تاريخ: ۱۳۹۸ شنبه ۲۱ دي ساعت ۹:۳۲ کد مطلب: 53422
 چهار هزار و 620 نفر در جاده مشهد- تربت حیدریه اسکان داده شدند

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت: طی شب گذشته بر اثر شدت بارش برف در جاده مشهد به تربت حیدریه و برعکس چهار هزار و 620 نفر به صورت اضطراری اسکان داده شدند.

دکتر سید مجتبی احمدی افزود: شب گذشته در پی تماس با مرکز کنترل و هماهنگی عملیات جمعیت هلال احمر خراسان رضوی (EOC)،  شهرستان تربت حیدریه ، دو پایگاه بین شهری کامه و گرماب و 8 تیم امداد از محل شعبه و 3 تیم از مشهد به امدادرسانی افراد گرفتار در برف و کولاک شتافتند.

وی ادامه داد : به دنبال مسدود شدن مسیر رفت و برگشت جاده تربت حیدریه به مشهد تعداد 3 هزارو 450 نفر در این محور گرفتار شدند که تا ساعت 7 صبح امروز این تعداد به 4 هزارو 620 نفر افزایش یافت

وی اضافه کرد: ۴۵۰ نفر از این افراد در شهر تربت‌حیدریه و سایر مسافران گرفتار در برف در جاده تربت حیدریه به مشهد در مدارس، مساجد و سالن های ورزشی شهر رباط سنگ و هچنین تعدادی از این افراد نیز در روستاهای کامه سفلی و علیا، کسکک و تروسک اسکان داده شدند.

احمدی افزود: در این امداد رسانی بالغ بر 2000 تخته پتو 500 بسته خرما و .... در بین مسافران توزیع گردید .

وی ادامه داد:تمامی نیروهای امدادی هلال احمر در پی اعلام پیش‌بینی اداره کل هواشناسی استان مبنی بر آغاز بارش برف در استان از صبح جمعه در حالت آماده باش قرار دارند.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان رضوی گفت:  این عملیات از ساعت 19 شب گذشته آغاز و تا 7 صبح امروز ادامه داشت

همچنین با توجه به ورود سامانه بارشی به استان و شروع بارش ها به صورت برف و باران در تمام محورهای استان، شهرستانهای تربت حیدریه، کاشمر، گناباد و مشهد در محورهای مواصلاتی به مشهد مقدس درگیر برف و کولاک شدند که از شب گذشته تاصبح امروز  این نجاتگران و امدادگران این شعب 1008خودروی گرفتار در برف و کولاک را امدادرسانی کردند

شایان ذکر است بارش برف و باران در خراسان رضوی از عصر روز جمعه در خراسان رضوی آغاز شد و طبق پیش‌بینی های اداره کل هواشناسی استان تا پایان روز دوشنبه هفته جاری ادامه دارد.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی