تاريخ: ۱۴۰۰ يکشنبه ۵ دي ساعت ۱۲:۰ کد مطلب: 67867
 دومین مانور سراسری خانه های هلال در خانه هلال روستای شیخوانلو شهرستان درگز اجرا شد

سرپرست جمعیت هلال احمر درگز از برگزاری دومین مانور سراسری خانه های هلال به مناسبت روز ایمنی در برابر زلزله و کاهش اثرات بلایای طبیعی در خانه های هلال روستای شیخوانلو خبر داد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر درگز ، علیرضا سودمند در حاشیه اجرای این مانور اظهار داشت: دومین مرحله تمرین سراسری پناهگیری و تخلیه اضطراری ویژه خانه های هلال با شعار ایران آماده به مناسبت ۵ دی سالروز زلزله بم و روز ایمنی در برابر زلزله ساعت ۱۰ صبح در خانه هلال روستای شیخوانلو برگزار شد.

وی بابیان اینکه ارتقای آمادگی عمومی برای مواجهه با اثرات زلزله از اهمیت ویژه ای برخوردار است، گفت: این مانور با حضور دهیار ، اهالی و دانش آموزان روستا ، اعضاجوانان ، داوطلبان و تیم توانا خواهران با شعار ایران آماده اجرا شد.

سودمند در ادامه افزود مربیان و اعضا تیم توانا طی هماهنگی قبلی با دهیار آموزش پناهگیری صحیح و خروج ایمن را با حضور در مسجد روستا به اهالی آموزش دادند .

سرپرست جمعیت هلال احمر درگز  با اشاره به اینکه تمرین پناهگیری و ایمنی، شامل دو مرحله پناه گیری صحیح و خروج از محل از برنامه های این مانور بوده است، عنوان کرد: در پایان نقاط ضعف و قوت تمرین مانور توسط مربی امداد شعبه  بیان و به سوالات اهای روستا و دانش آموزان پاسخ داده شد.

 

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی