امروز: ۱۳۹۶/۱۲/۲۹
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
ارتباط با مرکز
 مدیر مرکز
حسن گودرزی
منوی مرکز
سامانه امدادی ۱۱۲

سایت های مفید
نظرسنجی مرکز EOC

لیست اخبار مرکز
امدادرسانی به 40 حادثه دیده برخورد اتوبوس با دکل برق
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی کفت:امدادگران هلال احمر فیروزه به 40 حادثه دیده برخورد اتوبوس مسافربری با دکل فشارقوی برق امدادرسانی نمودند.
۱۳۹۶/۱۲/۲۷

امدادرسانی به 3 مصدوم واژگونی نیسان وانت
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی از امدادرسانی به 3 مصدوم حادثه واژگونی وانت نیسان در محور سبزوار به شاهرود خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۲

یک مصدوم ودو فوتی در حادثه واژگونی پراید
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی گفت:در حادثه واژگونی پرایددر محور قوچان به مشهد یک نفر مصدوم ودو تن جان خود را از دست دادند.
۱۳۹۶/۱۱/۲۸

یک مصدوم ویک فوتی در واژگونی پژو405/رهاسازی ونجات مصدوم گرفتار در خودرو
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر استان از امدادرسانی به مصدوم حادثه واژگونی پژو 405 در محور تربت حیدریه به مشهد خبر داد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵

یادداشت مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی در فقدان نجاتگر فقید سید علی حسینی
چقدر خوب بود در میانه حوادث و بحران‌ها برای ما مردمان اتاقکی مخفی برای گریستن می‌ساختند تا از رنج حوادث و سختی آن در اتاقک‌های شبیه اتاقک اعتراف کلیساهای مسیحیان می‌گریستیم و به عجز و ناتوانی‌مان در پیش‌روی عظمت بحران‌ها و حوادث در خلوت اقرار و اعتراف می‌کردیم
۱۳۹۶/۱۱/۱

شش مصدوم ودوفوتی در برخورد خودروی سوناتا با کامیون
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی گفت:در حادثه برخورد جاده ای خودروی سوناتا با کامیون در محور تربت حیدریه به گناباد شش نفر مصدوم و دو تن جان خود را از دست دادند.
۱۳۹۶/۱۰/۲۱

امدادرسانی به دو مصدوم حادثه واژگونی پژو 405
رئیس مرکز هماهنگی وعملیات هلال احمر خراسان رضوی از امدادرسانی به دو مصدوم حادثه واژگونی پژو 405 خبر داد.
۱۳۹۶/۹/۲۸

فقدان سیدعلی حسینی خانواده هلال‌ را در غم بزرگی فرو برد
خانواده هلال‌احمر در غم عزیزی به سوگ نشسته است. روز پنجشنبه بود که نجاتگر داوطلب مشهدی پس از یک هفته تلاش خستگی‌ناپذیرِ تیم‌های امدادی هلال توسط نجاتگران لرستانی پیدا شد. حالا نجاتگران و امدادگران هلال (به‌ویژه هلال‌احمری‌های خراسان‌رضوی) در غم از دست‌دادن هم‌قطارشان روزهای سختی را سپری می‌کنند. آنها روز گذشته در فرودگاه مشهد پیکر «سیدعلی حسینی» را بر دوش گرفتند تا در خانه‌اش آرام بگیرد.
۱۳۹۶/۹/۲۵

قاب آخر در ارتفاع ٣٨٠٠ متری
گفت و گوی «شهروند» با صمیمی‌ترین دوست امدادگری که در حادثه سقوط بهمن اشترانکوه مفقود شد
۱۳۹۶/۹/۱۹

پنج مصدوم در حادثه برخورد پژو 206 با پژو405
رئیس مرکز کنترل وهماهنگی عملیات هلال احمر خراسان رضوی گفت:در حادثه برخورد پژو 206 وپژو 405 پنج تن مصدوم شدند.
۱۳۹۶/۷/۳۰
معرفی مرکز
پس از بروز حوادث و سوانح بزرگ در کشورهای مختلف و احساس نیاز به ایجاد ساختارهای سازمانی، مراکزی به منظور مدیریت و هدایت عملیات امداد و نجات در دهه 80 میلادی ایجاد گردید و پس از بروز آتش سوزی های شدید در سازمان های امدادی ایالات متحده، شاهد طراحی و اجرای سامانه های فرماندهی سانحه (ICS) بودیم. این ساختارها به منظور تامین مدیریت واحد در صحنه حادثه و با مشارکت تمام سازمان های عملیاتی و امدادی طراحی و تا به امروز و در بروز حوادث بزرگ و کوچک در سطوح مختلف بهبود یافته است.
پس از فعالیت سامانه فرماندهی سانحه (ICS)، مدیران و فرماندهان عملیات اضطراری به منظور پاسخگویی به نیاز سازمان های همکار و پشتیبان، فقدان فضا و زیر ساختی مناسب به منظور استقرار، نظارت و در صورت نیاز هدایت عملیات امداد و نجات در خارج از مناطق حادثه دیده را به عنوان یک مسئله و موضوع مهم مورد نظر قرار دادند. این نیاز منجر به ایجاد و تشکیل مراکز عملیات اضطراری (EOC) در سطوح مختلف در اوایل دهه 90 میلادی و پس از بروز آتش سوزی های عظیم مناطق شمالی ایالات متحده و جنوب کانادا گردید.
در ایران نیز، پشت سرگذاشتن حوادثی همچون زمین لرزه های بوئین زهرا (1341)، طبس (1357)، رودبار و منجیل (1369)، قائنات و بیرجند (1375)، اردبیل (1375)، چنگوره (1381)، بم (1382) و سایر حوادث مشابه منجر به کسب تجربیات فراوان در فرآیند مدیریت امداد و نجات برای دست اندرکاران حوزه مدیریت حوادث و سوانح و عملیات امداد و نجات در کشورمان گردید. کسب تجربیات عملی و پیشرفت های علمی گسترده در حوزه مدیریت حوادث و سوانح در کشور ایران بخصوص پس از زمین لرزه بم، منجر به احساس نیاز به توسعه و بهبود دانش و ساختار سازمان های امدادی و پاسخگو به سوانح کشور در سالهای قبل گردیده است.
 بر این اساس و با توجه به مسئولیت جمعیت هلال احمر در زمینه ارائه خدمات امداد و نجات در حوادث و سوانح مختلف و بر پایه طرح جامع امداد و نجات کشور، در سال 1388 در ساختار سازمان امداد و نجات واحدی ستادی با عنوان "مدیریت کنترل و هماهنگی عملیات" و در جمعیت هلال احمر در استان های کشور با عنوان "مرکز کنترل و هماهنگی عملیات" پیش بینی و اقدامات لازم به منظور ایجاد و توسعه آنها آغاز گردید.
 شاید در نگاه اول این گونه به نظر بیاید که دو ساختار ICS و EOC کاملا شبیه یکدیگر بوده و کارکرد مشابه دارند. اما باید توجه کرد که سامانه فرماندهی سانحه (ICS) کاملا عملیاتی، در حالی که مرکز عملیات اضطراری (EOC) کاملا ستادی می باشد. 
 
گالری تصویر
سایت های مفید
اطلاعیه ها
نمایش فیلم
اوقات شرعی

لینک های استان