امروز: ۱۴۰۳/۴/۲۳تاريخ: ۱۳۹۸ سه شنبه ۱۸ تير ساعت ۱۳:۳۷ کد مطلب: 47511
 کارگاه سم شناسی ویژه بانوان جمعیت هلال احمر برگزار شد

کارگاه سم شناسی ویژه بانوان جمعیت هلال احمر برگزار شد

کارگاه علمی آموزشی سم شناسی ویژه بانوان در سالن زنده یاد حسینی مرکز آموزش‌های تخصصی امداد و نجات هلال احمر خراسان رضوی در مشهد برگزار شد

به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، این نشست آموزشی با موضوع سم شناسی و انوع سموم در لوازم آرایشی و انواع سرطان پوست به مدت 6 ساعت و با حضور تعداد 38 نفراز بانوان جمعیت هلال احمر استان و هلال احمر مشهد برگزار شد.

دکترمهدی بی همتا، پژوهشگر و مدرس این دوره در این جلسه هشدار داد: سرب و آلومینیوم موجود در لوازم آرایشی عوارضی بسیاری از جمله آلزایمر می تواند داشته باشد.

وی اضافه کرد : عدم استفاده از کرم‌های ضد آفتاب می تواند تا حد زیادی باعث جلوگیری از آفتاب سوختگی و سرطان پوست شود

وی به انواع لکه ها در پوست افراد اشاره کرد و گفت: بعضی از لکه ها مرزمشخص ندارند ، برخی رنگهای مختلف دارند و نوع دیگری از خال ها، دارای خارش و خونریزی است که اگر در صورت رویت لکه ها و خالها به این اشکال باید سریعا به پزشک متخصص پوست مراجعه کرد .

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: سه نوع سرطان در بانوان شایع است که با آزمایش های پاپ اسمیر ، سونوگرافی پستان و کلونوسکوپی  ، بموقع میتوان از پیشرفت آن جلوگیری کرد.

بی همتا اظهار کرد : استفاده از لوازم آرایش بیش از دوبار در روز ممکن است دارای عوارض بوده و خطر ابتلا به بیماریهای پوستی و حتی سرطان را بیشتر می کند.

حجت الاسلام و المسلمین درفشان از اساتید پاسخگویی به سوالات شرعی حرم مطهر امام رضا(ع) نیز مدرس دیگر این دوره بودند که در ابتدا به تشریح انواع جنگها پرداخت و گفت: در جهان انواع جنگها را اعم از نظامی ، اقتصادی و فرهنگی شاهدیم که این آخرین نوع جنگ به مراتب بیش از جنگ نظامی خسارت بر جای گذاشته است.

این کارشناس مذهبی به احکام وضو و غسل با وجود تتو ، خالکوبی و ناخن مصنوعی نیز اشاره کرد و گفت : طبق فتوای مراجع عظام، وضو و غسل افرادی که ناخن مصنوعی دارند دچار اشکال است و وضو و غسل فردی که مژه مصنوعی دارد باطل است.

به گفته وی همچنین وضو و غسل فردی با  تتوی ابرو در صورت آسیب به بدن حرام بوده ولی وضو و غسل صحیح است.

شایان ذکر است این نشست به همت امور بانوان و خانواده جمعیت هلال احمر استان و با همکاری معاونت آموزش و پژوهش و نیز دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر خراسان رضوی برگزار شد.

 

 

ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی