امروز: ۱۳۹۹/۶/۲۸
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۹ چهارشنبه ۲۶ شهريور ساعت ۱۳:۳۳ کد مطلب: 59052
 رونمایی از کتاب راه و رسم امدادگر شدن در هلال احمر خراسان رضوی


 مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در این نشست با اشاره به روز جهانی کمکهای اولیه در مهرماه تاکید کرد: تامین منابع اصیل تخصصی در عرصه امداد و کمکهای اولیه به زبان فارسی یک ضرورت است که زمینه نجات جان بسیاری از انسانها را فراهم می آورد.

 

دکتر سید مجتبی احمدی با اشاره به برخی پوسترها و کلیپ های آموزشی تولید شده در هلال احمر تربت حیدریه گفت: فایلهای آشنایی کامل با اسفیر و ست نجات و برخی موارد دیگر به روزرسانی شده و آماده عرضه است.

 

وی افزود: آخرین منبع آموزشی امدادی جهانی، گاید لاین فعلی منطبق با راهنمای جهانی صلیب سرخ و هلال احمر است و میتواند در گسترش و فرهنگسازی کمکهای اولیه موثر باشد.

 

مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی اظهار کرد: این اقدام در راه گسترش فرهنگ امدادرسانی مطلوب، دارای فوریت است, چون کاهش زمان و مرگ و میر بسیار مهم است و همیشه پیش از بیمارستان و حضور متخصص با امدادرسانی مطلوب می توان باعث کاهش اثرات جراحتها و مصدومیتها شد

 

وی افزود: اقدام اولیه توسط امدادگر حایز اهمیت است و این زمان تا رسیدن متخصص فنی گاهی با اقدامات غیراصولی و غیرآگاهانه باعث افزایش اثرات حوادث و عوارض است.

 

به گفته دکتر احمدی، با نگاه به راهنمای بین المللی امداد و احیا این کتاب آماده شده و با بومی سازی صورت گرفته است.

وی با تطبیق شرایط کشور ما براساس کتاب دکتر بابک مهشیدفر افزود: اطلاعات مسمومیت مارهای سمی براساس شرایط بومی ما آماده سازی شده است.

 

دکتر احمدی خاطرنشان کرد: آشنایی با سازمانهای درونی کشور در فوریتهای بیمارستانی نیز در بخشی از این اثر انجام شده که از نقاط قوت آن است.

 

وی تصریح کرد: در مرکز اورژانس و پاسخگویی به حوادث این کتاب و پوستر تخصصی آن به ارتقای سطح دانش و مهارت فنی خوانندگان کمک می کند.

 

وی افزود: این اثر برای خود افراد و نزدیکانشان و در راستای کاهش مصدومیتها و عوارض بسیار موثر است.

 

در قسمتی از این نشست مریم یوسفی، معاون آموزش، پژوهش و فن آوری جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: کتاب راه و رسم امدادگر شدن، یازده فصل دارد که براساس مرجع علمی راهنمای احیا و امداد (گایدلاین 2016) آماده شده و در مرحله چاپ است.

 

سعید فکوری، معاون مدیرعامل و رئیس هلال احمر تربت حیدریه نیز گفت: متاسفانه در موقع دانلود همه زبانها وجود دارد به جز فارسی و این کار با نظر متخصصان می تواند اثری ماندگار باشد و دفتر کمیته بین المللی صلیب سرخ در ایران نیز آمادگی حمایت دارد

 

همچنین محمد شیرزاد مترجم این کتاب اظهار کرد: حدود یکسال ترجمه این کتاب به روز رسانی شد و با همکاری آقایان سعید فکوری و نوروزی تدوین شد.

 

همچنین فصلهای این کتاب براساس دوره های آموزشی کمکهای اولیه است و بخشهایی از کتاب بومی سازی شده است مانند توضیح درباره مارهای ایران یا برخی حوادث مبتلابه و آسیبهای حیوانات که لازم بود کاربردی و به روز باشد.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی