امروز: ۱۴۰۰/۲/۱۷
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
پربیننده‌ترین ها
گفتگو
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
پایگاههای درمانی هلال احمر ایران وویزه اربعین حسینی
۱۳۹۶/۸/۹

بازديد مدير اموزش و پرورش جناب اقاي احمدي
بازديد مديريت آموزش و پروش جناب اقاي احمدي به همراه اعضاي ستاد اسكان آموزش و پروش شهرستان سرخس در ساعت 11:30 در مورخه 11/1/1394 صورت گرفت و مسئولین با حضور در پست مسافرين نوروزی كه جمعیت هلال احمر شهرستان از نزدیک در جریان روند اجرای طرح های قرار گرفتند .
۱۳۹۴/۱/۲۵

برپايي خيمه دوستدار كودك
به گزارش روابط عمومي جمعيت هلال احمر شهرستان سرخس علاوه بر اجرای خدمات امدادی، راهنمایی های گردشگری و موقعیت های جغرافیایی و برپایی چادرهای سلامت به منظور سنجش رایگان فشار و قندخون مسافران، ، خيمه هايي.با عنوان دوستدار کودک تجهیزشده که دراین فضا کودکان مراجعه کننده از طریق نقاشی و سایر هنرهای تجسمی با مفاهیم جمعیت هلال احمر و اصول هفتگانه آن آشنا می شوند. به دليل حضور چشم گير كودكان و خانواده ها سعی شده در قالب های متناسب با سنین کودکان مراجعه کنند
۱۳۹۴/۱/۲۵

طرح حمايت از طبيعت اجرا شد
روابط عمومي جمعيت هلال احمر سرخس جمعيت هلال احمر سرخس در روز طبيعت جوانان جمعيت هلال احمر سرخس در راستاي حفاظت و حمايت از محيط زيست با انگيزه داشتن طبيعت زيبا و بدون زباله و جهت فرهنگ سازي طرح حمايت از طبيعت را اجرا نمودند. اين طرح با رويكرد حمايتي و اموزشي در خصوص اشتي باطبيعت اجرا شد و در اين طرح 700 عدد كيسه زباله وبروشور در خروجي هاي شهر بين همشهريان و مسافرين نوروزي توزيع گرديد و در راه بازگشت كيسه هاي زباله توسط همشهريان به مامورين محترم شهرداري مستقر در ورودي شهر
۱۳۹۴/۱/۲۵
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۴۰۰ سه شنبه ۳۱ فروردين ساعت ۹:۳۱ کد مطلب: 63645
دکتر همتی خبر داد: :
  آغاز رایزنی‌های هلال‌احمر برای واردات واکسن کرونا/ پیگیر واکسیناسیون امدادگران در مبادی مرزی کشور هستیم

رئیس جمعیت هلال احمر در جلسه شورای مدیران این جمعیت در سال جاری از تلاش‌ها و رایزنی برای خرید و واردات واکسن کرونا خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی جمعیت هلال احمر؛ جلسه شورای مدیران هلال احمر در سال 1400 با حضور دبیرکل، روسای سازمان ها، معاونین، مدیران کل و مدیران عامل استانهای جمعیت هلال احمر برگزار شد.

 

ارتقای اعتماد عمومی به هلال‌احمر

دکتر کریم همتی، رئیس جمعیت هلال احمر در ابتدای این جلسه با تقدیر از تلاش های انجام شده در سال 99 گفت: حاشیه هایی که در سال 98 در جمعیت هلال احمر رقم خورد سبب شد تا مردم آزرده خاطر شوند اما امروز با صداقت و درستکاری، اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر بیشتر شده است و به همین واسطه توانسته ایم کارهای مثبتی را آغاز کنیم. امروز نیاز است تا تمامی رده های هلال احمر وظایف خود را به خوبی انجام دهند تا امورات محوله و اجرایی به خوبی پیش رود.

وی افزود: امروز نیاز است که مدیران استانی هلال احمر ارتباط خوبی را با استانداران برقرار کرده و ضمن حفظ استقلال، هم‌افزایی را در دستور کار خود قرار دهند. این امر کمک می کند تا در مواقع بحران در کنار سایر نیروهای استانی و به دور از حاشیه بتوان به مردم خدمت رسانی کرد. در زلزله سی سخت این هم افزایی سبب شد تا نیروهای هلال احمر به همراه استانداری در همان لحظات اولیه در مناطق زلزله زده حاضر و در مناطق بحرانی مستقر شوند و کارهای خوبی در همان ساعات اولیه انجام شد.

 

فعالیت هلال در عرصه مقابله با کرونا در کنار وزارت بهداشت

رئیس جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: هماهنگی با رده های ستادی و نزدیکی با سازمان امداد از جمله اتفاقات دیگری است که می تواند عملکرد هلال احمر را ارتقا دهد و به مدیریت بهتر بحران ها کمک کند. امروز خدمات رسانی هلال احمر تحت تاثیر کرونا قرار گرفته که همین امر سبب شد ماموریت های ما بیشتر شده و در کنار وزارت بهداشت، جمعیت هلال احمر نیز در این عرصه فعالیت کند.

همتی ادامه داد: فعالیت ما به قدری در این عرصه موثر بود که سران کشور و وزارت بهداشت از عملکرد هلال احمر در مقابله با کرونا تقدیر کرده این هم افزایی را موثر دانستند. فعالیت های ما علیه کرونا از ابتدای سال 99 با کنترل مبادی ورودی و خروجی شهرها آغاز و همه آنچه که به جمعیت هلال احمر مرتبط بود به خوبی انجام شد. این فعالیت ها در روزهای پایانی سال 99 نیز ادامه داشت و مبحث کنترل مرزهای ورودی کشور در سال جدید نیز به هلال احمر واگذار و این ماموریت بدون هیچگونه توقعی توسط مدیران استانی هلال احمر به خوبی انجام شد که جا دارد از اقدامات این نیروهای هلال احمر نیز تقدیر شود.

وی با اشاره به این که امروز پرسنل هلال احمر در مبادی مرزی در معرض ابتلا به کرونا هستند، اظهار کرد: امید است بتوانیم پس از جلسه ای که با وزارت بهداشت در دستور کار قرار گرفته، نیروهای امدادی مستقر در مبادی مرزی کشور را واکسینه کنیم تا با ایمنی بیشتری به خدمات رسانی بپردازند. امروز تعداد واکسن های موجود در کشور و گروه هدف با یکدیگر همخوانی ندارد به این علت که محدودیت های زیادی در مسیر وارد کردن واکسن به کشور وجود داشت.

 

تلاش و اقدامات هلال‌احمر برای واردات واکسن کرونا

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه با بیان اینکه 14 فروردین ماه مجوز واردات واکسن کرونا از سوی وزارت بهداشت به هلال احمر داده شد، افزود: اقدامات اولیه برای واردات واکسن کرونا به کشور انجام شده و تلاش ها در این عرصه ادامه دارد. در کنار این اقدامات، 400 هزار دز واکسن سینوفارم اهدا شده از سوی صلیب سرخ چین وارد کشور و به وزارت بهداشت تحویل داده شد که در قالب واکسیناسیون سراسری در کشور به گروه هدف خواهد رسید. رایزنی ها با کشورهای روسیه و چین ادامه دارد و با اتحادیه آسیا و اقیانوسیه نیز صحبت هایی انجام شده تا هر چه سریع‌تر مابقی واکسن های مورد نیاز تامین شود.

 

تشریح اقدامات هلال در زلزله بندر گناوه

رئیس جمعیت هلال احمر با تشریح جزئیات زلزله روز گذشته در استان بوشهر خاطرنشان کرد: در همان لحظات اولیه و با توجه به قدرت زلزله در همان لحظات اول مرکز عملیات اضطراری شکل گرفت و مساله مدیریت شد. این زلزله خسارات جانی نداشت و تعداد مصدومین نیز بسیار کم بود اما منطقه آسیب دیده و رصد منطقه از نزدیک در دستور کار قرار گرفت. این حضور به موقع و همکاری و در کنار مردم بودن خود می تواند بسیار موثر باشد. ما در کشور حادثه خیزی زندگی می کنیم و باید همواره در آمادگی کامل باشیم.

 

مانورهای ساعت صفر در سراسر کشور تا پایان خردادماه انجام ‌شود

همتی افزود: به منظور آمادگی کامل در مواجهه با حوادث، استان ها باید در ساعات غیرمعمول شبانه روز، مانورهای صفر لحظه ای را در دستور کار قرار دهند و تا پایان خردادماه تمام استان ها باید این کار را آغاز کنند. به دنبال یک طراحی بهتر در این عرصه هستیم. این مانورها به کارآیی بهتر در زمان بحران کمک خواهد کرد و کیفیت کار تیمی و بدون اطلاع قبلی را ارتقا می دهد. در راستای برگزاری بهتر این مانورها، تا روز دهم اردیبهشت ماه پذیرای پیشنهادات دوستان و همکاران هلال‌احمری هستیم.

رئیس جمیت هلال احمر با اشاره به مشکلات مالی این جمعیت گفت: در ماه های دی و بهمن این نگرانی وجود داشت که حتی در پرداخت حقوق پرسنل با مشکل مواجه شویم اما با مدیریت انجام شده، این مشکلات برطرف و مطالبات بیشتری از پرسنل پرداخت شد. این امر با همکاری حداکثری سازمان برنامه و بودجه صورت گرفت که تا 100 درصد تخصیص منابع را برای جمعیت هلال احمر محقق کرد و سبب شد تا پرداخت سایر کارانه ها به پرسنل هلال احمر نیز به صورت کامل در دستور کار قرار گیرد و در همین راستا حقوق فروردین ماه پرسنل نیز چند روز زودتر از پایان ماه پرداخت شد. پرداخت ها به امدادگران با نظم دهی به امور مالی نیز آغاز شده است و جذب از طریق آزمون ایثار نیز ادامه دارد.

 

برگزاری مراسم‌های هفته هلال با رعایت پروتکل‌های بهداشتی

همتی ادامه داد: در سال 99 اقدامات خوبی در راستای اورهال کردن بالگردها رقم خورد و به منظور ارتقای سطح کیفی امدادرسانی، خودروهای امدادی نیز برای مناطق محیطی کشور تامین شد. خرید خودرویی قابل توجهی در سال 99 صورت گرفت و آمبولانس های اهدایی به مناطق سیل زده نیز در سازمان امداد موجود است که در هفته هلال به مراکز اهدا خواهد شد. امید است که با رعایت تمامی پروتکل های کرونایی مراسمات هفته هلال به خوبی برگزار شود تا دستاوردهای این جمعیت به اطلاع مردم رسد. بازدیدهای استانی نیز در دستور کار خواهد بود.

وی با اشاره به کمک های مومنانه به نیازمندان در سال 99 تصریح کرد: در روزهای آتی نیز اقلام خوراکی مورد نیاز با هماهنگی معاونت بازرگانی وزارت صمت تهیه و در اختیار شهروندان نیازمند که توسط سازمان داوطلبان شناسایی شده اند، قرار خواهد گرفت. این مهم، اگر خیرین نیز وارد عمل شوند می تواند با کیفیت بهتری در تمامی استان ها انجام شود. باید از ظرفیت خیرین به بهترین شکل ممکن استفاده شود.

 

تقویت خانه‌های هلال در سال جاری

رئیس جمعیت هلال احمر در خصوص خانه های هلال در سطح کشور گفت: خانه های هلال جزو اولویت های کاری ماست و باید تا پایان دولت تعداد آن ها به 5000 خانه برسد. در هفته هلال نیز آن دسته از خانه های هلال که آماده بهره برداری است، افتتاح خواهد شد. تقویت خانه های هلال نیز مدنظر است و به آن توجه می شود.

همتی در پایان گفت: باید اهداف مقوله داوطلبی در هلال احمر تشریح شود تا برخی دچار سوءتفاهم نشوند. جمعیت هلال احمر برای هیچکسی سود ندارد و تنها منفعت آن انجام کارهای خوب و خدمات رسانی به مردم است. باید اهداف هلال احمر تبیین شود و از ظرفیت های نهفته آن به بهترین شکل استفاده شود. بزودی مجمع عمومی جمعیت هلال احمر با حضور اعضای جدید و به مدیریت دبیرکل برگزار خواهد شد.

 

تاکید دبیرکل هلال‌احمر بر گستردگی خدمات هلال در کشور

در ادامه این جلسه محمدحسن قوسیان مقدم، دبیرکل جمعیت هلال احمر گفت: فعالیت های جمعیت به قدری وسیع و دارای گستردگی زیادی است که حتی یک لحظه از شبانه روز نیز نمی توان دست روی دست گذاشت. تلاش های مدیریت جدید در یک سال اخیر سبب شده است تا اعتماد مردم به جمعیت هلال احمر بیشتر شود و در این عرصه تلاش های استان ها نیز بسیار موثر بوده است که در یک سال اخیر هر روزه درگیر امدادرسانی به شهروندان بوده و حتی یک روز از نوروز را تعطیل نبودند. امید است در سال جاری نیز این کارنامه درخشان تداوم داشته باشد. ضرورت دارد امروز این کارنامه قابل قبول به مردم نیز شناسانده شود.

 

تشریح برنامه‌های هفته هلال

مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر در جریان جلسه مدیران عامل جمعیت هلال احمر به جزئیات برنامه های جمعیت در هفته هلال احمر اشاره کرد و گفت: پیشنهادات سازمان ها و معاونت ها گرفته شده و جلساتی نیز برگزار شده است و با هم‌اندیشی، برنامه هفته هلال احمر سال 1400 تدوین شد.

روح الله استاک افزود: امسال شعار صلیب سرخ جهانی تحت عنوان توقف ناشدنی، شکست ناپذیر و مقایسه نشدنی است و بر این اساس بومی سازی صورت گرفت و شعار یک قرن خدمات داوطلبانه مقایسه نشدنی است.

استاک در مورد جزئیات بیشتر این هفته گفت: برای هر روز از هفته هلال احمر عنوانی تعیین شده است. هجدهم اردیبهشت ماه به خانه های هلال و آموزش همگانی اختصاص داده شده است. مهم ترین فعالیت در دوره مدیریت جدید هلال احمر خانه های هلال بوده است که یک دستاورد بزرگ است. دستآورد دولت یازدهم و دولت دوازدهم به صورت خاص می تواند همین خانه های هلال احمر باشد. عنوان این روز؛ خانه های هلال، جامعه تاب آور است.

مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر خاطرنشان کرد: روز نوزدهم اردیبهشت ماه تحت عنوان همدلی مهربانانه به جوانان اختصاص داده شده است. روز دوشنبه بیستم اردیبهشت ماه مختص سازمان امداد و نجات است که با شعار امدادگری، کاهش آلام بشری مراسم آن برگزار خواهد شد.  روز سه شنبه بیست و یکم اردیبهشت ماه نیز روز معاونت توانبخشی است که با عنوان سلامتی، پویایی و حرکت نام گذاری شده است. روز چهارشنبه، بیست و دوم اردیبهشت ماه، روز سازمان تدارکات پزشکی و شرکت های تولیدی تابعه است که عینا با شعار سال که توسط رهبر معظم انقلاب نام گذاری شده بود، از آن یاد شده است.

استاک ادامه داد: روز پنجشنبه با شعار ایثار به بررسی اقدامات هلال احمر در یک قرن گذشته پرداخته می شود و عنوان آن ایثار و ارزش ماندگار است. روز جمعه نیز با محوریت خانواده و با شعار خانواده بانشاط، جامعه سالم قرار است مراسم آن برگزار شود. در همین راستا نیز پوستری طراحی شده که با مفهوم شعار سال طراحی شده است و از جهان شمولی فعالیت های هلال احمر حکایت دارد.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر اظهار کرد: در هفته هلال و در نخستین روز آن اگر خانه های هلال آماده بهره برداری باشد، با حضور مسئولان دولتی این اتفاق مهم رقم خواهد خورد و در ادامه نیز تجدید پیمان با آرمان های امام خمینی (ره) صورت خواهد گرفت و از سامانه جامع آموزش همگانی نیز رونمایی خواهد شد و به صورت ویدئو کنفرانس نیز جلساتی در همین راستا برگزار خواهد شد. برنامه های جانبی نیز در این هفته برگزار خواهد شد که یکی از آنها نمایشگاه یک سال با کرونا، یک قرن با مردم است و به همت روابط عمومی جمعیت هلال احمر در سه نقطه پایتخت برگزار خواهد شد.

وی افزود: تمامی این برنامه ها با توجه به وضعیت کرونا برگزار خواهد شد و یکی از برنامه های مهم که بسته به شرایط کرونایی در این هفته در دستور کار قرار دارد اعزام کاروان های تسکین آلام بشری و سلامت به روستاهای دورافتاده و مناطق محروم است که می توان در این مناطق با اهدای بسته های غذایی به نیازمندان موثرتر واقع شود. اهدای ماسک به مراجعه کنندگان داروخانه ها و افتتاح پروژه های آماده بهره برداری از جمله برنامه های دیگر هفته هلال احمر است.

مدیرکل روابط عمومی و ارتباطات مردمی جمعیت هلال احمر تصریح کرد: دیدار با خانواده های شهدای ایثارگر و خانواده های همکاران متوفی با رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله اقدامات دیگر در این هفته است. رونمایی از کتاب همسران شهدای امداد و نجات، برگزاری مسابقه کتابخوانی و کوه پیمایی از جمله دیگر برنامه های مدون است. افتتاح پایگاه های هوایی، جاده ای و کوهستانی از جمله برنامه هایی است که در هفته هلال عملیاتی خواهد شد.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی