امروز: ۱۴۰۰/۷/۳
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
تاريخ: ۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۳ تير ساعت ۹:۴۵ کد مطلب: 65539
 برگزاری مسابقه ملی «پوپک قصه گو» / بازگویی قصه توسط کودکان برای پدر بزرگ و مادر بزرگ ها و والدین

معاون جوانان جمعیت هلال احمرخراسان رضوی، از برگزاری مسابقه قصه گویی مجازی به مناسبت 18 تیر ماه "روز ملی ادبیات کودک و نوجوان" با عنوان " پوپک قصه گو" خبر داد.

به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی، علیرضا معین زاده گفت: در این مسابقه کودکان قصه­ هایی را که پدر بزرگ یا مادر بزرگ هایشان برای آنها خوانده­ اند را با زبان شیرین کودکانه بازگو و والدین کودکان نیز از بازگویی قصه­ ها توسط کودکان تصویربرداری کرده و به مراکز امور جوانان هلال احمر در مرکز استان ارسال نمایند.

وی هدف از برگزاری این مسابقه را آشنایی کودکان­ با جمعیت­ هلال ­احمر و صلیب ­سرخ، ترویج و نهادینه سازی فرهنگ صلح، دوستی و مهرورزی، نشر اهداف بشردوستانه نهضت بین­ المللی صلیب سرخ و هلال احمر با زبان کودکانه، آشنایی کودکان با کتاب و کتاب خوانی، تکریم بزرگترها و ایجاد تعامل و ارتباط بیشر میان کودکان با پدر بزرگ و مادر بزرگ ها و انتقال تجارب آنها عنوان کرد.

معین زاده گفت: پدر بزرگ و یا مادر بزرگ کودکان می­توانند، از 10 قصه پیشنهادی همسو با اهداف جمعیت و مرتبط با محورهای بهداشت و حفظ محیط زیست، که در سایت سازمان به آدرس RCSY.IR قابل دسترسی است و یا هر قصه همسو با اهداف جمعیت هلال احمر را انتخاب و پس از خواندن قصه برای نوه خود، کودک و نونهال، آن قصه را بازگو کرده و از روند بازگویی قصه به مادر بزرگ و پدربزرگ ها، تصویربرداری کنند.

وی با بیان اینکه همه کودکان در سنین 4 تا 7 سال می­ توانند در این مسابقه شرکت کنند. افزود: محدودیتی در تعداد فیلم و قصه­ های ارسالی وجود ندارد و فیلم­ های ارسالی باید به وسیله موبایل و به صورت افقی گرفته شود و حداکثر زمان آن 7 دقیقه باشد.

وی با تاکید به اینکه فیلم هایی که بعد از مهلت مذکور ارسال شود، در مسابقه شرکت داده نخواهد شد، افزود: ثبت و ارسال اطلاعات شرکت کنندگان، شامل نام و نام خانوادگی، تاریخ تولد، شماره تماس و آدرس والدین، به همراه فیلم ارسالی به مرکز استان و نیز اطلاعات آثار برتر هر استان به ستاد الزامی است و در صورت ناقص بودن مشخصات، اثر برای داوری حذف خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه در مرحله کشوری، آثار ارسالی بر اساس نظر داوران ستادی و کارشناسان هنری حوزه کودک بررسی خواهد شد، افزود: در پایان تعداد 5 تا 10 اثر برتر، انتخاب و لوح تقدیر و جوایزی به صاحبان آثار اهداء خواهد شد.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی