تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۳ فروردين ساعت ۹:۳۶ کد مطلب: 39358
 کاهش 50 درصدی حوادث و امداد رسانی‌های درگز در طرح نوروزی 97
رئیس جمعیت هلال احمر درگز گفت: از ابتدای طرح تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 50 درصدی حوادث و امداد رسانی‌ها را در 2 محور درگز به قوچان و درگز به کلات داشته‌ایم.
به گزارش ستاد خبری جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، محمد ابراهیمی در خصوص برنامه‌های جمعیت هلال احمر درگز در طرح نوروزی 97، اظهار کرد: در طرح نوروزی 97 درگز یک پایگاه ثابت با 7 نیرو به صورت روزانه و 35 نیرو در مجموع در کیلومتر 85 محور درگز-قوچان فعال است و در این پایگاه یک دستگاه خودروی آمبولانس، یک دستگاه ست نجات و یک دستگاه خودروی کمک‌دار سبک با تجهیزات امدادی کامل آماده خدمت‌رسانی در مواقع مورد نیاز است.
وی با بیان اینکه درگز جزو شهرهای کم‌حادثه استان است، افزود: درگز به نسبت دیگر شهرستان‌های استان جزو شهرستان‌های کم‌حادثه استان بوده و خوشبختانه با وجود آنکه این شهرستان در مسیر مرزی قرار گرفته است حوادث بسیار کمی داشته و رانندگان ضمن رعایت سرعت مطمئنه به توصیه‌های داده شده توجه کرده‌اند.
رئیس جمعیت هلال احمر درگز اضافه کرد: از ابتدای طرح تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش 50 درصدی حوادث و امداد رسانی‌ها را در 2 محور درگز به قوچان و درگز به کلات داشته‌ایم و مأموریت‌های طرح نوروزی 97 تا این لحظه شامل 2 مورد درمان سوختگی با مراجعه حضوری، 2 مورد شناسایی مفقودان در کوهستان و یک مورد تعویض پانسمان با مراجعه حضوری بوده است.
همکاری 16 امدادگر و نجاتگر در طرح نوروزی
علیرضا سودمند، مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر درگز، با بیان اینکه خوشبختانه درگز جزو شهرهای کم‌حادثه استان و کشور بوده است، افزود: برنامه‌های طرح نوروزی 97 حوزه امداد و نجات جمعیت هلال احمر درگز با مأموریت ویژه شب چهارشنبه‌سوری آغاز شد و بلافاصله نیز اجرای مأموریت‌های این بازه زمانی در دستور کار قرار گرفت و در این ایام روزانه 8 نیروی نجاتگر و امدادگر و در مجموع 16 نفر همکاری دارند.
وی اضافه کرد: از جمله تجهیزات موجود در حوزه امداد و نجات جمعیت هلال احمر درگز در طرح نوروزی 97 می‌توان به 2 دستگاه آمبولانس، یک ست نجات و یک خودروی کمک‌دار سبک اشاره کرد.
مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر درگز به برنامه‌های ویژه روز طبیعت اشاره کرد و گفت: در روزهای 12 و 13 فروردین پوشش ویژه امدادی در 3 منطقه ییلاقی درگز را با حضور 25 نجاتگر و امدادگر (15 آقا و 10 خانم) داریم و امدادرسانی با خودرو و موتورسیکلت امدادی را خواهیم داشت.
سودمند بیان کرد: درخواستمان از طبیعت‌گردان این است که ضمن توجه به هشدارها و توصیه‌های نیروهای امدادی که در قالب توزیع بیش از 5 هزار تراکت آموزشی بیان شده است، از اسکان، توقف و تردد در مکان‌های ناایمن و پرخطر پرهیز کنند.

حضور 15 نفر در 3 تیم سحاب در روز طبیعت
نرگس کاظمی، مسئول جوانان جمعیت هلال احمر درگز، با بیان اینکه در طرح نوروزی 97، روزانه 5 نیروی جوانان و در مجموع 10 نفر در بخش‌های سلامت، بهرفت، خیمه نماز، فضای دوستدار کودک و غیره همکاری دارند، گفت: روزانه بالغ بر یکهزار مراجعه‌کننده به بخش‌های مختلف کمپ جوانان جمعیت هلال احمر درگز داریم که بیشتر این افراد مخاطب بخش فضای دوستدار کودک هستند.
وی ضمن اشاره به صدور 45 کارت همیار هلال، افزود: در درگز تعداد 45 کودک 5 تا 7 سال در 2 مهدکودک هلال احمر توصیه‌ها و آموزش‌های لازم را فرا گرفتند تا در طول سفر به عنوان نماینده هلال احمر توصیه و تذکر لازم را به والدین خود در زمان رانندگی در شرایط‌ نامناسب همچون خستگی و خواب‌آلودگی داشته باشند و مانع از انجام این کار و بروز حوادث احتمالی شوند.
مسئول جوانان جمعیت هلال احمر درگز خاطرنشان کرد: برنامه شاخص این ایام در روزهای 12 و 13 فروردین است و در این 2 روز 15 نفر در 3 تیم سحاب درگز در 3 نقطه ییلاقی این شهرستان (هر نقطه 5 نفر) مستقر هستند.
فعالیت 12 نیروی داوطلب در طرح نوروزی
علی قلی‌‍نژاد، مسئول داوطلبان جمعیت هلال احمر درگز، گفت: در طرح نوروزی 97 درگز در حوزه داوطلبان برنامه‌های متعددی اجرا شد و در نخستین گام طرح فرشتگان رحمت اجرا شد و تعداد 100 بسته پوشاک و سبد غذایی به ارزش 10 میلیون تومان (هر بسته 100 هزار تومان) به 100 خانواده نیازمندی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی نبودند اهدا شد.
وی با بیان اینکه برنامه دیگر حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر درگز طرح نیابت بود، افزود: در قالب این طرح بیش از 100 سالمند و پدر و مادر شهید مورد تکریم قرار گرفتند و خدمات درمانی رایگان به آنها ارائه شد.
مسئول داوطلبان جمعیت هلال احمر درگز خاطرنشان کرد: در طرح نوروزی 97 روزانه 12 نیروی داوطلب شامل 8 پزشک، پیراپزشک و پرستار در حوزه امداد و نجات و 4 نفر در حوزه جوانان همکاری دارند و در مجموع 16 نفر در حوزه امداد و نجات و 8 نفر در حوزه جوانان همکاری دارند.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی