پربیننده‌ترین ها
گفتگو
اوقات شرعی

تاريخ: ۱۴۰۰ دوشنبه ۱۵ آذر ساعت ۷:۵۹ کد مطلب: 67671
 برگزاری دوره تخصصی جست و جو و نجات در حوادث حمل و نقل جاده‌ای در تربت‌ حیدریه


به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر تربت حیدریه سعید فکوری گفت: این دوره از دوم آذرماه ماه سال جاری آغاز و به مدت یک هفته برای ۲۶ نجاتگر هلال احمر در این شهرستان برگزار شد.


وی افزایش توان عملیاتی امدادگران در حوادث جاده ای و ارتقای اطلاعات علمی نیروها را از جمله اهداف برگزاری این دوره دانست و گفت: شرکت کنندگان این دوره با مباحثی از جمله شرح وظایف و مسئولیت های نجاتگران، آمادگی قبل از عملیات و هماهنگی با دیگر ارگان های دخیل در عملیات و کارگاههای عملیاتی رها سازی مصدومان تصادفات جاده ای با استفاده از تجهیزات خودروهای ست نجات آشنا شدند.

 رئیس هلال احمر تربت حیدریه گفت:مبانی و پایه های جست و جو و نجات، مدیریت صحنه، جست وجو و روش‌های دسترسی به مصدوم، رهاسازی و حمل مصدوم، تریاژ و خدمات فوریت های پزشکی از دیگر محورهای این دوره بود.

فکوری گفت: همچنین در این دوره شرکت کنندگان مباحث آشنایی با تجهیزات آمبولانس و نحوه کاربری آنها، آشنایی با خودروی نجات و تجهیزات آن، کاربری کارگاه‌های نجات در جاده،آشنا شدند.

وی با بیان اینکه آموزش یکی از ارکان اساسی در تربیت نیروی انسانی متخصص است، گفت: دوره پایه جست و جو و نجات در حوادث حمل و نقل، آموزش هایی برای تربیت نیروهای متخصص در راستای پوشش حوادث احتمالی را ارائه میدهد.

فکوری گفت: به شرکت کنندگانی که در آزمون کتبی و عملی دوره امتیاز لازم را کسب کردند، گواهینامه معتبر اعطا می شود.

رئیس هلال احمر تربت حیدریه گفت: همچنین گواهی این دوره آموزشی درکسب امتیاز و ارتقای درجه امدادگران و نجاتگران اثرگذار و مهم خواهد بود.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی