امروز: ۱۴۰۳/۱/۲۹تاريخ: ۱۴۰۰ شنبه ۱۲ تير ساعت ۱۱:۵۸ کد مطلب: 65429
 برگزاری نشست هم‌اندیشی نمایندگان امور زنان شعب هلال احمر خراسان رضوی

 
 نشست هم اندیشی کارشناسان امور بانوان شعب هلال احمر استان خراسان رضوی به همت دفتر امور زنان استان خراسان رضوی در مرکز آموزشهای تخصصی جمعیت هلال احمر استان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی ، جلسه هم اندیشی بانوان هلال احمر استان خراسان رضوی به منظور بررسی و بیان چالش ها در حوزه زنان و تبیین برنامه های ابلاغی، با حضور حجت الاسلام و المسلمین اسدالله اسدی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر خراسان رضوی، علیرضا معین زاده معاون امور جوانان، مریم یوسفی معاون آموزش و پژوهش و کارشناسان امور بانوان در شعب استان در مرکز آموزشهای تخصصی جمعیت هلال احمر خراسان رضوی در پایتخت معنوی ایران اسلامی برگزار شد.
حجت‌الاسلام و المسلمین اسدالله اسدی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر خراسان رضوی در این جلسه با اشاره به اهمیت امر ازدواج و تشکیل خانواده و آسان گرفتن در امر ازدواج اظهار کرد: خانواده مقدس ترین نهاد اجتماعی است و مدنیت و پیشرفت های بشر زیر چتر خانواده شکل می‌گیرد.
 وی با تشریح ۸ گام ضروری برای تشکیل و تحکیم بنیان خانواده از دیدگاه قرآن کریم افزود: مهمترین معیار تنظیم یک خانواده معنویت گرایی شامل محبت، عشق، خشم، تلاش و مواردی مانند آن است که همه زوایای زندگی را متحول می کند.
حجت الاسلام والمسلمین اسدی، پرهیز از منیت، خودخواهی و لجبازی ،پرهیز از پنهان کاری ،تحمل عاشقانه مشکلات زندگی ، احترام به حریم شخصی یکدیگر، توجه به رفع نیازها از جمله نیازهای اولیه  و ثانویه، متوقع و طلبکار نبودن اعضای خانواده از همدیگر  و تبدیل نکردن فضای خانواده به محکمه ودادگاه را از دیگر گامهای ضروری برای تشکیل و تحکیم بنیان خانواده دانست.
ناهید احمدی زاده مشاور مدیر عامل در امور بانوان استان خراسان رضوی نیز در این جلسه ضمن بیان فعالیت های امور بانوان در سال ۹۹ از جمله تشکیل پرونده سلامت برای زنان، عضویت در کارگروه تخصصی بنیان خانواده، عضویت در کمیته چهلمین سال دفاع مقدس به مطالعه کتاب زنان در حوادث تاکید کرد و گفت: با معرفی کتاب در جلسات امور بانوان در فرمانداری نسبت به آشنا نمودن کلیه بانوان شاغل در دستگاه‌های اجرایی با مشکلات زنان در مواقع بحران و حوادث اهتمام باید ورزید.
همچنین در بخشی از این همایش و به همت معاونت آموزش و پژوهش هلال احمر استان کارگاه امداد و کمک های اولیه مباحث CPR در بزرگسالان و نوزادان، تریاژ ،خفگی برگزار گردید.
در قسمتی از این همایش از زوج جوان هلال احمر مشهدی تجلیل به عمل آمد و به رسم یادبود هدایایی به آنها اهدا گردید.
در قسمت دیگری از این آیین با اهدای لوح سپاس از حضور فعال کارشناسان بانوان جمعیت هلال احمر استان خراسان رضوی تقدیر به عمل آمد.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی