تاريخ: ۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۵ دي ساعت ۱۱:۲ کد مطلب: 53473
 امدادرسانی به بیش از ۲هزار نفر/انتقال مادران باردار/ نجات خانواده ۵نفره از مرگ حتمی

 

معاون مدیرعامل  و رییس جمعیت هلال احمر تربت حیدریه گفت: در پی برف و کولاک اخیر در جاده های مواصلاتی این شهرستان، طی 72 ساعت گذشته نیروهای جمعیت هلال احمر به ۲هزار نفر امدادرسانی کردند.

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر تربت حیدریه؛سعید فکوری اظهار کرد: نیروهای جمعیت هلال احمر شهرستان با توجه به شرایط آب و هوایی در محورهای مواصلاتی، با استفاده از ظرفیت۶۶ نجاتگر داوطلب و پرسنل و با کمک ۱۰دستگاه خودروی امدادی اعم از آمبولانس،خودروی نجات و خودروهای عملیاتی شعبه اقدام به امدادرسانی نمودند.

وی با اشاره به اقدامات صورت گرفته در برف و کولاک اخیر، افزود: طی ۷۲ساعت  گذشته بیش از ۵هزار نفر در سطح شهرستان با کمک دستگاهای خدمات رسان اسکان اضطراری شدند که در بین آنان ۲۳۰۰تخته پتو و۴۰۰بسته غذای اضطراری توزیع گردید و ۲۷۰ دستگاه خودرو گرفتار در برف رهاسازی و به ۲هزار نفر امدادرسانی شد.

فکوری در ادامه از انتقال دو خانم باردار توسط نجاتگران هلال‌احمر خبرداد و گفت :در پی بارش شدید برف و مسدود شدن مسیر های ارتباطی طی تماس مرکز اورژانس مبنی بر نیاز دو خانم باردار در روستای نسر تیم امداد و نجات گرماب به محل اعزام شدند که پس از طی مسافت در برف و کولاک  شدید به محل مورد نظر رسیدند و دو خانم باردار را  به مراکز درمانی رباط سنگ و مرکز درمانی نهم دی منتقل کردند.

 

معاون مدیرعامل درباره  عملیات نجات خانواده گرفتار در ارتفاعات روستای رزگ بیان کرد: طی اعلام بخشداری بایگ مبنی بر گرفتار شدن خانواده ۵نفره در دامداری در دامنه ارتفاعات روستای رزگ تیم امداد و نجات کوهستان بهمراه یک  تیم پشتیبان به محل اعزام شدند که پس از  تلاش ۲۶ساعته به همراه افراد محلی توانستند به افراد مورد نظر دسترسی پیدا کنند و آنان را از مرگ حتمی نجات دهند.

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی