امروز: ۱۳۹۸/۴/۶
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۶ فروردين ساعت ۱۲:۴۸ کد مطلب: 46417
 پویش بهرفت، تلاشی همگانی برای بهبود رفتارهای ترافیکی
مشارکت همگانی در پویش بهرفت، منجر به بهبود رفتارهای ترافیکی و افزایش سلامت سفرها می‌شود.
اعضای جوانان جمعیت هلال احمر با اجرای روش‌های خلاقانه و نوین در ایجاد و توسعه فرهنگ پیشگیری، ایمنی و ترافیکی و کاهش حوادث رانندگی بسیار موثر هستند و یکی از طرح‌های موفق این گروه پویش ملی بهرفت بوده که در استان‌های سراسر کشور از جمله خراسان رضوی اجرا می‌شود.
پویش ملی بهرفت در سال‌های قبل تحت عنوان پویش «نه به تصادفات جاده‌ای» برگزار می‌شد و امسال با شکلی متفاوت‌تر در حال اجرا و برگزاری است و میثاق‌نامه بهرفت تعهد اخلاقی و شرعی ایجاد می‌کند که اگر این تعهدات توسط مسئولان، رانندگان و مسافران رعایت شود در کاهش تصادفات تاثیر به‌سزایی خواهد داشت.
یکی از مشکلات جدی کشور را بحث تصادفات به‌ویژه در زمان تعطیلات بوده و عامل انسانی نقش زیادی در تصادفات دارد و فرهنگ‌سازی می‌تواند در کاهش حجم تصادفات در کشور بسیار موثر باشد.
در راستای بازدید جمعی از مسئولان از فعالیت‌های جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در طرح نوروزی 98 و پیوستن آنان به پویش بهرفت گفت‌وگویی با آن‌ها صورت دادیم که در ادامه می‌خوانید:
*پویش ملی بهرفت نباید منحصر به ایام نوروز باشد
استاندار خراسان رضوی گفت: پویشی ملی بهرفت (بهبود رفتار ترافیکی) نباید منحصر به ایام نوروز باشد.
علیرضا رزم‌حسینی در حاشیه بازدید از پست‌های ایمنی و سلامت نوروزی جوانان هلال احمر خراسان رضوی، اظهار داشت: کمپین بهرفت گامی بزرگ در جهت کاهش رفتارهای پرخطر ترافیکی و به طبع آن کاهش آسیب‌های ناشی از حوادث جاده‌ای است.
وی با بیان اینکه خراسان رضوی سالانه میزبان بیش از 25 میلیون مسافر نوروزی است، افزود: این پویش تاثیر بسزایی در کاهش حوادث ترافیکی سطح محورهای مواصلاتی این استان دارد.
رزم حسینی عنوان کرد: اقدامات هلال در کنار سایر دستگاه های اجرایی و خدمات رسان در سال های اخیر باعث کاهش حوادث ترافیکی در جاده های کشور شده است.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به نقش و حضور جوانان در پست های ایمنی و سلامت، خاطرنشان کرد: جوانان به لحاظ شور و نشاط جوانی خدمات خوبی به مسافرین ارائه می‌کنند و همچنین فرصت کسب تجربه بسیار خوبی برایشان رقم خواهد خورد.
رزم‌حسینی با اشاره به آمادگی جمعیت هلال احمر استان خاطرنشان کرد: این نهاد مردمی در ارائه خدمات به میهمانان نوروزی و کمک به پلیس راهنمایی و رانندگی در کنترل حوادث جاده ای بسیار تاثیرگذار خواهد بود.
وی عنوان کرد: نیروهای جمعیت هلال ‌احمر همیشه آماده بوده و در ایام نوروز هم فعالیت بسیار خوبی دارند و در تعطیلات نوروزی عده‌ای هستند که وقت و عمر خود را صرف بقیه مردم می‌کنند که جای قدردانی از زحمات و خدمات آن‌ها دارد.
* تشکیل پویش‌های بهرفت نقشی بسزا و بسیار مهم در کاهش حوادث ترافیکی و تلفات جاده‌ای دارد
همچنین نماینده مردم بردسکن در مجلس شورای اسلامیدر حاشیه بازدید از پُست ایمنی و سلامت مسافران نوروزی پایگاه شهیداحمد موسوی جمیعت هلال احمر بردسکنخواستار عضویت مردم و مسئولان در پویش ملی بهرفت شد و گفت: پویش بهرفت «بهبود رفتارهای ترافیکی» گامی موثر در جهت کاهش رفتارهای ترافیکی غلط و کاهش آسیب های ناشی از حوادث جاده ای است.
بهروز بنیادی افزود: اعضای جوانان شهرستان بردسکن با خدماتی که به مسافرین ارائه می کنند زمینه‌ساز سفری سالم برای مسافران و دیگر شهروندان هستند.
وی اضافه کرد: تشکیل پویش‌های بهرفت نقشی بسزا و بسیار مهم در کاهش حوادث ترافیکی و تلفات جاده‌ای دارد و مجلس شورای اسلامی از این حرکت های مردمی حمایت می‌کند.
عضو کمیسون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با قدردانی از تلاش‌های اعضاء جمعیت هلال احمر، عنوان کرد: افراد فعال در این نهاد مردمی خودشان از داوطلبان هستند و همین موضوع روی فراگیری بهرفت تاثیرگذار است.
*بهرفت مانند فرهنگ بستن کمربندی فراگیر شود
همچنین نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی گفت: بهرفت «بهبود رفتار ترافکی» باید مانند فرهنگ بستن کمربند ایمنی فراگیر شود.
علی سبحانی‌فر با اشاره به افزایش سلامت سفرهای نوروزی و نقش موثر هلال احمر و دیگر مجموعه‌ها، تصریح کرد: جمعیت هلال احمر هرسال طرح های مختلفی در مسیر کاهش حوادث جاده برداشته که تشکیل پویش بهرفت از سال های گذشته یکی از اقدامات این نهاد عام‌المنفعه است.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: در کنار اقدامات بازدارنده مانند جریمه رانندگان متخلف باید به سمت فرهنگ سازی در حوزه رعایت قوانین و مقررات راهنمایی برویم وپویش بهرفت گامی در جهت ترویج فرهنگ درست رانندگی کردن است.
وی عنوان کرد: رسانه‌ها دیداری، شنیداری، مکتوب و مجازی نقش مهم و بسزایی در توسعه فرهنگ رانندگی صحیح و درست دارند و می‌توانند با حمایت از بهرفت به فراگیری این پویش کمک کنند.
سبحانی‌فر با بیان اینکه کشور ما سال هاست از سوانح ترافیکی رنج می برد، خاطرنشان کرد: برابر با آمارهای اعلامی از سوی مراجع ذی‌صلاح همه‌ساله تعداد زیادی از هموطنان ما به‌دلیل بروز تصادفات جاده‌ای مجروح و یا جان خود را از دست می‌دهند و تاکید همه ما این است که این پویش ملی تداوم داشته باشد و منحصر به تعطیلات نوروزی نباشد.
*کاهش تلفات و تصادفات جاده‌ای با بهبود رفتار ترافیکی محقق می‌شود
همچنین نماینده مردم شهرستان‌های تربت حیدریه با حضور در پست نوروزی شهید وطن‌پرست به پویش ملی بهرفت پیوست و افزود: سال گذشته بیش از ۱۷ هزار نفر در تصادفات جاده‌ای جان خود را از دست دادند.
سعید باستانی تصریح کرد: داشتن جاده مناسب به تنهایی به منزله کاهش حوادث ترافیکی نیست و در کنار این موضوع باید به رفتار و فرهنگ ترافیکی نیز توجه شود.
عضو کمیسیون صنایع و معادن عنوان کرد: اگر رفتار ترافیکی بهبود یابد و در کنار آن به سمت رعایت قوانین برویم قطعاً شاهد کاهش تلفات و تصادفات جاده‌ای هستیم.
وی خاطرنشان کرد: تشکیل پویش بهرفت «بهبود رفتار ترافیکی» به نوعی آموزش به شهروندان برای تغییر رفتار آن‌ها در هنگام رانندگی است.
باستانی عنوان کرد: امیدواریم امسال با فراگیری پویش بهرفت شاهد کاهش حوادث ترافیکی باشیم.
*عضویت حدود 3 هزار نفر در پویش ملی بهرفت درمعاونت جوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی
در جریان این بازدیدها معاون جوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: از ابتدای آغاز طرح ملی ایمنی و سلامت مسافران نوروزی 2 هزار و 453 نفر از زائران نوروزی امام رضا(ع) با حضور در پست‌های ایمنی و سلامت نوروزی به عضویت پویش ملی بهرفت درآمده‌اند.
علیرضا معین‌زاده ادامه داد: همچنین از آغاز این طرح تانون بیش از 10 هزار و 500 نفر از خدمات مختلف امور جوانان جمعیت هلال احمر خراسان رضوی بهره‌مند شدند.
معین‌زاده با اشاره به برپایی 38 پایگاه ایمنی و سلامت نوروزی در خراسان رضوی گفت: این پایگاه‌ها تا پایان تعطیلات نوروزی میزبان مسافران و زائران بارگاه رضوی هستند.
وی خاطرنشان کرد: در پویش ملی بهرفت از مردم خواسته شده که از 5 رفتار رفتار پرخطری که مجنر به حوادث جاده‌ای کی‌شود خودداری کنند و 60 درصد حوادث در 30 کیلومتر پایانی مقاصد رخ داده و در این پویش می‌گوییم که مسافران نوروزی جاده را هم به عنوان بخشی از سفر بدانند و سفری سالم و بی‌حادثه داشته باشند و نگاهشان تنها به مقصد نباشد.
گفتنی است مسئولان در حاشیه این بازدیدها با امضاء میثاق‌نامه به‌پویش ملی بهرفت پیوستند.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی