تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۵ شهريور ساعت ۹:۳۴ کد مطلب: 48973
در سومین روز هفته دولت؛:
 عملیات کلنگ زنی پایگاه امداد و نجات جاده ای هلال احمرشهدای گرماب

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر تربت حیدریه، سید مجتبی احمدی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در آئین کلنگ زنی این پروژه به حادثه نوروز ۹۳ در محور تربت حیدریه- مشهد اشاره کرد و افزود: در این سال بارش برف حدود ۱۷ هزار مسافر را در این نقطه گرفتار کرد که در نهایت با حضور به موقع مسوولان وقت این حادثه مدیریت شد.

وی افزود: این اتفاق باعث شد تا احداث دومین پایگاه امداد و نجات جاده ای ثابت هلال احمر تربت حیدریه در منطقه گرماب تصویب شود و امروز با کمک اهالی روستا و خیرین نیک اندیش شاهد آغاز عملیات اجرایی این پروژه ضروری بایشم.

احمدی خاطر نشان کرد: پایگاه امداد و نجات جاده ای شهدای گرماب در زمینی به مساحت ۳ هزار متر مربع و زیربنای ۲۳۰ متر از محل صرفه جویی اعتبارات استانی که قرار است اعتبار اولیه ساخت آن توسط خانواده خیر نیک اندیش، محمدی به مبلغ ۱۵۰ میلیون تومان پرداخت شود ساخته خواهد شد

علی رستمی فرماندار شهرستان در آیین کلنگ زنی این پروژه گفت:این پایگاه امداد و نجات جاده ای که از ضروریات محور تربت حیدریه به مشهد بشمار می رود در زمینی به مساحت ۳ هزار متر و زیر بنای ۲۳۰ متر و اعتبار ۱۱میلیارد ریال ساخته می شود.

وی با اشاره به نیاز این بخش از جاده به احداث پایگاه امداد و نجات جاده ای گفت: حجم بالای تردد در این محور مواصلاتی، نیاز مضاعفی را برای احداث پایگاه امداد جاده ای و پوشش حوادث ترافیکی از سوی جمعیت هلال احمر با توجه به نقش آنان در امدادرسانی به مصدومان حوادث جاده ای احساس می شود.

رستمی با اشاره به اینکه جمعیت هلال احمر شهرستان در تمامی صحنه ها حضور پر رنگ و موثر دارد،خواستار تسریع در راه اندازی و تجهیز کامل این مرکز شد و گفت:احداث این بنا محلی امن و مجهز در سطح این محور استراتژیک است  که می تواند هنگام وقوع انواع حوادث، عملیات امداد و نجات را تسریع ،کنترل و هدایت کند


 

 

 

 

 

 

 

 

 
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی