امروز: ۱۴۰۰/۹/۱۲
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۲۰ آذر ساعت ۲۳:۴۵ کد مطلب: 45025
 از آموزش پیشگیری و مشاوره و تشخیص و یروس HIV در مشهد تا ارائه خدمات توسط جوانان هلال احمر به مناطق محروم گناباد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر؛ حسن پرکار معاون مدیر عامل و رئیس جمعیت هلال احمر مشهد با اشاره به این که این ایستگاه ها در سه نقطه از شهر مشهد مقدس برپا شده بود گفت: به مناسبت روز جهانی ایدز اعضا کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی با همکاری معاونت بهداشتی این دانشگاه در ۱۰ و ۱۱ آذر ماه در ایستگاه مترو بسیج، پارک ملت (حاشیه خیابان امامت) و مجتمع‌های تجاری حاشیه میدان جانباز (پروما و هایپرمی) خدمات مشاوره ای و انجام تشخیص ویروس HIV را به مردم شهر مشهد ارائه دادند.

وی با بیان این نکته که تمامی این آموزش ها و انجام تست تشخیص برای مردم رایگان بود گفت : در صورت نیاز به ارجاع به پزشک ، این کار توسط معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی انجام و حمایت می شود و همچنین در روز های ۱۵ و ۱۶ آذر ماه این ایستگاه ها مجدد در دو نوبت صبح و عصر فعال خواهد شد و به مراجعه کنندگان ارائه خدمات خواهند کرد.

معاون مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی در پایان گفت: در این ایستگاه ها ۷۰ نفر از اعضا کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی مشهد حضور داشته اند که آموزش های تخصصی مربوط را قبلا فرا گرفته بودند.

برپایی سه پایگاه مشاوره و آموزش پیشگیری ایدز در مشهد

معاون مدیر عامل و رئیس جمعیت هلال احمر مشهد مقدس از برپایی سه پایگاه آموزش پیشگیری ، مشاوره و انجام تست تشخیصی ایدز (ویروس اچ،آی.وی) در سطح گرامیداشت روز جهانی ایدز در این شهرستان خبرداد.

حسن پرکار اظهارداشت: این پایگاه ها در سه نقطه از شهر مشهد شامل ایستگاه متروبسیج،پارک ملت و محدوده میدان جانباز مستقر و به زائران بارگاه منور رضوی و همشهریان مشهدی خدمات ارائه کردند.

وی تصریح کرد: این پایگاه ها به مناسبت روز جهانی ایدزو با مشارکت اعضا کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی و معاونت بهداشتی این دانشگاه در روزهای ۱۰ و ۱۱ آذر ماه برپا شد.

وی با بیان در اجرای این طرح ۷۰ نفر از اعضا کانون دانشجویی هلال احمر دانشگاه علوم پزشکی مشهد حضور داشته اند گفت: خدمات ارائه شده در این طرح به صورت رایگان به زائران و همشهریان مشهدی ارائه می شود.

وی ادامه داد: با توجه به نیاز سنجی انجام شده این پایگاه ها در روز های ۱۵ و ۱۶ آذر ماه در دو نوبت صبح و عصر فعال و به مراجعه کنندگان ارائه خدمات خواهند کرد.

ارائه خدمات توسط جوانان هلال احمر به مناطق محروم گناباد

مسئول امور جوانان شهرستان گناباد گفت: جوانان کانون دانشجویی پیام نور این جمعیت باحضور در روستای سقی به اهالی این روستا ی محروم خدمات داوطلبانه ارائه کردند.

نرگس افرادی با بیان اینکه دراجرای این برنامه تعداد۷نفر از دانشجویان مشارکت داشته اند گفت حدودهفتاد نفر از اهالی روستا خدمات امدادی-فرهنگی شامل: کلاس های امدادو مانور،توزیع بسته های حمایتی،عیادت از خانواده شهدا و… دریافت نمودند.

وی افزود: ضمن اشاره به این تست سنجش سلامت و کلاس امداد و نجات برای۱۰۰نفر انجام شد است گفت مانور زلزله برای ۴۰ نفردانش آموز روستا اجراشد.

همچنین وی گفت: عیادت و دلجویی ازدو خانواده شهید نیز از جمله برنامه هابود و همچنین پانزده بسته حمایتی برای خانواده های نیازمند توزیع کردید.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی