پربیننده‌ترین ها
گفتگو
مانور زلزله و ایمنی مدارس در رشتخوار برگزار شد
۱۳۹۴/۹/۱۲

امداد رسانی پایگاه امداد و نجات شهیدرسولی به حادثه محوررشتخوار به تربت حیدریه
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان رشتخوار از امداد رسانی پایگاه امداد و نجات شهیدرسولی به حادثه کامیون باسواری پژوپارس درکیلومتر65محوررشتخوار به تربت حیریه خبرداد.
۱۳۹۴/۵/۲۱
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۳ فروردين ساعت ۹:۵۳ کد مطلب: 39360
 فعالیت 2 گروه ویژه در مناطق کوهستانی رشتخوار در روز طبیعت
رئیس جمعیت هلال احمر رشتخوار گفت: در روز طبیعت 2 گروه ویژه با 16 امدادگر و نجاتگر در مناطق کوهستانی رشتخوار فعال شده است.
به گزارش ستاد خبری جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، ابراهیم رضازاده در خصوص برنامه‌های جمعیت هلال احمر رشتخوار در طرح نوروزی 97، اظهار کرد: شروع برنامه‌های طرح نوروزی 97 رشتخوار اجرای طرح فرشتگان رحمت بود و در قالب این طرح 40 بسته سبد غذایی شامل مواد غذایی، شیرینی، شکلات و میوه به ارزش 6 میلیون تومان (هر بسته 150 هزار تومان) در اختیار محرومانی که تحت پوشش نبودند قرار گرفت.
وی افزود: در حوزه جوانان در ورودی شهر یک چادر جوانان و خیمه نماز برپا شد و روزانه 2 نفر و در مجموع 4 نفر در این بخش در طول طرح فعال هستند.
رئیس جمعیت هلال احمر رشتخوار با بیان اینکه در حوزه امداد و نجات 2 پایگاه ثابت و موقت در طرح نوروزی 97 فعال است، خاطرنشان کرد: پایگاه ثابت در سه راه بازفر (شهید رسولی) و موقت در کانکس سیار در سه راه جنگل واقع شده است و روزانه 2 دستگاه آمبولانس، یک دستگاه ست نجات و یک خودروی تدارکات فعال است.
رضازاده خواستار افزایش تجهیزات امدادی شد و اضافه کرد: در محور رشتخوار به خواف و تربت حیدریه حوادث زیادی داشته‌ایم و عمده حوادث به دلیل سرعت بالا، خواب‌آلودگی و واژگونی بوده که یکی از عمده‌ترین دلایل آن دو طرفه بودن جاده بوده است و از فرماندار و نماینده مجلس درخواست داشتیم که پیگیری لازم را داشته باشد.
رئیس جمعیت هلال احمر رشتخوار با اشاره به مأموریت ویژه روز طبیعت، گفت: در روز طبیعت 2 گروه ویژه با 16 امدادگر و نجاتگر در مناطق کوهستانی رشتخوار فعال شده و برگه‌های راهنمایی در این مناطق عرضه می‌شود و درخواست ما از طبیعت‌گردان این است که در مناطق ناایمن اسکان و تردد نداشته باشند و نهایت توجه را به توصیه‌ها و هشدارهای نیروهای امدادی داشته باشند.

رشتخوار جزء شهرهای پرحادثه استان است
سیدعلی حسین‌زاده، مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر رشتخوار، با بیان اینکه متاسفانه رشتخوار جزو شهرهای پرحادثه استان بوده است، افزود: عمده حوادث مربوط به واژگونی بوده که عامل اصلی آن خواب‌آلودگی رانندگان است و در این جاده دو طرفه تصادف‌های زنجیره‌ای و برخوردهای رخ به رخ زیادی داشته‌ایم.
وی بیان کرد: این مسیر به علت اینکه در راه ترانزیتی قرار گرفته جزو مسیرهای پرتردد استان است و از رانندگان درخواست رانندگی در نهایت دقت و ایمنی را داریم.
مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر رشتخوار خاطرنشان کرد: در حوزه امداد و نجات روزانه 10 نفر و در مجموع 80 نفر در طرح نوروزی 97 همکاری دارند.
حسین‌زاده اضافه کرد: مأموریت ویژه کنونی به مناسبت روز طبیعت بوده و درخواستمان از طبیعت‌گردان این است که ضمن توجه به هشدارها و توصیه‌های نیروهای امدادی که در قالب توزیع بیش از 5 هزار تراکت آموزشی بیان شده است، از اسکان، توقف و تردد در مکان‌های ناایمن و پرخطر پرهیز کنند.

مراجعه روزانه 1000 نفر به پایگاه‌های جوانان
اکرم قاینی، مسئول امور جوانان جمعیت هلال احمر رشتخوار، با بیان اینکه در طرح نوروزی 97، روزانه 3 نیروی جوانان و در مجموع 6 نفر در بخش‌های سلامت، بهرفت، خیمه نماز، فضای دوستدار کودک و غیره همکاری دارند، گفت: روزانه بالغ بر یکهزار مراجعه‌کننده به بخش‌های مختلف کمپ جوانان جمعیت هلال احمر رشتخوار داریم که بیشتر این افراد مخاطب بخش فضای دوستدار کودک هستند.
وی ضمن اشاره به صدور 130 کارت همیار هلال، افزود: در رشتخوار تعداد 130 کودک 6 مهدکودک توصیه‌ها و آموزش‌های لازم را فرا گرفتند تا در طول سفر به عنوان نماینده هلال احمر توصیه و تذکر لازم را به والدین خود در زمان رانندگی در شرایط‌ نامناسب همچون خستگی و خواب‌آلودگی داشته باشند و مانع از انجام این کار و بروز حوادث احتمالی شوند.
مسئول جوانان جمعیت هلال احمر رشتخوار خاطرنشان کرد: در کمپین «نه به تصادفات جاده‌ای» برنامه‌های قابل توجهی اجرا شد و عموم مسافران با حوادثی که ممکن است در طول مسیر با آن مواجه شوند آشنا شدند و همین آشنایی سبب رانندگی ایمن و سفرهای بی‌حادثه شده است و با وجود آنکه همچنان جزو نقاط پرحادثه استان هستیم، اما کاهش قابل توجهی نسبت به نوروزهای سال‌های قبل داشته‌ایم.

توسعه کاروان های سلامت
فهیمه یپرم، مسئول داوطلبان جمعیت هلال احمر رشتخوار، گفت: در طرح نوروزی 97 رشتخوار در حوزه داوطلبان برنامه‌های متعددی اجرا شد و در نخستین گام طرح فرشتگان رحمت اجرا شد و تعداد 50 بسته پوشاک و سبد غذایی به ارزش 10 میلیون تومان (هر بسته 200 هزار تومان) به 50 خانواده نیازمندی که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی نبودند اهدا شد.
وی با بیان اینکه برنامه دیگر حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمر رشتخوار طرح نیابت بود، افزود: در قالب این طرح بیش از 50 سالمند و پدر و مادر شهید مورد تکریم قرار گرفتند و خدمات درمانی رایگان به آنها ارائه شد.
مسئول داوطلبان جمعیت هلال احمر رشتخوار خاطرنشان کرد: در طرح نوروزی 97 روزانه 14 نیروی داوطلب جمعیت هلال احمر رشتخوار شامل 10 پزشک، پیراپزشک و پرستار در حوزه امداد و نجات و 4 نفر در حوزه جوانان همکاری دارند و در مجموع 20 نفر در حوزه امداد و نجات و 8 نفر در حوزه جوانان همکاری دارند و مهمترین برنامه پیش رو هم توسعه کاروان‌های سلامت در سال جاری است.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی