امروز: ۱۳۹۸/۴/۶
اللَّهُمَّ صَلِّ عَلَى عَلِيِّ بْنِ مُوسَى الرِّضَا الْمُرْتَضَى الْإِمَامِ التَّقِيِّ النَّقِيِ‏ بارالها درود و رحمت فرست بر على بن موسى الرضا پسنديده پيشواى پارسا و منزه وَ حُجَّتِكَ عَلَى مَنْ فَوْقَ الْأَرْضِ وَ مَنْ تَحْتَ الثَّرَى الصِّدِّيقِ الشَّهِيدِ و حجت تو بر هر كه روى زمين است و هر كه زير خاك بسيار راستگو و شهيد صَلاَةً كَثِيرَةً تَامَّةً زَاكِيَةً مُتَوَاصِلَةً مُتَوَاتِرَةً مُتَرَادِفَةً كَأَفْضَلِ مَا صَلَّيْتَ عَلَى أَحَدٍ مِنْ أَوْلِيَائِكَ‏ درود و رحمتى فراوان و كامل و با بركت و متصل و پيوست و پياپى و دنبال هم همچون بهترين رحمتى كه بر يكى از اوليائت فرستادى.
تاريخ: ۱۳۹۷ يکشنبه ۱۴ مرداد ساعت ۱۱:۴۱ کد مطلب: 41597
 اهداف مشترک هلال احمر و انتقال خون خراسان رضوی در دیدار مشترک مدیران دو نهاد
مدیر کل سازمان انتقال خراسان رضوی با اشاره به اهداف مشترک این نهاد با هلال احمر گفت: طبق آمار از هر سه نفر حتما یک نفر تا پایان عمر به خون نیاز مبرم پیدا می‌کنند.
دکتر حمیدرضا اسلامی در دیدار مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه ، معاون پشتیبانی ، معاون جوانان و مدیر روابط عمومی هلال احمر خراسان رضوی افزود: در هنگام زلزله بلافاصله پس از امداد و نجات اولیه هلال احمر گروه انتقال خون استان باید خونی را که آسیب‌دیدگان نیاز دارند، تامین کند و لذا ماموریت ما به هم پیوسته است.
وی ادامه داد: هفته‌ای دو روز نام‌نویسی سلول‌های بنیادی داریم که باعث نجات مبتلایان سرطان خون از مرگ است.
مدیرکل انتقال خون خراسان رضوی حجم فعالیت‌های این مرکز را بسیار گسترده خواند و اظهار کرد: کمبود پرسنل در این سازمان بسیار جدی است و بنابراین نیروهای هلال احمر در ایام خاص که متقاضیان خون‌ دادن وجود دارند می‌توانند یاریگر ما باشند‌
وی افزود: خادمیاران افتخاری آستان‌قدس و نیز نیروهای هلال احمر و نیروهای ارتش و سپاه از جمله امیدهای ما برای ارتقای سطح خدمات به مردم است‌.
دکتر اسلامی خاطرنشان کرد: فقط بیمارستان امام رضا در سال گذشته حدود ۵۴ هزار کیسه خون‌گیری داشته است‌.
وی ادامه داد: از ابتدای سال تا به حال چهار مرحله ارسال خون به سیستان و بلوچستان فرستادیم که ضرورت حیاتی داشته است‌.
به گفته مدیر کل انتقال خون خراسان رضوی در حال حاضر گروه او منفی بیشترین ضرورت را دارد که حتی به اورژانس‌های هوایی این بسته‌های خونی را اعطا می‌کنیم.
وی افزود: شوک اصلی ما در همه ایام و نه صرفا موقع حوادث است و خوشبختانه در حال حاضر وضعیت ما سبز است.
دکتر اسلامی تعداد پزشکان حاذق و وضعیت بهداشت و درمان و نیز انتقال خون ایران را نسبت به بسیاری از کشورهای پیشرفته جهان کم‌نظیر و بی‌نظیر دانست.
وی توریسم سلامت را از مهمترین ظرفیت‌های ایران و مشهد خواند و تاکید کرد: در بعضی کشورهای پیشرفته جهان فرد برای سلامتش باید مدت‌ها و ماه‌ها در انتظار صف ویزیت پزشک متخصص باشد و هزینه‌های سرسام‌آور آن را بسیاری اوقات نمی‌توانند تامین کنند.
همچنین حجت‌الاسلام والمسلمین اسدالله اسدی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر خراسان رضوی در این دیدار با اشاره به ضرورت مشارکت در اقدام خداپسندانه اهدای خون توسط آحاد مردم اظهار کرد: از مقایسه وضعیت خراسان رضوی به نسبت سایر استان‌ها و حتی کشورهای دیگر در زمینه اهدای خون خوشحالیم هرچند می‌طلبد تا این فرهنگ ارزشمند بیش از پیش ترویج و تبلیغ شود.
وی افزود: اینکه خون را نمی‌شود بیش از یک ماه ذخیره‌سازی نمود نیازمند مدیریت ویژه در ورودی و خروجی‌هاست جای خداقوت دارد.
مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در هلال احمر خراسان رضوی سخنان مدیرکل انتقال خون استان را امیدبخش و باعث آرامش عمومی توصیف کرد که خیلی اوقات مردم از آن بی‌‌اطلاع هستند‌.
سید حسن حسینی ، معاون پشتیبانی و منابع انسانی هلال احمر خراسان رضوی نیز در این نشست، اطلاع‌رسانی بیشتر نهادهای خدمت‌رسان عمومی مانند هلال احمر و انتقال خون به مردم را ضروری دانست.
ارسال به دوستان  نسخه چاپی


نام:  
پست الکترونیکی:  
نظر شما:  
کد امنیتی