پربیننده‌ترین ها
گفتگو
مانور زلزله و ایمنی مدارس در رشتخوار برگزار شد
۱۳۹۴/۹/۱۲

امداد رسانی پایگاه امداد و نجات شهیدرسولی به حادثه محوررشتخوار به تربت حیدریه
رئیس جمعیت هلال احمر شهرستان رشتخوار از امداد رسانی پایگاه امداد و نجات شهیدرسولی به حادثه کامیون باسواری پژوپارس درکیلومتر65محوررشتخوار به تربت حیریه خبرداد.
۱۳۹۴/۵/۲۱
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۴۰۰ شنبه ۲۵ ارديبهشت ساعت ۱۳:۲۳ کد مطلب: 64978
برگزاری مانور توان افزایی نجاتگران شعبه رشتخوار:
 برگزاری مانور توان افزایی نجاتگران شعبه رشتخوار


برگزاری مانور توان افزایی نجاتگران شعبه رشتخوار
در سومین روز از بزرگداشت هفته هلال احمر ، مانور توان افزایی با موضوع اسکان اضطراری و چادر زنی با حضور رئیس شعبه ، مسئول واحد امداد و نجات و نجاتگران داوطلب در محل پایگاه جاده ای شهید رسولی برگزار شد

جمعیت هلال احمر رشتخوار  با برگزاری یک برنامه توان افزایی در ماه مبارک رمضان با حضور امداد گران و نجاتگران عضو جمعیت هلال احمر اقدام به یادگیری مسایل امدادی نمودند.
سید علی حسین زاده رئیس جمعیت هلال احمر رشتخوار گفت :شهرستان
رشتخوار با توجه به قرارگرفتن در موقعیت جغرافیایی خاص همه ساله شاهد حوادث مختلف طبیعی و انسان ساخت ازجمله سیلاب و زلزله می باشد که گاهاً باعث ایجاد خسارات مالی و جانی نیز گردیده است .

وی افزود امروزه در جوامع پیشرفته برموضوع پیشگیری از وقوع حوادث یا کاهش اثر آسیب حوادث ، تاکید فراوانی می نمایند که این امر مستلزم برنامه ریزی های مدون و علمی با پشتوانه حمایت بی چون و چرای نهاد های قانونگذار و دولت ها می باشد .

حسین زاده ادامه داد :یکی از مراحل بسیار مهم در چرخه مدیریت بحران آمادگی می باشد .

آمادگی خود از مولفه های بسیار مهمی از جمله برنامه ریزی ، وجود تجهیزات مناسب ، آموزش های محوری،  تمرین و مانور و...  تشکیل شده است که نقصان و یا عدم وجود برنامه و مکانیسم اجرای مناسب برای هرکدام از مولفه ها می تواند باعث اختلال در روند آمادگی گردد.

اجرای برنامه های توان افزایی این امکان را میسر می سازد تا نیروهای عملیاتی در کنار یکدیگر و در شرایطی شبیه به حوادث اقدام به تمرین و تقویت کار گروهی خود نمایند.

در همین راستا جمعیت هلال احمر رشتخوار با برگزاری یک برنامه توان افزایی در ماه مبارک رمضان با حضور امداد گران و نجاتگران عضو جمعیت هلال احمر اقدام به بازآموزی و تمرین مسایل امدادی نموده اند.

 

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی