پربیننده‌ترین ها
گفتگو
مانور زلزله و ایمنی مدارس در رشتخوار برگزار شد
۱۳۹۴/۹/۱۲

امداد رسانی پایگاه امداد و نجات شهیدرسولی به حادثه محوررشتخوار به تربت حیدریه
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان رشتخوار از امداد رسانی پایگاه امداد و نجات شهیدرسولی به حادثه کامیون باسواری پژوپارس درکیلومتر65محوررشتخوار به تربت حیریه خبرداد.
۱۳۹۴/۵/۲۱
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۳۹۷ دوشنبه ۱۲ شهريور ساعت ۱۱:۱۵ کد مطلب: 42887
به مناسبت هفته دولت انجام شد:
 افتتاح 3 پروژه عمرانی امدادی وآموزشی در هلال احمر خراسان رضوی
همزمان با ایام هفته دولت و با حضور معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی جمعیت هلال احمر ، سه پروژه عمرانی امدادی ، آموزشی و اداری در خراسان رضوی به بهره برداری رسید.
به گزارش روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی ، ساختمان اداری مجتمع آموزشی و امدادی هلال احمر سبزواردر 438 متر مربع ، مرکز پاسخگویی اضطراری حوادث هلال احمر رشتخوار در 126 متر مربع و همچنین سالن کنفرانس زنده‌یاد مرحوم بیژن دفتری پدرامداد ونجات کشور با ظرفیت 75 نفر امروز و با حضور دکتر بهرام غیبی معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی هلال احمر کشور دراستان خراسان رضوی افتتاح شد.
معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی هلال احمر کشور امروز در آیین افتتاح سالن کنفرانس مرحوم دفتری در مشهد گفت: در این هفته و دهه فجر حدود 150 پروژه در سطح کشور افتتاح می شود و تمامی این پروژه ها در راستای فعالیتهای امدادی و بشر دوستانه است.
وی با اشاره به صرف هزینه ای معادل چهار میلیارد و930 میلیون ریال برای مجتمع آموزشی و امدادی سبزوار ،افزود: در کشور ما حوادث و بحران ها هر لحظه امکان وقوع دارد پس باید همیشه برای رویارویی آنها آماده باشیم و در واقع هر هزینه ای که در هلال احمر انجام می شود ، سرمایه‌گذاری برای روزهای سخت و بحران‌های احتمالی است که باید از آن به تدبیر گذر کرد.
دکتر غیبی ضمن ابراز امتنان از فرمانداران شهرستانهای سبزوار و رشتخوار، جمعیت هلال احمررا نهادی غیرانتفاعی خواند وگفت: این جمعیت حدود 100 سال است که در کنار دولت‌های مختلف در حوادث و بحران‌‎ها ایفای نقش می کند و با حضور افراد توانمند و باتجربه است که می توان در حوادث و بلایا خدمات را در کمترین زمان و به بهترین شکل انجام داد..
وی با اشاره به برنامه‌ریزی انجام شده برای افتتاح انبار امدادی هلال احمر رشتخوار در دهه فجر امسال، اظهار کرد: در حال حاضر، یک میلیارد و714 میلیون ریال برای ساخت مرکز پاسخگویی اضطراری هلال احمر رشتخوار سرمایه گذاری وهزینه شده است و باید زیرساخت‌های امدادی را قبل از وقوع حوادث فراهم آورد تا با رویکرد پیشگیرانه بتوانیم در زمان بحران پاسخگو باشیم.
معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی هلال احمر همچنین خاطرنشان کرد: مشهد مقدس با وجود مضجع شریف رضوی متعلق به همه کشور است و به عنوان پایتخت معنوی ایران اسلامی همه ساله مراسم بسیاری دراین کلان‌‎شهر مذهبی جهان برگزار می شود و لذا سالن مرحوم دفتری با هزینه شش میلیارد و 500 میلیون ریال و ظرفیت میزبانی از 75 تا 110نفر در میدان 10 دی مشهد جزء سرمایه های جمعیت هلال احمر محسوب می شود که به بهره‌برداری رسید.
همچنین مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی نیز ضمن تبریک ولادت امام موسی کاظم(ع) در آئین افتتاح ساختمان اداری ، آموزشی و فرهنگی جمعیت هلال احمر سبزوار گفت: این مجتمع در بهترین موقعیت این شهر و در نزدیکی دانشگاه پیام نور ودانشگاه آزاد واقع شده است و می‌تواند خدمات امدادی و آموزشی را هرچه بهتر وموثر تر از طریق ارتباط با دانشگاه در اختیار جوانان قراردهد.
دکتر سید مجتبی احمدی، در مراسم افتتاحیه مرکز پاسخگویی اضطراری هلال احمر رشتخوار نیز تاکید کرد: پاسخگویی موثر و بهینه در حوادث باید در کمترین زمان ممکن انجام شود تا پیامدهای آن به حداقل برسد وامیدواریم با راه اندازی این مرکز بتوانیم خدمات امدادی را به بهترین نحو ممکن به مردم ارائه دهیم.
وی در مراسم افتتاح سالن مرحوم بیژن دفتری نیز گفت: استاد فقید بیژن دفتری زحمات زیادی را برای امداد و نجات مردم در حوادث متحمل شده و یاد و خاطره خدمات بشردوستانه ایشان در هلال احمر کشور فراموش نشدنی است.
مدیرعامل هلال احمر خراسان رضوی با اشاره به نقش مرحوم دفتری در تدوین قوانین امداد ونجات کشور افزود: نامگذاری این سالن به نام این استاد فقید مرحوم دفتری به نشانه قدردشناسی از زحمات و یک عمر مجاهدت او و زنده بودن مسیر خدمت در این عرصه انجام شد.
شایان ذکر است در مراسم هفته دولت علاوه بر معاون توسعه منابع انسانی وپشتیبانی آقایان مجتبی ابراهیمی آشتیانی مدیرکل ارزیابی عملکرد وپاسخگویی به شکایات و مهندس هوتن والی نژاد مدیرکل عمرانی جمعیت هلال احمر نیز حضور داشتند.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی