امروز: ۱۳۹۶/۷/۴
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
ارتباط با مرکز
 مدیر مرکز
حسن گودرزی
منوی مرکز
سامانه امدادی ۱۱۲

سایت های مفید
نظرسنجی مرکز EOC
سامانه و لینک های ستادی

لیست اخبار مرکز
امدادرسانی به حادثه واژگونی خاور/برخورد پژو پارس با نیسان
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر استان گفت:امدادگران هلال احمر به 9 مصدوم حوادث جاده ای بامداد امروز امدادرسانی نمودند.
۱۳۹۶/۶/۲۹

9 مصدوم ودوفوتی در حوادث جاده ای امروز
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر استان گفت:نجاتگران هلال احمر توانستند به 9 مصدوم حوادث ساعت های ابتدایی امروزامدادرسانی کنند.
۱۳۹۶/۶/۱۴

صبح امروز انجام شد/امدادرسانی به پنج مصدوم حادثه برخورد پژو روآ با وانت تویوتا
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر استان گفت :امدادگران هلال احمر خراسان رضوی از عصر دیروز تاکنون به 15 حادثه دیده حوادث جاده ای امدادرسانی نمودند.
۱۳۹۶/۶/۷

واژگونی پراید دو مصدوم به دنبال داشت
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیا ت هلال احمر استان گفت:در حادثه واژگونی یک دستگاه خودروی پراید در محور قوچان به فاروج دونفر مصدوم شدند.
۱۳۹۶/۶/۶

امدادرسانی به چهار مصدوم در حادثه واژگونی پژو پارس
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر استان از واژگونی خودرو پزو پارس ومصدومیت چهار نفر دراین حادثه خبر داد.
۱۳۹۶/۶/۳

واژگونی اتوبوس مسافربری31مصدوم به دنبال داشت
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی گفت:در حادثه واژگونی اتوبوس مسافربری محور نیشابور به مشهد 31 نفر مصدوم شدند.
۱۳۹۶/۵/۲۸

دو مصدوم در حادثه برخورد پراید با پژو
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر استان گفت:در حادثه جاده ای برخورد دو خودرو پراید وپژو دوتن مصدوم شدند.
۱۳۹۶/۵/۲۶

امدادرسانی به 14 مصدوم سه حادثه واژگونی خودرو در محورهای خراسان رضوی
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی گفت:به 14 مصدوم سه حادثه واژگونی دو خودروی پراید ویک خودروی ام وی ام امدادرسانی شد.
۱۳۹۶/۵/۱۹

امدادرسانی به خواهر وبرادر گرفتار در ارتفاعات ارتکند
رئیس اداره عملیات هلال احمر استان گفت:امدادگران هلال احمر مشهد جان زوج جوان گرفتار در ارتفاعات ارتکند را نجات دادند.
۱۳۹۶/۵/۱۶

برخورد تریلی با تانکر حمل سوخت/واژگونی خودروی پراید وتیبا
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی گفت:امدادگران هلال احمر استان با حضور به موقع توانستند جان 15مصدوم حوادث جاده ای عصر دیروز را نجات دهند.
۱۳۹۶/۵/۱۰
معرفی مرکز
پس از بروز حوادث و سوانح بزرگ در کشورهای مختلف و احساس نیاز به ایجاد ساختارهای سازمانی، مراکزی به منظور مدیریت و هدایت عملیات امداد و نجات در دهه 80 میلادی ایجاد گردید و پس از بروز آتش سوزی های شدید در سازمان های امدادی ایالات متحده، شاهد طراحی و اجرای سامانه های فرماندهی سانحه (ICS) بودیم. این ساختارها به منظور تامین مدیریت واحد در صحنه حادثه و با مشارکت تمام سازمان های عملیاتی و امدادی طراحی و تا به امروز و در بروز حوادث بزرگ و کوچک در سطوح مختلف بهبود یافته است.
پس از فعالیت سامانه فرماندهی سانحه (ICS)، مدیران و فرماندهان عملیات اضطراری به منظور پاسخگویی به نیاز سازمان های همکار و پشتیبان، فقدان فضا و زیر ساختی مناسب به منظور استقرار، نظارت و در صورت نیاز هدایت عملیات امداد و نجات در خارج از مناطق حادثه دیده را به عنوان یک مسئله و موضوع مهم مورد نظر قرار دادند. این نیاز منجر به ایجاد و تشکیل مراکز عملیات اضطراری (EOC) در سطوح مختلف در اوایل دهه 90 میلادی و پس از بروز آتش سوزی های عظیم مناطق شمالی ایالات متحده و جنوب کانادا گردید.
در ایران نیز، پشت سرگذاشتن حوادثی همچون زمین لرزه های بوئین زهرا (1341)، طبس (1357)، رودبار و منجیل (1369)، قائنات و بیرجند (1375)، اردبیل (1375)، چنگوره (1381)، بم (1382) و سایر حوادث مشابه منجر به کسب تجربیات فراوان در فرآیند مدیریت امداد و نجات برای دست اندرکاران حوزه مدیریت حوادث و سوانح و عملیات امداد و نجات در کشورمان گردید. کسب تجربیات عملی و پیشرفت های علمی گسترده در حوزه مدیریت حوادث و سوانح در کشور ایران بخصوص پس از زمین لرزه بم، منجر به احساس نیاز به توسعه و بهبود دانش و ساختار سازمان های امدادی و پاسخگو به سوانح کشور در سالهای قبل گردیده است.
 بر این اساس و با توجه به مسئولیت جمعیت هلال احمر در زمینه ارائه خدمات امداد و نجات در حوادث و سوانح مختلف و بر پایه طرح جامع امداد و نجات کشور، در سال 1388 در ساختار سازمان امداد و نجات واحدی ستادی با عنوان "مدیریت کنترل و هماهنگی عملیات" و در جمعیت هلال احمر در استان های کشور با عنوان "مرکز کنترل و هماهنگی عملیات" پیش بینی و اقدامات لازم به منظور ایجاد و توسعه آنها آغاز گردید.
 شاید در نگاه اول این گونه به نظر بیاید که دو ساختار ICS و EOC کاملا شبیه یکدیگر بوده و کارکرد مشابه دارند. اما باید توجه کرد که سامانه فرماندهی سانحه (ICS) کاملا عملیاتی، در حالی که مرکز عملیات اضطراری (EOC) کاملا ستادی می باشد. 
 
گالری تصویر
سایت های مفید
اطلاعیه ها
نمایش فیلم
اوقات شرعی