امروز: ۱۴۰۲/۱۲/۱۱تاريخ: ۱۳۹۸ دوشنبه ۵ فروردين ساعت ۱۱:۴۷ کد مطلب: 46401
  مردم با اهدا کمک های خود به سیل زدگان با آسیب دیدگان همراهی کنند

معاون جوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی خواستار اهدا کمک های مردمی در به سیل زدگان و آسیب دیدگان در جهت همراهی با آنان شد.

علیرضا معین زاده در حاشیه بازدید از پست ایمنی و سلامت مسافران نوروزی شهید نیکوکار شهرستان کاشمر گفت: پس از وقوع سیلی که در استان های شمالی کشور بلافاصله شاهد حضور نیروهای  امداد و نجات و جوانان جمعیت هلال احمر در این مناطق بودی و اقدامات اولیه نیز در منطقه صورت گرفت.

وی با بیان اینکه از همان ابتدا پنج  بالگرد از جمله بالگرد امداد و نجات استان خراسان رضوی  به محل حادثه اعزام شدند، خاطرنشان کرد: مسدود بودن جاده های مواصلاتی از مهمترین مشکلاتی است که باعث شده تا روند امداد رسانی در برخی مناطق مختل شود و از این رو برای جلوگیری از اختلال در عملیات امداد رسانی از بالگرد استفاده شد.

وی  با تأکید بر جمع آوری کمک های مردمی صرفا به صورت نقدی افزود: از تدابیر اتخاذ شده برای جمع آوری این کمک ها ارائه شماره حساب به هم وطنان و همچنین استفاده از نرم افزار آب و اپلیکیشن همراه هلال است که سازمان جوانان از امروز در تمام پست های ایمنی و سلامت نوروزی از طریق چاپ پوستر و بنر و حتی توزیع بروشور و تبلیغات در فضای مجازی اقدام به راهنمایی و ترغیب هم وطنان به  کمک رسانی به سیل زدگان کرد.

معاون امور جوانان استان با اشاره به  همکاری سازمان های مردم نهاد در جهت جمع آوری کمک های مردمی تصریح کرد: بر اساس قانون، جمعیت هلال احمر تنها نهادی است که اجازه جمع آوری کمک های مردمی را داراست و دیگر نهادها مِن جمله بسیج و کمیته امداد هم می توانند با هلال احمر همکاری کنند اما نکته حائز اهمیت این است که تمامی سمن ها و مؤسسات باید این کمک ها را در اختیار جمعیت هلال احمر جهت کمک رسانی به مردم سیل زده قرار دهند.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی