امروز: ۱۳۹۸/۴/۶
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۵ فروردين ساعت ۱۱:۲۶ کد مطلب: 46396
 تلاش برای کاهش حوادث رانندگی/ استقبال مسافران بارگاه رضوی از پویش ملی بهرفت

در پنجمین  روز از اجرای طرح ملی ایمنی و سلامت نوروزی، جوانان هلال احمر استان خراسان رضوی با ایجاد 20 فضای دوستدار کودک فرهنگ بهرفت را به کودکان آموزش می دهند. با برنامه ریزی های انجام شده در  معاونت امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی شاهد استقرار مربیان مهد های کودک در برخی از این فضاهای دوستدار کودک هستیم. همچنین در طرحی ابتکاری کودکان در کنار پدران خود میثاق نامه بهرفت را امضاء می کنند تا  به عنوان یاوران هلال احمر فرهنگ بهبود رفتار ترافیکی را ترویج کنند. از دیگر اقدامات جمعیت هلال احمرخراسان رضوی استقرار سامانه های سحاب در محل توقف زائران و مسافران بارگاه رضوی است که علاوه بر ارائه خدمات امدادی به ترویج فرهنگ بهرفت نیز می پردازند.

 

سحاب در خدمت زائران

شهرستان کاشمر هرساله میزبان مسافران بارگاه رضوی است که در حاشیه عبور از این شهرستان به زیارت بارگاه منور امام زاده سید مرتضی و مقبره شهید آیت الله مدرس می روند.

همچینین وجود آثار تاریخی و گردشگری در کاشمر سبب شده تا مسافران برای بازدید از این آثار مدت زمانی را در شهرستان توقف کنند.

درهمین راستا جمعیت هلال احمر کاشمر با شعار آمادگی برای پیشگیری و کاهش نگرانی و آلام مسافران و عرضه محوری به جای تقاضا محوری و بازدهی بیشتر و عدم اتلاف وقت دو تیم سحاب" سامانه حرکت های امدادی و بشر دوستانه" را در در محل تجمع و تراکم مسافران مستقر کرده است.

راهنمایی مسافران و هدایت آنان به اماکن تاریخی و مورد تقاضای زائران، تاکید بر رعایت  نکات ایمنی و توصیه های زیست محیطی و توزیع کیسه زباله های تجزیه پذیر و اجرای طرح  آرتوان" از جمله خدمات تیم های سحاب است.

آموزش بهرفت به زبان کودکانه

زعفرانی ترین شهر ایران امسال نیز با برنامه ریزی به میزبانی مسافران و زائران بارگاه رضوی رفته است. امسال و به ابتکار جمعیت هلال احمر تربت حیدریه دو کمپ در ورودی شهر برپا شده است. با توجه به وسعت فضا درکمپ شهید وطن پرست غرفه های فضای دوستدار کودک، غرفه مسابقه، سرگرمی، قصه گویی و مسابقه ایجاد شده است.

با تلاش جوانان جمعیت هلال احمر تربت حیدریه شور و نشاط  مناسبی در فضای کمپ ایمنی  و سلامت مسافران نوروزی این شهرستان حاکم شده است. همچنین در محیط فضای دوستدارکودک، به زیباترین نقاشی های کودکان در رابطه با هلال احمر و "بهرفت" که روی کاغذ و صورت کشیده می شود، هدایای ویژه و کارت غنچه هایی هلال  اهدا می شود.

استقبال مسافران از اجرای پویش ملی بهرفت

شهرستان خواف نیز امسال میزبان مسافران نوروزی است و جوانان جمعیت هلال احمر این شهرستان تلاش کردند تا با برپایی پست های ایمنی وسلامت مسافران نوروزی در مسیر به خدمت به آنان گام بردارند.

در همین راستا همزمان با آغاز این طرح، پویش ملی بهرفت "بهبود رفتار ترافیکی" نیز  در محل پست شهید شهید مهدی حسن پور این شهرستان تشکیل شده که با استقبال خوب زائران و مسافران روبه رو شده  و تاکنون بیش از 500 مسافر در این شهرستان به "پویش بهرفت" پیوسته اند.

طرح ملی بهرفت یا همان بهبود رفتارهای ترافیکی آغاز میشود که این کمپین در سال های اخیر با مشارکت سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و با هدف کاهش تصادفات و حوادث رانندگی  نقش پر رنگ تری به خود گرفته است.

میثاق نامه این پویش  متعهد می شوند که سرعت مجاز را رعایت کنند،سبقت غیر مجاز نگیرند،از کمربند ایمنی استفاده و از تلفن همراه در حین رانندگی استفاده نکنند ،همچنین هنگام خستگی و خواب آلودگی در محلی امن توقف کرده  و پس از مدتی استراحت به مسیر خود ادامه دهند.

 

 

 

تاکید مسافران بر عضویت در پویش بهرفت

شهرستان بجستان نیز امسال میزبان مسافران نوروزی است و جوانان جمعیت هلال احمر این شهرستان تلاش کردند تا با برپایی پست های ایمنی وسلامت مسافران نوروزی در مسیر به خدمت به آنان گام بردارند.

در همین راستا همزمان با آغاز این طرح، پویش ملی بهرفت "بهبود رفتار ترافیکی" نیز  در محل پست شهید شهید سید محمد عابدی  این شهرستان تشکیل شده که با استقبال خوب زائران و مسافران روبه رو شده  و تاکنون بیش از 600 مسافر در این شهرستان به "پویش بهرفت" پیوسته اند.

طرح ملی بهرفت یا همان بهبود رفتارهای ترافیکی آغاز میشود که این کمپین در سال های اخیر با مشارکت سازمان جوانان جمعیت هلال احمر و با هدف کاهش تصادفات و حوادث رانندگی  نقش پر رنگ تری به خود گرفته است.

میثاق نامه این پویش  متعهد می شوند که سرعت مجاز را رعایت کنند،سبقت غیر مجاز نگیرند،از کمربند ایمنی استفاده و از تلفن همراه در حین رانندگی استفاده نکنند ،همچنین هنگام خستگی و خواب آلودگی در محلی امن توقف کرده  و پس از مدتی استراحت به مسیر خود ادامه دهند.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی