امروز: ۱۳۹۸/۴/۶
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۵ فروردين ساعت ۱۱:۴۱ کد مطلب: 46400
 پیوستن معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی کشور به پویش بهرفت

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و  صنایع دستی  کشور با حضور در پست ایمنی و سلامت شهید ناصر سخاوت نیا شهرستان تربت جام استان خراسان رضوی به پویش ملی بهرفت پیوست.

ولی تیموری در حاشیه بازدید از این پست ایمنی و سلامت با اشاره به تشکیل پویش ملی بهرفت اظهارداشت: یکی از مهمترین دلایل بروز حوادث رانندگی خطای انسانی است که کاهش اینگونه خطا تنها با فرهنگ سازی و توجه به مقررات راهنمایی و رانندگی میسر می شود.

تیموری ضمن عرض تبریک سال نو و خداقوت به  اعضای جوانان حاضر در پست ایمنی و سلامت مسافران نوروزی شهید سخاو نیا عنوان کرد: در سال های اخیر شاهد کاهش حوادث ترافیکی در سطح جاده ها هستیم که امیدوار است با برنامه ریزی های انجام شده امسال نیز شاهد کاهش حوادث باشیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کشور با بیان اینکه یکی از بهترین طرح های جمعیت هلال احمر تشکیل پویش بهرفت است، ادامه داد:  تشکیل این پویش تاثیر مثبتی در کاهش تصادفات و افزایش ایمنی مسافران دارد.

وی عنوان کرد:جمعیت هلال احمر از بازوان قدرتمند دولت است که در هنگام حوادث مهم در کنار مردم قرار دارد و بنده نیز افتخار دارم که به عنوان یک عضو داوطلب در خدمت این نهاد مردمی هستم. جوانان جمعیت هلال احمر هرسال با تلاش و پشتکار فراوان اقدام به خدمت‌رسانی به مسافران نوروزی می‌ کنند و امسال هم شاهد هستیم که  به نحو احسنت این امرخطیر را انجام داده اند که  شایسته تقدیر و تشکر هستند.

وی تصریح کرد:طرح های ابتکاری وخلاقیت های جوانان جمعیت هلال احمر همواره در این ایام خاص از سال مورد توجه مردم است.

کودکان میهمان طرح ایمنی و سلامت نوروزی در کاشمر

رئیس جمعیت هلال احمر کاشمر کاشمر گفت: فضای دوستدار کودک نه تنها باعث سرگرمی کودکان بلکه موجبات آسایش والدین را نیز فراهم می کند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر کاشمر احمد رضاپور با اشاره به جانمایی پست ایمنی و سلامت شهید نیکوکار در جوار حرم مطهر امامزاده سید مرتضی و زائرسرای ویژه مسافران افزود: با توجه  به ازدحام زائرین در این مکان، فضای دوستدار کودک این پُست علاوه بر کودکان مورد استقبال والدین آنها نیز قرار گرفت.

وی افزود: کودکان با حضور در ایستگاه کودک در حاشیه کشیدن نقاشی با موضوع صلح و دوستی ضمن سرگرمی نه تنها با آموزه های بشردوستانه آشنا می شوند بلکه با حضور آنها در این فضا شرایطی فراهم می شود تا والدین نیز بتوانند با امنیت خاطر به استراحت پرداخته و کاستن از خستگی سفر کاهش حوادث رانندگی ناشی از خستگی و خواب آلودگی را به همراه دارد.

طنین  خنده های کودکان در پست های ایمنی و سلامت گناباد

پست های شهیدان غلامرضارجب پور و  محمدعزیزی در شهرستان گناباد میزبان کودکانی هستند که این روزها به همراه والدین خود مسیر حرم رضوی را طی طریق می کنند.

جوانان مستقر در پست ایمنی و سلامت نوروزی شهیدان غلامرضارجب پور و  محمدعزیزی با ایجاد فضای دوستدار کودک و برگزاری مسابقات و ویژه برنامه های مختلف اعم از  مسابقه نقاشی جشنواره بین المللی صلح و دوستی ،مسابقه عکاسی خانواده هلال تصویر،کتاب رنگ آمیزی،مسابقه نقاشی هلال سرخ، کاربرگ رنگ آمیزی هوش تصویری ،کارگاه سازه های دستی و سفالی ،رنگ آمیزی تخم مرغهای رنگی ،کارگاه شعر و قصه گویی ،رنگ آمیزی اشنایی با هلال احمر ،مسابقه عکاسی عکس ماندگار ،جورچین هوش و ساخت کاردستی های امدادی به کودکان فرهنگ "بهرفت" و امداد و نجات را آموزش می دهند. در مجموع 300 اثر هنری در این زمینه توسط کودکان به پست ایمنی و سلامت  شهرستان تحویل شده است.

 

همچنین در حاشیه برنامه ها نونهال باعضویت در کمپین همیار بهرفت و یادگیری نکات ایمنی در سفر مناسب باسن خود،حامی و سفیر بشردوستی می شوند.

رئیس کمیسیون گردشگری شورای شهر سبزوار به پویش "بهرفت" پیوست

درئیس کمسیون کردشگری شورای اسلامی شهر سبزوار با حضور در پست ایمنی و سلامت شهید هروی مستق در پلیس راه سبزوار به پویش ملی بهرفت" بهبود رفتار ترافیکی"پیوست.

در حاشیه بازدید پسنیده همچنین با امضاء میثاق نامه به عضویت پویش مردمی " نه به اعتیاد" نیز پیوست.

وی با اشاره به فعالیت های جمعیت هلال احمر گفت: مردم مهمترین سرمایه های اجتماعی این سازمان هستند و همین موضوع باعث شده تا مردم به این مجموعه اعتماد داشته باشند.

پسندیده خاطرنشان کرد: تشکیل پویش هایی مانند بهرفت و نه به اعتیاد از سوی این سازمان گام مهمی در چهت فرهنگ سازی برای کاهش خطرات و تلفات انسانی ناشی از دو عنصر حادثه و اعتیاد است.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی