشرفت های علمی گسترده در حوزه مدیریت حوادث و سوانح در کشور ایران بخصوص پس از زمین لرزه بم، منجر به احساس نیاز به توسعه و بهبود دانش و ساختار سازمان های امدادی و پاسخگو به سوانح کشور در سالهای قبل گردیده است.
 بر این اساس و با توجه به مسئولیت جمعیت هلال احمر در زمینه ارائه خدمات امداد و نجات در حوادث و سوانح مختلف و بر پایه طرح جامع امداد و نجات کشور، در سال 1388 در ساختار سازمان امداد و نجات واحدی ستادی با عنوان "مدیریت کنترل و هماهنگی عملیات" و در جمعیت هلال احمر در استان های کشور با عنوان "مرکز کنترل و هماهنگی عملیات" پیش بینی و اقدامات لازم به منظور ایجاد و توسعه آنها آغاز گردید.
 شاید در نگاه اول این گونه به نظر بیاید که دو ساختار ICS و EOC کاملا شبیه یکدیگر بوده و کارکرد مشابه دارند. اما باید توجه کرد که سامانه فرماندهی سانحه (ICS) کاملا عملیاتی، در حالی که مرکز عملیات اضطراری (EOC) کاملا ستادی می باشد. 
 
گالری تصویر
سایت های مفید
اطلاعیه ها
نمایش فیلم
اوقات شرعی

لینک های استان