امروز: ۱۴۰۳/۴/۱
تاريخ: ۱۳۹۹ يکشنبه ۱۹ بهمن ساعت ۱۲:۵۹ کد مطلب: 62152
 افتتاح 9 خانه هلال در شهرستان فیروزه خراسان رضوی


تعداد ٩ خانه هلال روستایی امروز در روستاهای مرزان_ اقبالیه_ شورگشت_ شوریاب _ شوراب_ معدن علیا_ قالی باف سفلی _سلیمانی و همت آباد زمانی شهرستان فیروزه امروز باحضور مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، فرماندار و سایر مسئولان شهر برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، حجت الاسلام والمسلمین اسدالله اسدی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی امروز در آیین افتتاح همزمان ٩ خانه هلال روستایی فیروزه در مسجد روستای سلیمانی، مردمی بودن را مهمترین ویژگی هلال احمر به عنوان جمعیتی غیردولتی و خیریه دانست.
وی با اشاره به اهداف اصلی انقلاب اسلامی مانند اقامه عدالت، تاکید کرد: کار امام خمینی(ره) فقط تغییر شاکله نظام سیاسی در ایران نبود بلکه تجدید حیات اسلام و معرفی اسلام ناب محمدی(ص) به جهانیان بود.
وی افزود: دهه فجر هر سال بهترین زمان برای بازخوانی اهداف انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به سواستفاده جهان غرب از زنان و نگاه جنسیتی به آنان گفت: شایسته است تا مهمترین برکات و دست آوردهای این انقلاب را مانند شخصیت و هویت دادن به بانوان به عنوان انسان با الگوگیری از حضرت زهرا(س) به همگان معرفی کرد.
وی یادآوری کرد: انعکاس جفای رژیم طاغوت پیش از انقلاب و نیز دوران شکوهمند پیروزی انقلاب و دفاع مقدس رسالت امروز ما و به خصوص آنان که در آن دوران شاهد بودند، است.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در جمعیت هلال احمر خراسان رضوی همچنین با اشاره به اینکه صاحب اصلی این انقلاب مردم هستند و انقلاب هم تمام نشده و به امید خدا تا ظهور حضرت ولیعصر(عج) تداوم دارد.
وی مردمی بودن را مهمترین ویژگی هلال احمر به عنوان جمعیتی غیردولتی و خیریه دانست و گفت: ماموریتهای اصلی هلال احمر نیز با اهتمام و همراهی مردم در مراکزی مانند خانه های هلال محقق می شود و طرحهایی مانند دستیار و رزمایش مواسات و همدلی در هلال احمر نیز توفیقات بسیاری داشته است.

 تربیت نیروهای انسانی آماده برای حوادث در خانه های هلال

ابوالفضل حکیم پور، فرماندار شهرستان فیروزه خراسان رضوی ضمن تبریک دهه فجر در این آیین اظهار کرد: با همکاری خوب هلال احمر در این مناطق و با هدایت انرژی های مردمی در بالا بردن سطح آگاهی و آمادگی مردم در حوادث و  تربیت سرمایه اجتماعی با خانه های هلال محقق می شود.
وی افزود: تجهیز و تمهید امکانات اولیه برای حوادث و آموزش نیروها و سازماندهی آنها در حوادث ضروری است و این حوادث جزیی از زندگی ما شده است.
وی ادامه داد: توجه به تربیت نیروهای کیفی باعث افزایش سطح آمادگی ما می باشد.

 خدمت را نزد مردم میبریم

حمید امیریانی، رییس هلال احمر فیروزه نیز در این مراسم بیان کرد: در خانه های هلال ما خدمت را به نزد مردم می بریم و کمک در امر سلامت و معیشت مردم از جمله اولویتهای راه اندازی این خانه های هلال است.
در قسمتی از این آیین آقایان شورابی، بصیرت خواه،  شوریابی، بژگی، عابدی، بنی هاشمی، خاتمی فر، عمارلو به عنوان مسئول خانه هلال این 9 روستای شهرستان فیروزه حکم مسئولیت دریافت کردند.
شایان ذکر است تعداد 214 خانه هلال در حال حاضر در خراسان رضوی پیش بینی و راه اندازی شده است.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی