امروز: ۱۴۰۱/۷/۳
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۳ دوشنبه ۲۷ بهمن ساعت ۱۲:۱۸ کد مطلب: 2323
 واكسيناسيون
واحد درمان معاونت درمان و توانبخشی شامل 13 پايگاه واکسیناسیون در استان می باشد که با هدف کمک رسانی به حفظ سلامت حجاج محترم در ایام زیارت حج و عتبات عالیات فعاليت مي نمايند.
حجاج محترم با 2 واکسن مننژیت و آنفولانزا واكسينه مي شوند.
بیماری مننژیت: یک بیماری تهاجمی با آمار مرگ و میر 14-7درصد است که در صورت بهبودی عوارض ناشنوائي، نارسائی کلیه و ....دارد این بیماری از طریق ترشحات تنفس و بزاق از فردی به فرد دیگر منتقل می گردد.
تعداد حاملان در مکانهای شلوغ و دربسته که دارای تهویه مناسب نمی باشد بیشتر است (خوابگاهها ، سرباز خانه ها و یا حجاج در زمان حج )
در حال حاضر 2 نوع واکسن علیه مقابله با بیماری مننژیت در کشور وجود دارد.
1-واکسن مننژیت پلی ساکاریدی ،این واکسن بایستی حد اقل 15 روز فبل از سفر تزریق گردد و تا 2 سال مصونیت ایجاد می کند این واکسن شامل سروتیپهای Y ،A C W1 35 می باشد.
2- واکسن مننژیت کنژوگه (منوئو) این واکسن تتراوالان Y ،A C W1 35 است که در مقایسه با واکسن پلی ساکاریدی ایمنی زائی بیشتری دارد. ایمنی زائی 5 سال می باشد و به افرادی که مکرر به مسافرت مبادرت می نمایند توصیه می گردد این واکسن را استفاده نمایند. زمان تزریق حداقل 15 روز فبل از سفر توصیه می شود.
ضمنأ در تمامی کودکان تزریق واکسن کنژوگه در مقایسه با واکسن پلی ساکاریدی ارجحیت دارد.
 
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی