تاريخ: ۱۳۹۷ سه شنبه ۷ فروردين ساعت ۹:۲۲ کد مطلب: 39206
 خدمات‌رسانی 18 نیروی جمعیت هلال احمر جغتای در نوروز 97
رئیس جمعیت هلال احمر جغتای گفت: تعداد 18 نیروی جمعیت هلال احمر جغتای در طرح هلال بهشت نوروز 97 به مسافران نوروزی خدمات‌رسانی می‌کنند.
به گزارش ستاد خبری جمعیت هلال احمر خراسان رضوی، براتعلی میرجهانگیری در خصوص برنامه‌های جمعیت هلال احمر جغتای در هجدهمین دوره طرح هلال بهشت، اظهار کرد: در جغتای یک پایگاه موقت در مسیر محور جغتای-جوین-جاجرم فعال است و روزانه 4 نیروی امدادگر و نجاتگر و در مجموع 12 نفر در این طرح فعالیت دارند و از جمله تجهیزات موجود در جغتای نیز می‌توان به یک دستگاه آمبولانس و یک دستگاه ست نجات اشاره کرد.
وی افزود: در حوزه جوانان چادری در کنار تنها پایگاه امدادی جغتای زده شده که روزانه 2 نفر و در مجموع 6 نفر در این حوزه همکاری دارند.
رئیس جمعیت هلال احمر جغتای خاطرنشان کرد: امیدواریم با رعایت سرعت مطمئنه از سوی رانندگان، هیچ حادثه‌ای را شاهد نباشیم و درخواستمان از زائران و مسافران نوروزی این است که از امکانات موجود هلال احمر در جاده‌ها در جهت استراحت و رفع خستگی استفاده کرده و در هر شرایطی رانندگی نکنند.
جغتای محوری کم‌حادثه در استان
مجید ملوندی، مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر جغتای، گفت: پایگاه امدادی جغتای یک پایگاه موقت در روستای چمن و در مسیر جغتای-جوین-جاجرم واقع شده است و در این پایگاه روزانه 4 نیروی امدادگر و نجاتگر به امر امدادرسانی می‌پردازند و در مجموع 12 نفر همکاری دارند.
وی افزود: طرح هلال بهشت جغتای همزمان با سراسر استان و کشور از 25 اسفند ماه سال گذشته آغاز شده و تا 15 فروردین ماه امسال ادامه می‌یابد و خوشبختانه این شهرستان جزو نقاط کم‌حادثه استان و کشور بوده است.
مسئول امداد و نجات جمعیت هلال احمر جغتای با بیان اینکه بهترین خبر برای ما سفر سالم، ایمن، بی‌خطر و بی‌حادثه تمامی مسافران نوروزی بوده است، تأکید کرد: مهمترین خواسته ما از تمامی مسافران، زائران و گردشگران نوروزی به‌ویژه رانندگان این است که ضمن رعایت نکات ایمنی در طول سفر، رانندگی‌ استاندارد داشته باشند تا به سلامت به مقاصد خود برسند.
آگاه‌سازی رانندگان از خطرات سفر
اسماعیل نودهی، مسئول جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر جغتای، اظهار کرد: برنامه‌های حوزه جوانان جمعیت هلال احمر جغتای در یک چادر موقت و از ساعت 7 صبح تا 7 شب اجرا می‌شود و روزانه 2 نیروی جوانان و در مجموع 6 نفر در این ایام مشارکت دارند.
وی اضافه کرد: از جمله برنامه‌های حوزه جوانان جغتای در این ایام می‌توان به طرح سحاب، توزیع نقشه راه، خیمه نماز و غیره اشاره کرد و یکی از مهمترین اقدامات را برای کودکان هلال در نظر گرفته‌ایم تا در طول سفر به عنوان نماینده این مجموعه در جمع خانواده اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی لازم و کافی را به والدین خود داشته باشند.
مسئول جوانان و داوطلبان با اشاره به اینکه در کنار فعالیت کاری خودمان یاری‌گر نیروهای امدادی هم هستیم، گفت: در این ایام پر سفر که امیدواریم بی‌خطر هم باشد تمام تلاشمان در جهت آگاه‌سازی رانندگان در جهت رانندگی ایمن، استراحت کافی، هدایت به سمت مسیرهای اصلی، ایمن و بی‌خطر و ترویج کمپین بهرفت بوده است.
نودهی بیان کرد: در ایام طرح نوروزی 97 حوزه داوطلبان جمعیت هلال احمرجغتای طرح‌های مروجان سلامت و فرشتگان رحمت را اجرا می‌کند و تعداد ۱۰ نیروی داوطلب در این طرح مشارکت دارند.
وی ادامه داد: در این ایام توزیع ۳۵ بسته غذایی در قالب ۵ قلم ضروری و مورد نیاز را با مشارکت داوطلبان، امداگران، نجاتگران این شعبه صورت پذیرفت .
مسئول جوانان و داوطلبان جمعیت هلال احمر جغتای با اشاره به اینکه اکثر اقدامات این حوزه به صورت مردمی اجرا می‌شود، گفت: این بسته‌ها به خانواده‌های محروم و نیازمند جغتای و روستاهای این شهرستان که تحت پوشش کمیته امداد امام خمینی(ره) و بهزیستی نیستند اعطا می‌شود.
نودهی با اشاره به اینکه در حوزه داوطلبان این شهرستان طرح مروجان سلامت و فرشتگان رحمت فعال شده است،‌ گفت: در قالب این طرح و با مشارکت داوطلبین خیر تست قند خون وفشار خون رایگان در دستور کار قرار گرفته است و به طور متوسط روزانه بیش از۱۵مراجعه کننده در این حوزه داریم.
وی افزود: توصیه ما به مردم این است که جاده را جزئی از سفر بدانند و در هر حالت و شرایطی رانندگی نکنند تا خدایی نکرده دچار حادثه نشده و به سلامت به مقصد برسند.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی