تاريخ: ۱۴۰۲ پنج شنبه ۲۱ ارديبهشت ساعت ۱۲:۷ کد مطلب: 71618
 ایستگاه آخر سنجش آمادگی دادرسان درگز

علیرضا سودمند رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان درگز از برگزاری مرحله شهرستانی یازدهمین دوره مسابقات آماده طرح ملی دادرس خبر داد.

به گزارش روابط عمومی شهرستان درگز، علیرضا سودمند گفت: یازدهمین دوره مسابقات آماده(المپیاد مهارتهای امدادی دادرسان هلال احمر) در تاریخ های ۱۸ و ۱۹ اردیبهشت ماه در سالن ورزشی معلم همزمان با هفته گرامیداشت هلال احمر در دو بخش پسران و دختران در شهرستان برگزار گردید.‌‌‌

وی افزود: در این مرحله تعداد پنج مدرسه پسرانه و هفت مدرسه دخترانه در دو بخش کتبی و عملی شامل ارزیابی اولیه، احیای قلبی ریوی، حمل مصدوم و پناهگیری و خروج ایمن با یکدیگر به رقابت پرداختند.

سودمند بیان کرد: این المپیاد مورد ارزیابی رئیس آموزش و پرورش به همراه رئیس بازرسی و عملکرد و رئیس حراست آموزش و پرورش درگز قرار گرفت.

رئیس جمعیت هلال احمر گفت: طی بازدید، مسئولین ضمن نظارت بر نحوه برگزاری المپیاد سوالات متعددی را از داوران و دانش آموزان در خصوص نحوه آموزش و چگونگی انجام امدادرسانی ها پرسیدند.

سودمند در ادامه افزود: افزایش سطح ایمنی وکاهش خطر پذیری مدارس کشور با تکیه بر تربیت تیم های دانش آموزی آماده برای مقابله با حوادث و توسعه و ترویج ظرفیت های خود امدادی در بین دانش اموزان آموزش دیده و توانمند و برخورداری از مهارتهای کارگروهی را از اهداف این مسابقات آماده عنوان کرد

رئیس جمعیت هلال احمر درگز در انتها بیان کرد : از بین ۱۲ تیم شرکت کننده در مسابقات به ترتیب در بخش دختران آموزشگاه نمونه دولتی فضیلت ،طالقانی و حجاب و در بخش پسران آموزشگاه نمونه دولتی بوستان، شهید باهنر و ولیعصر (عج) حائز مقام اول تا سوم شدند و تیم حائز مقام اول انشالله به مرحله استانی اعزام می گردند‌.

 

 

 

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی